31 Aralık 2010, Cuma 08:01:52

998 DOLAR VERİP VİZE ALACAKLAR!

Yakın zamana kadar Birleşik Arap Emirlikleri'ne vizesiz seyahat edebilen Kanada vatandaşlarının 2 Ocak'tan itibaren ülkeye giriş için vizeye tabi olacakları ve vize kategorisine göre de 998 ABD dolarına kadar ücret ödeyecekler.
  • BİZİMKİLER GÖRSEDE DERS ALSALAR LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR İCRAAT LAZIM
  • Sadece helal olsun! kendini uluslar arasi anlamda saydirmak budur, diplomasi bununla baslar, karsiliklilik yontemi, bizim yukaridakiler de insallah ayni sekilde davranir...
  • ARABIN MENFAATLER SOZ KONUSU OLDUGU ZAMAN HERKESI SATAR..BIZIM TURKIYEDE MENFAATLERINI KULLANBILSE KESKE...

Kanada'nın Ottawa kentindeki BAE elçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre yenilenemeyen 30 günlük vize 249 dolara, yenilenemeyen 3 aylık vize 499 dolara ve altı aylık çok girişli vize de 998 dolara mal olacak. Altı ay vize alanlar her ziyarette ülkede en fazla 14 gün kalabilecek.

Daha önceleri vize uygulanmayan Kanada vatandaşlarına BAE'ye uçmadan en az üç hafta önce vize başvurusunda bulunmaları ve en az 15 gün önce de tüm belgeleri elçiliğe göndermeleri tavsiye edildi. Elçilik, vizenin reddedilmesi durumunda ücretin geri ödenmeyeceğini vurguladı.

BAE, çoğu Avrupa'da olmak üzere 30 kadar ülkeye vize uygulamıyor. Türk vatandaşları ise BAE'ye seyahat etmeden önce halen vize almak zorunda.

UÇUŞ HAKLARI SORUN OLDU

Geçen ay BAE Ekonomi Bakanı Sultan Bin Said El Mansuri, Kanada ile karşılıklı uçuş hakları konusunda yapılan görüşmelerden netice alınamadığını ve son altı yıldır her yolu denediklerini açıklamıştı.

Kaynaklara göre Dubai merkezli Emirates havayolları, haftada üç gün gerçekleştirdiği Ottawa sefer sayısını artırmak ve Calgary ve Vancouver kentlerine de uçmak istediğini belirtmişti. Başkent Abu Dabi merkezli Etihad Havayolları da uçuş sayısını artırmak istediğini açıklamıştı.

Fakat Ottawa yönetiminin tüm bu isteklere olumsuz cevap verdiği kaydedildi. Ülkenin en büyük havayolu Air Canada, yabancı havayollarına ek sefer hakkı verilmesine kesinlikle karşı olduğunu ve bunun iş kaybına neden olacağına inandıklarını duyurdu.

Yine geçen ay BAE yönetimi, Afganistan'a giden Kanadalı askerlerin kullandığı Dubai yakınlarındaki bir askeri üssün boşaltılmasını istedi.

998 DOLAR VERİP VİZE ALACAKLAR!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
BİZİMKİLER GÖRSEDE DERS ALSALAR LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR İCRAAT LAZIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sadece helal olsun! kendini uluslar arasi anlamda saydirmak budur, diplomasi bununla baslar, karsiliklilik yontemi, bizim yukaridakiler de insallah ayni sekilde davranir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ARABIN MENFAATLER SOZ KONUSU OLDUGU ZAMAN HERKESI SATAR..BIZIM TURKIYEDE MENFAATLERINI KULLANBILSE KESKE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000