23 Ekim 2011, Pazar 08:12:07

EMIRATES KABİN MEMURU ARIYOR

Kabin ekiplerinde 120 farklı milletten çalışanı bulunan Emirates 2012'de 400 kişiyi işe alacak. Ancak şirketin bazı şartları var!
  • Kesinlikle alinmadim tabiki inandirmak zorunda deilsiniz ama (buda sana kapak olsun) demistiniz nasil bana deildi anlamadim bana kapak olsa ne olmasa ne bilginiz icin tesekkur ederim ogrenmis oldum milli havayolu olmadigini keske boyle ogrenmeseydim ama bencede bosverelim kariyerinizde basarilar dilerim
  • guzel kardesim bende sana bisey demedim. Sadece yanlisini duzelttim.Milli havayolu konusunda . Senide hicbirseye inandirmak zorunda degilim . Neyse bosver , keyfine bak . Kapak konusununda senle alakasi yok . Yanlis bilinen bir konuyu duzeltmis olalim.Cok alingan olma ,bu hayatda .
  • Ben Turkiye'de yasamiyorum canim ayrica istedigini diyebilirsin bana ikiside uyar :)) Neden kapak olsun dedin onuda anlamadim cunku ben havayolu hakkinda yorum yaptim fark ettiyseniz size yonelik bisey demedim ve bu durumdanda sadece siz rahatsiz oldunuz kaptan oldugunuza inanmadigim icinmi :))
  • GLAMOUR ASTAROLOT , nerdesin cevap yazsana . Turkceyimi unutdun , hemde TURKIYE de . Yoksa kapak yerine oturdu sesin mi cikmiyor ?
Dubai merkezli hava yolu şirketi Emirates, kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Şu anda 12 binden fazla kabin memurunun görev yaptığı şirket, büyüyen filosu ve artan uçuş ağına paralel olarak 2012'de 400 yeni çalışanı işe alacak. "İçinde bulunduğumuz mali yılda ek 400 kabin memurunu istihdam etmeyi planlıyoruz" diyen Emirates İşe Alım Başkan Yardımcısı Alison Ward, kabin ekiplerinde Türkiye'den 77 kişinin görev yaptığını belirtiyor.

Yaş sınırı var
Kadrolarında 120 farklı milletten, 50'nin üzerinde farklı dil konuşan çalışanlarının olduğunu dile getiren Ward, "Dünyanın her köşesinden yolcularımız olduğundan, çok kültürlü bir ekip yapısı her zaman Emirates'in başarısının önemli unsurlarından biri olmuştur. Bu nedenle kültürel farkındalık ve hassasiyet kabin ekibimizin önemli karakteristik özellikleridir" diyor. Birçok ülkede birebir iş görüşmelerine bu yılın eylül ayında başlayan şirket yetkilileri, kabin ekiplerine dinamik, profesyonel, sempatik ve yeniliklere açık kişileri katmak istiyor. İşe alımlarda "Yeni bir çevreye kolayca uyum sağlayabilecek, farklı kültürlerden insanlardan oluşan bir ekibin parçası olabilecek yapıdaki profesyonelleri tercih ediyoruz" diyen Ward, görev alacak kişilerin en az 21 yaşında ve lise mezunu olmaları, tüm uçak modellerindeki acil ekipmana ulaşabilmeleri için ayak ucundayken kollarının en az 212 santim yüksekliğe uzanabilmeleri gerektiğini vurguluyor.

"Farklı ülkelerde uyanmak güzel"
Üç yıldır Emirates'te kabin memuru olarak çalışan Burcu Yurt, her ay 80 ila 85 saatini uçuşta geçiriyor. Mesleğin sunduğu seyahat fırsatlarının bu işin en keyifli yanı olduğunu söyleyen Yurt, "Paris'te alışveriş yapma, Milano'da yemek yeme ya da dünyanın farklı noktasındaki bir akrabamı ziyaret etme ihtimali hoşuma gidiyor. Her gün yeni bir yolculuk. Yeni insanlarla tanışmayı, yepyeni şeyler öğrenmeyi ve o günün bana neler getireceğini merak ederek uyanmayı seviyorum" diyor. Her uçuşta hala ilk günkü gibi heyecanlandığını belirten Yurt, kabin memurluğu dışında çok az işin 120 farklı milletten insanla bir arada çalışma imkanı sunabileceğini dile getiriyor. Ona göre mesleğinin en zor yanı ise biyolojik saati kontrol altında tutabilmek. "Sürekli farklı zaman dilimleri arasında geçiş yapıyoruz ve bu değişen zamana bedenimizi, zihnimizi adapte edebilmek için çok dikkatli olmamız gerekiyor" diyen Yurt, bu durumun üstesinden sağlıklı beslenme, egzersiz ve yeterince uykuyla gelmeye çalıştığını vurguluyor.

Kimler kabin memuru olabilir?
En az 21 yaşında olan,
Tüm uçak modellerindeki acil ekipmana ulaşabilmek için ayakucundayken kollarının en az 212 santim yüksekliğe uzanabilen,
Üniformadan görünecek şekilde dövme ya da bandajı olmayan,
En az lise mezunu olan,
Hava mürettebatı standartlarını karşılayacak fiziksel sağlık koşullarına sahip olan,
Sözlü ve yazılı olarak iyi derecede İngilizce bilen,
İngilizce dışında bir dili iyi seviyede bilen ve hizmet sektöründe tecrübesi olanlar...

(SABAH)
EMIRATES KABİN MEMURU ARIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kesinlikle alinmadim tabiki inandirmak zorunda deilsiniz ama (buda sana kapak olsun) demistiniz nasil bana deildi anlamadim bana kapak olsa ne olmasa ne bilginiz icin tesekkur ederim ogrenmis oldum milli havayolu olmadigini keske boyle ogrenmeseydim ama bencede bosverelim kariyerinizde basarilar dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
guzel kardesim bende sana bisey demedim. Sadece yanlisini duzelttim.Milli havayolu konusunda . Senide hicbirseye inandirmak zorunda degilim . Neyse bosver , keyfine bak . Kapak konusununda senle alakasi yok . Yanlis bilinen bir konuyu duzeltmis olalim.Cok alingan olma ,bu hayatda .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben Turkiye'de yasamiyorum canim ayrica istedigini diyebilirsin bana ikiside uyar :)) Neden kapak olsun dedin onuda anlamadim cunku ben havayolu hakkinda yorum yaptim fark ettiyseniz size yonelik bisey demedim ve bu durumdanda sadece siz rahatsiz oldunuz kaptan oldugunuza inanmadigim icinmi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GLAMOUR ASTAROLOT , nerdesin cevap yazsana . Turkceyimi unutdun , hemde TURKIYE de . Yoksa kapak yerine oturdu sesin mi cikmiyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000