10 Şubat 2009, Salı 17:21:52

Emirates A380 ağını genişletiyor

Dubai merkezli uluslararası havayolu şirketi Emirates, Dubai’den Sidney’e ve oradan Auckland’a A380 ile uçmaya başladı.
  • 39 ekonomi sınıf koltuğumu :S 390 demek istemiş heralde::)
  • Ne sansliyim degilmi? Gokyuzu A 380lerle dolu burada Sydney'de. Singapur, Qantas, Emirates. SYD havalimanina bakin ayni anda 3 A380 gorebilirsiniz....
  • Etihad Emirates derken THY'ye yolcu kalmayacak zamani geldiginde.
  • Arap şekeri bol bulunca.......

Dubai merkezli uluslararası havayolu şirketi Emirates, Dubai’den Avustralya ve Yeni Zelanda’ya A380 ile dünyanın ilk ticari uçuşunu başlatarak yine bir ilke imza attı. Böylece Sidney ve Auckland, Emirates’in hızla büyüyen A380 ağında üçüncü ve dördüncü uçuş noktaları oldu.

Emirates’in “gökyüzündeki premium otel” unvanlı A380 tipi uçağı Dubai-Sidney ve Tazmanya’yı geçerek Auckland’a her Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri sefer düzenleyecek. Havayolu 1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren ise uçuşlarını günlük olarak düzenlemeye başlayacak.

Emirates ile Avustralya kıtasında Sidney, Melbourne, Perth ve Brisbane’e ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti 590 Avro’dan başlıyor. Fiyatlara yakıt ücreti dahil, alan vergileri ve servis ücreti dahil değildir.

Emirates’in gelişen çevre programı, en çevreci uçuşu, ve Hint Okyanusu’nda dünyanın en eko-verimli uçağı olan A380’in ilk kez uçması Avustralya’da yeni bir dönemi haber veriyor.

Bu üç önlem Avustralya ile Yeni Zelanda’ya düzenlenen uçuşlarda yakıt kullanımı ve emisyonların azalmasını ve yolcular açısından da seyahat süresinin kısalmasını sağlıyor. Emirates’in A380 uçuşunda koltuk başına yakıt kullanımının normal uçuşlara göre yüzde 20 oranında daha az olması bekleniyor.

A380’in Hint Okyanusu üzerinden ilk ticari uçuşu EK412 aynı zamanda;  Air Navigation Australia, Birleşik Arap Emirlikleri, Oman, Hindistan, Sri Lanka ve Maldivler’in Emirates de dahil olmak üzere birçok havayolu ile dünyanın üçüncü büyük okyanus bölgesininde çevreyi korumak amacı ile yürüttükleri uzun dönemli bir çevre programının da test uçuşu oldu.  Program resmi olarak 2009’un ilk yarısında başlayacak.

Emirates’in A380 uçağı yolcu/mil başına çoğu hibrid arabadan daha verimli yakıt kullanımı sağlayarak çevreyi koruma konusunda yeni bir dönüm noktası oluyor. Uçağın çevreci duruşu, yeni teknolojiler ve birçok ülkenin işbirliği ile uçuş rotalarının kısalması ve yakıt tüketiminin azaltılması sayesinde çok daha güçlendirildi.

Üç sınıflı konfigürasyonu(14 First Class, 76 Business Class ve 39 Ekonomi Sınıfı koltuğu) ile Emirates A380 yolculara örneği görülmemiş bir konfor ve alan sunuyor. İki katlı uçakta üst kat tamamen Premium Sınıfı yolcularına ayrıldı. İkinci katın ön bölümünde yer alan First Class yolcuları tamamen yatak ve masaj imkanı sunan süitlerinde dinlenebilirler. Business Class yolcuları ise 76 adet tamamen yatabilen rahat koltukların yerleşimine izin veren geniş kabinde oldukça rahat edecekler.

Ekonomi Sınıfında seyahat eden yolcular ise kabinin düz duvarları sayesinde daha geniş bir alan duygusu ile oldukça rahat koltukları ve geniş koridorlarla yolculuğun nasıl geçtiğini anlamayacaklar.

Emirates Avusturalya’ya Sefer Sayısını da Artırıyor

Ödüllü havayolu şirketi Emirates, aynı zamanda Brisbane’e ikinci günlük uçuşu ve Melbourne’e üçüncü günlük uçuşunun başlamasıyla Avustralya’ya düzenlediği sefer sayısını arttırıyor. Yeni eklenen servisler Emirates-Avustralya ortaklığında yeni bir dönemin temsilcisi oluyor.

Emirates’in Brisbane ve Melbourne’e uçuşları direkt olacak ve böylece havayolunun Avustralya’daki haftalık uçuş sayısı 63’e yükselecek. Emirates Brisbane ve Melbourne’e üç sınıf konfigürasyonlu, First Class’ta 12 lüks özel suit, Business Class’ta 42 koltuk ve ekonomi sınıfında geniş aralıklı 204 koltuk kapasitesine sahip ultra modern A340-500 tipi uçakla hizmet veriyor. Ek uçuşlar haftada her uçuş noktası için 3600’ün üzerinde koltuk imkanı sunacak ve aynı zamanda Avustralya’nın ekonomik ve turizm büyümesine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Tümü geniş gövdeli 128 uçağı ile gökyüzünün en genç filolarından birine sahip olan Emirates, dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alıyor. Toplam 61 ülkede 101 noktaya uçan Emirates Havayolları, İstanbul – Dubai arasında haftada 11 kere Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor.

Emirates A380 ağını genişletiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 9 yıl önce
39 ekonomi sınıf koltuğumu :S 390 demek istemiş heralde::)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ne sansliyim degilmi? Gokyuzu A 380lerle dolu burada Sydney'de. Singapur, Qantas, Emirates. SYD havalimanina bakin ayni anda 3 A380 gorebilirsiniz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Etihad Emirates derken THY'ye yolcu kalmayacak zamani geldiginde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arap şekeri bol bulunca.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000