23 Şubat 2012, Perşembe 11:05:14

PİLOTLARIN ÇOĞU KOKPİTTE UYUYOR!

Pilotların 24 saat ara vermeden uçmasına olanak sağlayacak olan yeni AB yasa tasarısına karşı mücadelesini devam ettiren İngiliz Havayolu Pilotları Birliği BALPA yaptığı anketin çarpıcı sonuçlarını açıkladı...
  • Baskalari icin yapılan yorumları görünce şaşıyorum, ya arkadaslar şu yeni Sht50A ya bir bakın. Yazacaksak bunu yazalım.
  • kokpitte isteyerek uyumaktan bahsedilmiyor ! uçucu olmayıp işe yarım saat geç başlayıp aralarda çay öolaları sigara molaları verip mesai bitmesine yarım saat kala masasını toplayıp günde 6 saat mesai yapan zihniyet siz sadece uçucuların aldığı maaşı çenenize dolayın,siz çalışıp yorulmayı bilmediğiniz için size hikaye gelir bunlar.
  • arkadaslar gece 1 öglen 3 15 saat 10 saat buna can dayanmas heralde gözler kapaniyor normalde at 3 pilot her ucaga eskisi gibbi olay bu.
  • UYUYAN PİLOT HATA YAPMAZ YERDE YADA HAVADA FARKETMEZ..UÇEUŞ ESNASINDA 15 DAKİKA KESTİRMEK TÜM YORGUNLUĞU ALIR..HER PİLOTTA MUTLAKA BİR GÜN UYUR BEYLER UZATMAYIN..GÜNDEM KONUSU DEĞİLKİ BU UYKU...
İngiltere’de yapılan bir anket ülkedeki havayolu pilotlarının neredeyse yarısının uçuş sırasında uyuya kaldığını itiraf ettiğini ortaya koydu. Yeterince korkutucu olan bu bulgunun yanı sıra bu pilotların üçte biri uyandıklarında diğer pilotun da uyuduğunu farkettiğini belirtti.
 
İngiliz Havayolu Pilotları Birliği (BALPA) tarafından gerçekleştirilen anket çalışmasından ankete katılanların yüzde 43'ü meslek hayatlarının bir noktasında uçuş esnasında uyuya kaldıklarını beyan etti.
 
Anketin sonuçları pilotların İngiltere'deki uçuş kurallarının gevşetilerek pilot ve uçuş ekiplerinin daha sık ve daha uzun görevler almalarını sağlayan AB tasarılarına karşı endişelerini dile getirmeye başlamaları sonrasında açıklandı.
 
Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı EASA'nın Avrupa genelinde güvenlik kurallarının tek standart altına alınması teklifine karşılık BALPA ilgili standardın İngiliz havacılık göreneklerine göre çok zayıf olduğunu iddia etmeye devam ediyor.
 
Pilotlara göre tasarı 22 saat uykusuz kaldıktan sonra iniş yapmaları sağlayarak yolcuların hayatlarının riske atılması anlamını taşıyor.
 
BALPA Genel Sekreteri Jim McAuslan düşünülen değişikliklerin "bilimsel önerilerin tam tersine" olduğunu ve pilotların üst üste 7 erken başlayan vardiya ile çalışmalarını sağlayacağını belirtti. McAuslan bu koşulların "ölesiye yorucu" olduğunun altını çizdi.
 
BALPA tasarının ortaya çıkmasıyla birlikte gerek sosyal medya gerek ise internet ve geleneksel basın üzerinden çeşitli kampanyalar yürüterek konuya ilgi çekerek kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.
PİLOTLARIN ÇOĞU KOKPİTTE UYUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 6 yıl önce
Baskalari icin yapılan yorumları görünce şaşıyorum, ya arkadaslar şu yeni Sht50A ya bir bakın. Yazacaksak bunu yazalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kokpitte isteyerek uyumaktan bahsedilmiyor ! uçucu olmayıp işe yarım saat geç başlayıp aralarda çay öolaları sigara molaları verip mesai bitmesine yarım saat kala masasını toplayıp günde 6 saat mesai yapan zihniyet siz sadece uçucuların aldığı maaşı çenenize dolayın,siz çalışıp yorulmayı bilmediğiniz için size hikaye gelir bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
arkadaslar gece 1 öglen 3 15 saat 10 saat buna can dayanmas heralde gözler kapaniyor normalde at 3 pilot her ucaga eskisi gibbi olay bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
UYUYAN PİLOT HATA YAPMAZ YERDE YADA HAVADA FARKETMEZ..UÇEUŞ ESNASINDA 15 DAKİKA KESTİRMEK TÜM YORGUNLUĞU ALIR..HER PİLOTTA MUTLAKA BİR GÜN UYUR BEYLER UZATMAYIN..GÜNDEM KONUSU DEĞİLKİ BU UYKU...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000