19 Temmuz 2010, Pazartesi 15:16:46

EMIRATES ÇILDIRDI!

İngiltere’de yapılmakta olan Farnborough Air Show’da, Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates, Boeing’e 9.1 milyar dolar değerinde 30 adet 777-300ER siparişi verdi.
  • thy iyidir gerçekten:Aslında Türkiye'deki tüm şirketler birşeyler yapmak çabasında.Gurur verici olay.Kaptan pilot olarak tüm şirketlerimizle gurur duyuyorum.Devam edelim
  • Emirates'e ve Boeing'e calismalarinda basarilar diliyor; tum yatirimlarinin yolculara en yuksek servis kalitesiyle donmesini diliyorum.
  • geç olsun güç olmasın thy emin adımlarla sağlam ilerliyor..hep babadan hep babadan olmaz bir yerde tükenir kaynak sendelersin
  • Arap yine şekeri bol bulmuş sürecek yer arıyor
Yeni sipariş, 53 tanesi şuan Emirates filosunda aktif olarak çalışmakta olan 71 adet 777-300 ER siparişine eklendi.

Emirates Havayolu ve Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyesi Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum ve Boeing Başkanı ve CEO’su Jim Albaugh tarafından imzalanan anlaşmaya Arap Birleşik Emirlikleri Başbakanı ve Dubai Emiri Sayın Sheikh Mohammed bin Rashid Al-Maktoum şahitlik etti. Emirates Grubunun üst düzey yöneticileri Emirates Havayolu ve Grubu Başkan Yardımcısı Maurice Flanagan, Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark ve Emirates Grubu Servisleri ve Dnata Başkanı Gary Chapman’da anlaşma yapıldığı sırada hazır bulundu.

Konu hakkında açıklama yapan Sheikh Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum; “Emirates şuan için filosunda en fazla 777 bulunan havayolu şirketidir. Bu son sipariş ile de Emirates dünyanın lider havayolu şirketlerinden biri olma ve Dubai’yi dünya havacılık endüstrisi için önemli bir merkez olarak konumlandırma stratejisine bağlılığını göstermektedir. Yapılan bu son anlaşma Emirates’ in havacılık sektörünün büyümesine olan inancını ve de gelecek için modern ve çevreci bir filo kurma amacına bağlılığını kanıtlamaktadır” dedi.Konuya ilişkin açıklamada bulunun Boeing Başkanı ve CEO’su Jim Albaugh ise “Emirates şuan için dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri. Büyüme konusunda ki hırsı havacılık sektörüne global bir baskı uygulamaktadır. 777 ailesinin gelişmesinde Emirates’in sağladığı destek ve de yıllar içinde vermiş olduğu geri bildirimler bizim için çok değerli olmuştur” dedi.

777-300ER uçakları 8 adet First Class suit, 42 adet Business Class ve 310 adet Ekonomi koltuğu ile üç sınıfta servis verecek yeni uçaklar 20.1 ton ek kargo taşıma kapasitesine de sahip. Emirates’in şuan 86 adet 777 tipi uçağı bulunmaktadır bunlardan; 3 tanesi 200 olup, altı tanesi 200ER, 10 tanesi 200 LR, 12 tanesi 300, 53 tanesi 300ER, iki tanesi ise kargo uçağıdır.

Emirates dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Bugün verilen siparişin yanısıra, Emirates’in şuan 79 adetlik A380 siparişi, 70 adet Airbus 350 ve 7 adet Boeing kargo uçağı olmak üzere 67 milyar dolar değerinde 204 adet geniş gövdeli uçak siparişi bulunuyor.
Havacılık sektörüne ekonomik sıkıntıların hakim olduğu bu sene Emirates Havayolu yirmikinci kere kar ederek, 2008-2009 mali yılında ulaştığı 187 milyon dolarlık karı % 416 oranında arttırarak 964 milyon dolar kar elde etti.
EMIRATES ÇILDIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 8 yıl önce
thy iyidir gerçekten:Aslında Türkiye'deki tüm şirketler birşeyler yapmak çabasında.Gurur verici olay.Kaptan pilot olarak tüm şirketlerimizle gurur duyuyorum.Devam edelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Emirates'e ve Boeing'e calismalarinda basarilar diliyor; tum yatirimlarinin yolculara en yuksek servis kalitesiyle donmesini diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
geç olsun güç olmasın thy emin adımlarla sağlam ilerliyor..hep babadan hep babadan olmaz bir yerde tükenir kaynak sendelersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arap yine şekeri bol bulmuş sürecek yer arıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000