25 Nisan 2012, Çarşamba 10:21:32

EMIRATES UÇAKLARINDA YENİLİK

Yeni "Grafik Kullanıcı Arayüzü", Emirates'in ice dijital geniş ekran sisteminin kullanımını daha da kolaylaştırıyor.
  • herkez kendi itibarin pesinde. yaptirim gücü olan yapsin bu 3 günlük dünyada. üzerine yorum yapmak bu hizmet karsiliginda parayi verip zevkini ve hazzini yasamaktir derim. ucakta bir yatagim olacak üstünde gül yapraklar ve sampanya ve en sevdigim filmi izlemek... ve mutlulugumu bir tebessümle karsilik veren güzel bir kabin memuru.. deymeyin keyfime derim. ya siz?
  • arap yagı bol bulmus, neresine sureceğini şaşırmış.. kıskandım.. :)
  • Tam arap işi uygulama olmuş. Yine para bol bulunmuş, oraya buraya sürülmüş. Ice digital ekran... Funny
  • Bu emirateste teknisyen olarak calisma ihtimalimz varmidir varsa ne gereklidir? calisan birileri varmi oralarda turk olarak?
Yeni arayüz, ilk etapta Emirates'in A380 filosunda, önümüzdeki bir yıl içinde de Boeing 777 uçaklarının büyük bölümünde ve bir Emirates standardı olarak tüm sınıflarda kullanıma sunulacak. Dünyanın en büyük A380 ve Boeing 777 operatörü Emirates, ileri teknoloji uçak içi eğlence ve iletişim (IFEC) sistemlerinde dünya lideri olan Panasonic ile birlikte tasarlanıp üretilen Panasonic eX2 platformunun kullanıldığı tüm uçaklarda sürümü yükseltecek.

Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark, "Emirates olarak müşterilere sürekli artan seçenekler sunan GUI'ların ticari gelişimini takip etmekteydik ve sadık müşterilerimize akıllı telefonların ve tabletlerin sunduğu deneyimi, görünümü ve hissi uçak ortamında sunmak istedik. Ödüllü ice sistemimize sürekli yenilikler getirmek ve yolcularımıza eşsiz ve unutulmaz bir uçuş deneyimi sunmak için her zaman azimle çalıştık. Ve son 24 ay içinde ortağımız Panasonic ile birlikte her yaşta müşterinin ilgisini çekecek, akıllı ve basitleştirilmiş bir arayüz oluşturmayı başardık" diyor.

Uçak içi yeniliklerde her zaman ön saflarda yer alan Emirates, uçak içi teknolojisine yapacağı milyonlarca dolarlık yatırım kapsamında, önümüzdeki birkaç ay boyunca bir dizi yeni uçak içi ürün geliştirmesi daha yapacak. Mayıs ayından itibaren Boeing 777 uçaklarında ve gelecekte teslim alınacak yeni Airbus A380'lerde tüm sınıflarda daha geniş ekranlar kullanılmaya başlanacak. First Class ve Business Class'ta gelişmiş koltuk telefon cihazı ve yeni Mode Controller'ın da kullanılmaya başlanmasıyla daha kusursuz bir müşteri deneyimi sunulacak.

Tamamen Emirates Havayolu'na özgü olan yeni GUI, Emirates'in uçak içi sistemi ice Digital Widescreen'in farkını ve şıklığını artıran çok sayıda gelişmiş özellik barındırıyor. Yeni ice deneyimi, yolcuların Emirates uçaklarında sunulan geniş medya ve eğlence arşivinde "geçme" veya "kaydırma" yaparak tüm eğlence sistemini keşfedebilmelerini, SMS ve e-posta göndermelerini, hareketli harita sistemi Airshow'u incelemelerini, dışarıdaki kameralarla uçuşu izlemelerini ve Bbc'nin canlı haber başlıklarına bakmalarını sağlayan özellikler içeriyor.

Emirates ilk olarak 1992'de her koltukta bireysel ekran sistemine geçerken en ileri IFE teknolojisinden dünyanın her yerinden giderek artan sayıda eğlence içeriği sunmaya kadar çeşitli uçak içi ürün geliştirmeleri için milyonlarca dolarlık yatırım yapmıştı. Emirates aynı zamanda yolcularını gökyüzünde iletişim halinde tutmaya da büyük önem veriyor. Tüm Emirates uçaklarında, her koltukta telefon ve sms/e-posta hizmeti sunuluyor ve 90 uçakta da yolcuların uçuş sırasında kendi cep telefonlarını kullanmalarına olanak tanıyan AeroMobile sistemi bulunuyor.

Emirates deneyimi için yapılan bir diğer yatırımla da Aralık 2011'de A380 filosunda yolcular için Wi-Fi bağlantı imkanı sağlandı ve bu özellik şu anda 18 uçakta sunuluyor. Emirates'in diğer A380 uçaklarının tamamına bu yıl içinde Wi-Fi sistemi kurulması planlanırken Haziran 2012'den itibaren filoya eklenecek tüm yeni A380'ler Wi-Fi, mobil telefon ve veri hizmetleri hazır halde Emirates'e teslim edilecek ve böylece Emirates yolcuları, daha önce hiç olmadığı kadar kesintisiz iletişim imkanına sahip olacak.
EMIRATES UÇAKLARINDA YENİLİK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
herkez kendi itibarin pesinde. yaptirim gücü olan yapsin bu 3 günlük dünyada. üzerine yorum yapmak bu hizmet karsiliginda parayi verip zevkini ve hazzini yasamaktir derim. ucakta bir yatagim olacak üstünde gül yapraklar ve sampanya ve en sevdigim filmi izlemek... ve mutlulugumu bir tebessümle karsilik veren güzel bir kabin memuru.. deymeyin keyfime derim. ya siz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
arap yagı bol bulmus, neresine sureceğini şaşırmış.. kıskandım.. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Tam arap işi uygulama olmuş. Yine para bol bulunmuş, oraya buraya sürülmüş. Ice digital ekran... Funny

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu emirateste teknisyen olarak calisma ihtimalimz varmidir varsa ne gereklidir? calisan birileri varmi oralarda turk olarak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000