11 Haziran 2014, Çarşamba 17:40:15

AIRBUS'A ŞOK HABER!

Airbus, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uluslararası havayolu şirketi Emirates, A350 modeli geniş gövdeli uçak siparişlerinin tamamını iptal etti.
  • Sih Maktoum zaten EYIRBAS`a ortak....A380 projesini kim finanse etti zannediyorsunuz ??...ben degil !!! Bizim sih arap adasinda babasinin tarlasi gibi at kosturacak ha...ve hemide "büyük sermayanin" güdümünden cikacak haaa !? Yok öyle yagma !!! Bak suudiler nasil pasa pasa acti kapilarini amerikan ordusuna... !!! Amerikan ordusunun suudi topraklarinda min. 20 tane üssü ve binlercede personeli var !!!...O askerler orada haci olmak icin beklemiyor !!..GIR SIRAYA MAKTUM ABI !!!
  • Adamlar senelerdir B777 müşterisi. Boeing le iyi ilişkileri var. Dolayısıyla B777x i daha çok tercih ediyorlar. Ayrıca A350 siparişinin fiyat ve indirim gibi detaylarını bilmeden şirket batıyor demek yanlış. Şirket olsa olsa büyümesi ile diğer şirketlere batar.
  • Şu anda onların ağırlıklı ihtiyaçları B777-9X ve A380-800 tarzı çok yolcu alabilen uçaklar. Çünkü şu anda Dubai uzun uçuşlar için en iyi hub noktalarından birisi ve çok yolcu talebi var. A350 siparişi de bence yolcu kapasitesi azlığından dolayı iptal edildi. Zaten b787 tercih etmeme sebepleri de yolcu kapasitesinin az olması. Ayrıca a350 yerine daha fazla a380-800 sipariş etme olasılıkları var.
  • Petrol fiyatları artacak ise muhakkak alınmalı. 20% tasaruf eddiyor ise bu kompozit uçklar. O zaman rekabet bunun üzerine olur ve bu uçaklar da pahalanır. Yok petrol fiyatları düşecek ise o zaman gerek yok almasına THY' nin.

Airbus, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uluslararası havayolu şirketi Emirates’ın, A350 model geniş gövdeli uçak siparişlerinin tamamını iptal ettiğini açıkladı.

Emirates 50 adet A350-900 ve 20 adet A350-1000 olmak üzere 2007 yılında toplam 70 uçak siparişi vermişti.

Airbus’ın en önemli müşterilerinden biri olan Emirates'in, Airbus’a siparişi iptal ettiğini bir kaç gün önce bildirmesi hayal kırıklığına neden oldu.

Airbus hisseleri ise, Emirates’in uçak siparişlerinin tamamını iptal ettiğini açıklaması ile yüzde 4 düşüş yaşadı. (euronews)

AIRBUS'A ŞOK HABER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Maktum Ortak ~ 4 yıl önce
Sih Maktoum zaten EYIRBAS`a ortak....A380 projesini kim finanse etti zannediyorsunuz ??...ben degil !!! Bizim sih arap adasinda babasinin tarlasi gibi at kosturacak ha...ve hemide "büyük sermayanin" güdümünden cikacak haaa !? Yok öyle yagma !!! Bak suudiler nasil pasa pasa acti kapilarini amerikan ordusuna... !!! Amerikan ordusunun suudi topraklarinda min. 20 tane üssü ve binlercede personeli var !!!...O askerler orada haci olmak icin beklemiyor !!..GIR SIRAYA MAKTUM ABI !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Adamlar senelerdir B777 müşterisi. Boeing le iyi ilişkileri var. Dolayısıyla B777x i daha çok tercih ediyorlar. Ayrıca A350 siparişinin fiyat ve indirim gibi detaylarını bilmeden şirket batıyor demek yanlış. Şirket olsa olsa büyümesi ile diğer şirketlere batar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Şu anda onların ağırlıklı ihtiyaçları B777-9X ve A380-800 tarzı çok yolcu alabilen uçaklar. Çünkü şu anda Dubai uzun uçuşlar için en iyi hub noktalarından birisi ve çok yolcu talebi var. A350 siparişi de bence yolcu kapasitesi azlığından dolayı iptal edildi. Zaten b787 tercih etmeme sebepleri de yolcu kapasitesinin az olması. Ayrıca a350 yerine daha fazla a380-800 sipariş etme olasılıkları var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAPTANN ~ 4 yıl önce
Petrol fiyatları artacak ise muhakkak alınmalı. 20% tasaruf eddiyor ise bu kompozit uçklar. O zaman rekabet bunun üzerine olur ve bu uçaklar da pahalanır. Yok petrol fiyatları düşecek ise o zaman gerek yok almasına THY' nin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000