24 Ocak 2012, Salı 16:05:32

930 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA SAĞLANDI...

Körfez ülkelerinden Bahreyn'de düzenlenen hava şovunda 930 milyon dolarlık iş anlaşması imzalandığı bildirildi. Yapılan açıklamada hava şovunu 60 bin kişinin ziyaret ettiği kaydedildi...
Bahreyn Sivil Havacılık yardımcı sekreteri Kaptan Abdurrahman El Gaud, geçen yıl zor zamanlar geçirmelerine rağmen başarılı bir şova imza attıklarını ve fuara katılan herkesin mutlu olduğunu söyledi. Yetkili, bundan cesaretle 2014'te düzenlenecek şov öncesinde yeni otopark inşa edileceğini, halka ayrılan bölümün genişletileceğini ve ticari kısmın da yüzde 50 artırılacağını belirtti.
 
Her iki yılda bir düzenlenen ve ilk olarak 2010'da başlayan Bahreyn Uluslararası Hava Şovunda 19-21 Ocak günleri arasında 37 yerli ve yabancı firma ürün ve hizmetlerini sergiledi. Katılımcılar arasında Airbus, Boeing, Bombardier, GE, Gulf Air ve Lockheed Martin gibi firmaların olduğu ifade edildi.
 
Fuara ayrıca 15 ülkeden 18 sivil ve 20 askeri delege katıldı. Toplam 35 ülkeden ziyaretçi gelirken 700 civarında medya çalışanı akreditasyon aldı.
 
Statik park bölümünde 84 uçak ziyarete açıldı ve Emirates Havayollarına ait Airbus 380 ilk gün gösteri uçuşu yaptı. Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve ABD'den gelen pilotlar da fuar alanı üzerinde gösteri uçuşları düzenledi. (Zaman)
930 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA SAĞLANDI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000