20 Nisan 2017, Perşembe 11:47:55

Emirates ABD uçuşlarını azaltıyor

Emirates Havayolları, ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve gelmesinden bu yana uyguladığı kısıtlamalar nedeniyle 'talep azaldığı için', ABD'ye uçuşlarını büyük ölçüde azalttı.
  • Mumkunse 0 ucus Olsun. The de yapsin. Guney Amerikaya ucuslari cogaltsin. Amerikaya gitmek isteyenler yurume gitsin!!!!
  • Emirates qatar ıngiliz fransa kaynaklı firmalar neden korksunlar bu bir ikincisi cokta tinnnn bizimkiler duyduysa arttiririz seferi kapatırız emiratesin açığını oyle değil mi yatan uçaklar feda olsun arap gardaslarima
  • 1 Mayıs itibariyle 2 aylığına seferler Los angles da sefer sayısı 2 den 1 e düşüyor, haber eksik..
  • emirates amerika hatlarinda airbus 380 midel uçagini sefere koyuyor bu bile fazla geliyordur doldurnayabioir ek guvenlik tedbirlerinden dolayi...

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates Havayolları, ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve gelmesinden bu yana uyguladığı kısıtlamalar nedeniyle 'talep azaldığı için', ABD'ye uçuşlarını büyük ölçüde azalttı.

Ortadoğu'nun en büyük, dünyanın ise yolcuların kat ettiği kilometre bazında en büyük 4. havayolu şirketi olan Emirates Havayolları, Dubai'den ABD'nin Los Angeles, Boston, Orlando, Seattle ve Fort Lauderdale şehirlerine gerçekleştirilen uçuşlarını gelecek aydan itibaren azaltacaklarını açıkladı.

BAZI ŞEHİRLERE SEFERLER, HAFTADA 5'E DÜŞÜRÜLECEK

Buna göre, günde 2 sefer olan Boston uçuşları 2 Haziran'da günde 1 sefere, günde 2 sefer olan Los Angeles uçuşları 1 Haziran'dan itibaren günde 1 sefere, günde 2 sefer olan Seattle uçuşları, 1 Haziran'dan itibaren 1 sefere, günde 1 sefer olan Fort Lauderdale uçuşları 1 Mayıs'tan itibaren haftada 5 sefere, günde 2 sefer olan Orlando uçuşları ise 23 Mayıs'tan itibaren haftada 5 sefere düşürülecek.

'TALEBİN DÜŞMESİNDEN DOLAYI ALINAN, TİCARİ BİR KARAR'

Havayolu şirketinin sözcüsü gelecek ay yürürlüğe girecek olan karara ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu, ABD'ye seyahat taleplerinin düşmesinden dolayı alınan ticari bir karar. ABD hükümetinin vize kısıtlamaları, arttırılan güvenlik önlemleri, kabinlerde elektronik cihaz yasağı gibi kararları, müşterilerimizin ABD'ye seyahat etmekteki ilgi ve talebi üzerinde büyük etki oluşturdu" dedi.

ABD'nin 25 Mart 2017'den itibaren yürürlüğe koyduğu, 'ABD'ye seyahat eden uçakların kabinlerine elektronik cihazların alınmaması' yönündeki karar, 8 ülkedeki 10 havalimanını kapsıyor. Yasak Türkiye'de İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yanı sıra Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt (Kuveyt) için geçerli olacak. İngiltere'nin yasağı ise Türkiye'nin yanı sıra Lübnan, Mısır, Tunus ve Suudi Arabistan'dan yapılacak tüm seferlerde uygulanıyor. (Sputnik)

Emirates ABD uçuşlarını azaltıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

G ~ 1 yıl önce
Mumkunse 0 ucus Olsun. The de yapsin. Guney Amerikaya ucuslari cogaltsin. Amerikaya gitmek isteyenler yurume gitsin!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haha ~ 1 yıl önce
Emirates qatar ıngiliz fransa kaynaklı firmalar neden korksunlar bu bir ikincisi cokta tinnnn bizimkiler duyduysa arttiririz seferi kapatırız emiratesin açığını oyle değil mi yatan uçaklar feda olsun arap gardaslarima

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Los Angeles ~ 1 yıl önce
1 Mayıs itibariyle 2 aylığına seferler Los angles da sefer sayısı 2 den 1 e düşüyor, haber eksik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 1 yıl önce
emirates amerika hatlarinda airbus 380 midel uçagini sefere koyuyor bu bile fazla geliyordur doldurnayabioir ek guvenlik tedbirlerinden dolayi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000