04 Kasım 2008, Salı 08:04:17

SGHM işbirliği forumuna katıldı

EASA (Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı) tarafından 29-31 Ekim 2008 tarihlerinde Almanya’nın Köln kentinde Uluslararası İşbirliği Forumu düzenlenledi...
  • shgm webinden alınan haberlerde kaynak vermek gerekmiyor mu acaba?

Söz konusu foruma, 60 ülkenin sivil havacılık teşkilatlarından üst düzey katılımcılar iştirak etmiş olup ülkemiz Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali ARIDURU başkanlığındaki heyet tarafından temsil edildi.

Forumda, AB bünyesinde sivil havacılık faaliyetlerini yürütmekten sorumlu EASA’nın uluslararası diğer örgüt ve sivil havacılık teşkilatları arasındaki ilişkileri üzerinde durulmuş ve Avrupa Sivil havacılık uygulamaları ayrıntılı olarak ele alındı.

Forumun ikinci gününde; İşbirliği Yöntemleri, Emniyet Girişimleri, Ramp Denetleme Programları, Yabancı Organizasyonların Yetkilendirilmesi, Hukuki ve Kurumsal Konular, Standardizasyon ve Çevre konularında 7 adet Çalıştay düzenlendi.

Forumun tamamlanmasının ardından EASA temsilcileri ve aralarında ülkemizin de bulunduğu AB üyesi olmayan ECAC üyesi ülkelerin katılımı ile özel bir toplantı gerçekleştirildi.

SGHM işbirliği forumuna katıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

ilginç ~ 10 yıl önce
shgm webinden alınan haberlerde kaynak vermek gerekmiyor mu acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000