13 Şubat 2015, Cuma 08:08:27

ANNESİ GİBİ KABİN MEMURU OLDU

Emirates kabin ekibinde 20 yıl önce hizmet veren Sue Abdul, Emirates Havacılık Okulu mezuniyet töreninde sıradışı bir sürprizle kendi izinden giden oğlu Karim Hollosi ile buluştu.
  • Byte israfi bir haber.
  • Teknisyen mühendise , mühendis pilota , pilot kabine , kabin operasyoncuya ,operasyoncu temizliğe herkes birbirine kıl nasıl milletsiniz
  • Evren bu hayatta herkese bir görev vermiş. Kimine pilotluk kimine kabin sorumluluğu, kimine müdürlük, mühendislik yada teknisyenlik. Kimseyi küçümsemeyin, çoluğunuzdan çocuğunuzdan daha beteri çıkar. Arkadaki yüzlerce insanı (bir kısmı da ciddi sorun çıkaracak kapasiteye sahip insanı) idare edecek kabin görevlileri olmasa o uçak kalkamaz, pilot da pilotluk yapamaz. Müdür, mühendis o teknisyenin o kutsal el emeği olmasa ne mühendis olabilir nede mühendislik yapabilir. Birbirimize bağlıyız ve birbirimizin kıymetini bilmeliyiz.
  • yahu bin defa soyledim, kokpite bayan, kabine erkek almayin su iste diye... iyi olmuyor kimya tutmuyor...

Emirates kabin ekibinde 20 yıl önce hizmet veren Sue Abdul, Emirates Havacılık Okulu mezuniyet töreninde sıradışı bir sürprizle kendi izinden giden oğlu Karim Hollosi ile buluştu.

Yıllar önce operasyon merkezine adım atıp Dubai'de işe alınan Sue, kabin ekibinde geçirdiği zamanı anlattı; "1994 yılında yeni bir havayolu şirketi olan Emirates'te sadece 500 kabin görevlisi kadardık. Şimdi Karim'in yaşadıkları ise benimkinden çok farklı tüm dünyadan meslektaşları ile egzotik noktalara seyahat ediyor ve benim o zamanlar bildiğimden çok farklı bir Dubai'de yaşıyor."

Karim'in Emirates ve uçma aşkı, genlerinden geliyor

Emirates kabin ekibine Haziran 2014'te katılan Karim; "Her iki ebeveynim de uçma konusunda büyük bir tutkuya sahip, o yüzden benim de kaderimin bu olması pek de şaşırtıcı değil. Büyürken duyduğum hikâyelerden dolayı da Emirates benim için doğal bir tercih oldu" dedi. Annesi Sue ise "Kısa bir süre önce temizlik yapıyordum ve Karim'in çocukluk defterlerini buldum. Her birinde, Emirates hakkında bir şeyler ve üzerilerinde, çizilmiş küçük uçaklar vardı, oğlumun benim izimden geleceğini yıllar önce biliyordum" dedi.

Karim'in kabin görevlisi mezuniyet törenine katılmak üzere Dubai'ye sürpriz bir ziyaret yapan Sue, bunun onu gururlandıran bir an olduğunu belirtti; "20 yıl sonra o günlere sevgi ve nostalji ile bakıyorum ve Karim'in de burada harika bir geleceği olacağını bilmenin mutluluğunu ve rahatlığını yaşıyorum" dedi.

Emirates, 135'ten fazla ülkeden gelen ve 55'ten fazla dil konuşan kabin ekibi ile hizmet sunmaya devam ediyor. Ve bugün itibariyle her biri Emirates Havacılık Okulu’nun kabin ekibi eğitiminden geçmiş 19 bin 500'den fazla kabin görevlisine istihdam sağlıyor.

ANNESİ GİBİ KABİN MEMURU OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Byte israfi bir haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Teknisyen mühendise , mühendis pilota , pilot kabine , kabin operasyoncuya ,operasyoncu temizliğe herkes birbirine kıl nasıl milletsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lütfen ~ 3 yıl önce
Evren bu hayatta herkese bir görev vermiş. Kimine pilotluk kimine kabin sorumluluğu, kimine müdürlük, mühendislik yada teknisyenlik. Kimseyi küçümsemeyin, çoluğunuzdan çocuğunuzdan daha beteri çıkar. Arkadaki yüzlerce insanı (bir kısmı da ciddi sorun çıkaracak kapasiteye sahip insanı) idare edecek kabin görevlileri olmasa o uçak kalkamaz, pilot da pilotluk yapamaz. Müdür, mühendis o teknisyenin o kutsal el emeği olmasa ne mühendis olabilir nede mühendislik yapabilir. Birbirimize bağlıyız ve birbirimizin kıymetini bilmeliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evren ~ 3 yıl önce
ben öyle bir görev vermedim :D
Senior Capt. ~ 3 yıl önce
yahu bin defa soyledim, kokpite bayan, kabine erkek almayin su iste diye... iyi olmuyor kimya tutmuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000