06 Ekim 2014, Pazartesi 11:37:53

AVRUPA'DA EBOLA KORKUSU

Bugüne kadar 3 bin 400 kişinin ölümüne neden olan ölümcül Ebola virüsünün ekim ayının sonlarında önce Fransa sonra da İngiltere'ye ulaşma olasılığı olduğu açıklandı.
  • Bu dünya bu kadar insanı kaldırmaz
  • Ya hastalıkla ya 3.Dünya savaşı ile; dünya nüfusu 500 milyona inecek, vatandaş olarak seç beğen al.Ufak bir not:Her ne olursa olsun Türk askerinin postalı Suriye topraklarına basar ise hayatta kalanlar kendine yaşayacak yeni bir devlet bulsun çünkü toz duman duman dağlınca ortada bir devlet kalmayacak.
  • Para için boş yere öleceğiz, mezar taşıma önümüzdeki ay borcu kesin bitiyordu yazın.
  • Tk uçmaya devam etsin aman nolur yalvarırız!

İngiliz basınının bilimadamlarının araştırmalarına dayandırarak verdiği haberlerde, hastalığın yayılma biçimleri ve uluslararası havayolu trafik verileri göz önüne alındığında Ebola virüsünün Fransa ve İngiltere'ye ekim ayının sonlarına doğru ulaşma ihtimali olduğu belirtiliyor.

Independent gazetesi, hastalık analizi ve hava yolları trafiği verileri göz önüne alındığı takdirde virüsün 24 Ekim'e kadar Fransa'ya ulaşma ihtimalinin yüzde 75, İngiltere'ye ulaşma ihtimalinin de yüzde 50 olduğunu yazdı.

AVRUPA'YA ULAŞMASI AN MESELESİ

Lancaster Universitesi'nden virüs uzmanı Dr. Derek Gatherer, Daily Mirror gazetesine yaptığı değerlendirmede, virüsün bulaşmasını piyangoya benzetirken, Batı Afrika'da hastalığın hızla yayılmaya devam etmesi durumunda virüsün bu ülkelerden yolcu taşıyan uçaklarla Avrupa'ya gelmesinin an meselesi olduğunu söyledi.

Mart ayında Batı Afrika'da ortaya çıkan ve bugüne kadar 3 bin 400 kişinin ölümüne neden olan ölümcül virüsün daha hızlı yayıldığı ve bugüne kadar 7 bin 200 kişiyi etkilediği biliniyor.

Şimdiye kadar Fransa ve İngiltere'de sadece tek bir hasta Ebola virüsü nedeniyle tedavi edilirken bilimadamlarının araştırmalarına göre Afrika'dan bir çok yolcunun bu virüsten etkilendiklerinin farkına varmaksızın hastalığı Avrupa'ya taşıyabilme ihtimali bulunuyor.

Hastalıktan en çok etkilenen Gine, Sierra Loone ve Liberya gibi Afrika ülkelerinden Fransa'ya yoğun seyahat trafiğinin olması dolayısıyla bu virüsten en çok etkilenen ülkeler arasında Fransa'nın olabileceği tahmin ediliyor.

Bilim dergisi PloS'da yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, Belçika'nın hastalığı Avrupa'ya taşıma riskinin yüzde 40, İspanya ve İsviçre'nin yüzde 14 olduğu belirtildi.

Diğer yandan Dünya Sağlık Örgütü virüsten en çok etkilenen ülkelere yönelik bugüne kadar hiçbir seyahat sınırlamarı koymazken İngiliz Havayolları ile Emirates bu ülkelere bazı uçuşlarını durdurdu. (Gazetevatan)

AVRUPA'DA EBOLA KORKUSU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu dünya bu kadar insanı kaldırmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Ya hastalıkla ya 3.Dünya savaşı ile; dünya nüfusu 500 milyona inecek, vatandaş olarak seç beğen al.Ufak bir not:Her ne olursa olsun Türk askerinin postalı Suriye topraklarına basar ise hayatta kalanlar kendine yaşayacak yeni bir devlet bulsun çünkü toz duman duman dağlınca ortada bir devlet kalmayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Para için boş yere öleceğiz, mezar taşıma önümüzdeki ay borcu kesin bitiyordu yazın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tk uçmaya devam etsin aman nolur yalvarırız!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000