26 Aralık 2009, Cumartesi 08:20:15

Annemizin karnından business doğmadık!

Nihat Odabaşı, Elizabeth Hurley’le çekim yaptığı Mauritus’tan Emirates uçağıyla dönerken pek acayip şeyler yaşamış, okumuşsunuzdur.
  • evet kötü olmuş.baksana tehlikeli yolcu falan...sanki tehlikeli madde der gibi:)
  • beyler bu arap mantıgıdır..
  • Bu adam çıkardığı rezaleti bir de köşe yazısında mı anlatmış!!!?? Pes yani, görgüsüz ezik insan...
  • Emirates Dunya nin sayili odullu sirketlerinden ve yolcu memnuniyetine son derece onem verenlerinden..Bu anlatilan olayda tamamiyle yolcu sucludur..Kabin ekibi bir yolcunun yerini degistiriyorsa bunu sirf cani istedigi icin yapmaz bir nedeni oldugu icin yapar..yoksa neden durduk yere gitsin yer degistirsin..Yolcuyu cok kinadim umarim diger yolculuklarinda kabin ekibiyle ugrasmaz..

Epey acayip: Dubai’ye iner inmez “tehlikeli yolcu” olarak karakola filan alınmış!
Neler olup bittiğini tam anlamak için Nihat’ı aradım, o da ayrıntısıyla anlattı, buyrunuz...

Neler oldu Allah aşkına?

Meslek hayatımda sayısını hatırlayamadığım kadar çok uçak yolculuğu yaptım. Business da uçtum, ekonomi de. Ama bu son uçuşta havayolu şirketinin eziyetine maruz kaldım. Bu üslup karşısında tepkisiz kalmak istemedim.

Peki ama neler oldu tam olarak?

Biletim ekonomiydi. Ancak bir davette tanıştığım Türkiye Emirates Genel Müdürü Bahar Ahmet Birinci, rahat yolculuk yapabilmemiz için bir şeyler ayarlayabileceğini söyledi. Ve ertesi gün, uçuş yaptığımız her noktaya business class’da yer olduğu takdirde upgrade olabileceğimi bildiren bir yazı gönderdiğini belirtti. Meğer yanlışlıkla business upgrade asistanım adına yapılmış.

Havaalanına gittiğimizde bir hata var, düzeltebilir miyiz dedik. Yok düzeltemiyorlar! Uçakta yer değiştirebilir miyiz diyoruz? Ona da cevap yarım yamalak belirsiz...

Sonra?

Biz değiştiriyoruz yerimizi uçakta! Sadece uçağın kalkış ve inişi sırasında oluşan bir uçak korkum vardır, bunu da beni tanıyan herkes bilir. Hafif gerginim haliyle. ıhtiyacım olan tek şey biraz güven duygusu! Birden gelip bana diyorlar ki, “Kalk ekonomiye git, yer değiştiremezsin”.

Yahu bir durun, benim derdim başka diyorum.

Koltuk derdinde falan değilim; biraz korkuyorum o kadar... Hayır diyorlar!  Peki deyip gidiyorum! Uçak kalkıyor, ama yapılan tavır bana ağır geliyor. Yüzlercesine rastladıkları bu korku durumuna yaklaşım bu mudur?  Bu kadar mı insanlıktan uzak ve kaba olunur? Bu tavrın sebebini anlamaya çalışıyorum. Daha da kabalaşıyorlar. Olacak iş değil. Üstelik tehditkarlaşıp yasal işlem başlatacaklarını söylüyorlar. Koltuk derdinde değilim!

Sonuçta annemizin karnından business doğmadık. Benimki can derdi!

Tartışma uzuyor, ben de hakkımı koruyorum. Ve olay karakolda bitiyor...

“Tehlikeli yolcu” sıfatı taşımak nasıl bir duygu?

Hayatımda hiçbir zaman tehlikeli biri olmadım. Usul, yol, yordam bilirim. Ayrıca ben mi tehlikeli yolcuyum yoksa onlar mı tehlikeli personel?! Benim yaşadığım milyonlarca insanın yaşadığının bir benzeri... Yapmaları gereken sadece zarif ve insan olmak!

Onur BAŞTÜRK
HÜRRİYET

Annemizin karnından business doğmadık!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
evet kötü olmuş.baksana tehlikeli yolcu falan...sanki tehlikeli madde der gibi:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
beyler bu arap mantıgıdır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu adam çıkardığı rezaleti bir de köşe yazısında mı anlatmış!!!?? Pes yani, görgüsüz ezik insan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Emirates Dunya nin sayili odullu sirketlerinden ve yolcu memnuniyetine son derece onem verenlerinden..Bu anlatilan olayda tamamiyle yolcu sucludur..Kabin ekibi bir yolcunun yerini degistiriyorsa bunu sirf cani istedigi icin yapmaz bir nedeni oldugu icin yapar..yoksa neden durduk yere gitsin yer degistirsin..Yolcuyu cok kinadim umarim diger yolculuklarinda kabin ekibiyle ugrasmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000