26 Kasım 2011, Cumartesi 09:07:02

YENİ KULE GELİYOR

Van Ferit Melen Havaalanı depremde hasar gördü. Kule yerine ilkel şartlarda metalden yapılan yenisi, terminal yerine de inşaatı devam eden bina kullanılıyor. Ama hizmet 24 saat devam ediyor
  • HABER UZUN SÜRE ÖNCE YAZILMASINA RAĞMEN YENİ DİKKATİMİ ÇEKTİ. YÜCEL BEY İKİ YIL HAVALİMANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ YAPTI.GERÇEKTEN KONUSUNA HAKİM,MEVZUATI İYİ BİLEN ÇOK DÜRÜST,PERSONELİNİ HİÇ BİR KURUMA EZDİRMEYEN,DİK DURUŞUNDAN ÖDÜN VERMEYEN,HER GİTTİĞİ HAVALİMANINDA İYİ İZLENİM BIRAKAN BİR MÜDÜRÜMÜZ.KENDİSİNİ RAHMETLİ MUHSİN YAZICIOĞLU İLE YAKINEN GÖRÜŞTÜĞÜNÜ BİLİYORUM.YAPI OLARAK RAHMETLİYE ÇOK BENZİYOR. HER ZAMAN GARİBANIN VE HAKLININ YANINDA OLAN BİR İNSAN.TEK HATASI ANİ SERT ÇIKIŞLARI.BELKİ YALAKALIK YAPTIĞIMI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.BUNU YAZARKEN YANIMDA EN AZ ON BİR KİŞİ VARDI HEPİMİZ AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ.EN AZ ON TANE HAVALİMANI NIN AÇILIŞINDA GÖREV YAPTI RAPOR ETTİĞİ PERSONEL BİLE KENDİSİ İLE İLGİLİ AYNI YORUMU YAPAR.bütün çalışamlardan ALLAH razı olsun.
  • Çalışan bütün personellerden Allah razı olsun. tabii bu arada yüklenici firmada sağlam iş yapmış.İçinde Allah korkusu varmış.Van da sanırım kendi binasında işletme yapan tek kurum.Herkese kolay gelsin.
  • Van Meydanına geçici görev ile görevlendirilen Esenboğa Meydan Müdürlerinden Sn.Yücel KARADAVUT'un fedakar çalışmaları sonucu çalışma hayatında ömrü boyunca onur ile bahsedeceği güzel bir sayfa açmış oldu. Bu aynı zaman da Havacılık Camiasına da İşletmecilik adına güzel bir örnek teşkil etmiştir. Bu konusuna hakim vatanperver kardeşim için başarılarının daim olmasını diliyorum. Aynı sözleri Sn.İbrahim HAMZA bey için de söylemek isterdim. Ancak hayatı boyunca işten daha çok laf ürettiği için aynı sözleri söyleyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Yücel Beyi orada görevlendiren DHMİ yönetimini kutluyorum.
  • Van İlindeki Deprem nedeni ile günlük 12-14 olan hava trafiği bazen olmuştur ki günde 35-40 trafik..Bunu başta Havaalanı Müdürü Engin Bey, Havaalanı Müdür Yardımcısı Hüseyin bey ve tüm personeli ile Esenboğadan geçici görevlendirme ile gelen Nöbetçi Meydan Müdürleri İbrahim HAMZA ve Yücel KARADAVUT Bey ve diğer tüm brimlere geçici görevle gelen personellerimizin özverili, fedakar ve işlerine hakim olmalarının avantajı ile hizmeti aksatmadan gurur kaynağımız olmuşlardır.Engin ve Hüseyin bey ile tüm Van personeli ailelerini dahi ihmal etmek zorunda kalmış, il dışına göndermişler ve aileden uzak, sıcak bir yuvadan uzak gece gündüz konteynırlarda yatarak D.H.M.İ. en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyorlar.Allah yardımcıları olsun...
Van depreminin ardından yaklaşık bir ay geçmesine rağmen Ferit Melen Havaalanı, kulesi ve yapımı tamamlanmamış hizmet binasıyla ilginç bir görüntü oluşturuyor. Kapasitesi üç katına çıkan alana günde yaklaşık 30 uçak inip kalkıyor.

23 Ekim’de 7.2 şiddetindeki depremde kulesi ve hizmet binası kullanılamayacak duruma gelen havaalanında DHMİ yeni bir metal kule ve ek hizmet terminal binasını anında hizmete soktu. İlk günden bu yana özellikle kargo ve ambulans uçakların iniş kalkışının kolaylaştırıldığı Ferit Melen Havaalanı’nda günde en az 3 bin yolcu transferi yapılıyor.

DHMİ tarafından Ankara’dan geçici görevle Van Ferit Melen Havaalanı’na atanan Havaalanı Müdürü Yücel Karadavut, başka bir yerde bu şiddette depremin olması ve aynı oranda hasar görmesi halinde kesinlikle alanın kapatılacağını belirterek personelin bu konuda özverili çalıştığını söyledi. Karadavut, “Buraya geldiğimde gördüklerim beni şaşırttı. Personel evine gitmeden gece gündüz çalışıyor. Hepsinin ailesi de depremden etkilenmiş ama onların bir derdi var, meydanın uçuşlara kapatılmaması, kargo uçaklarıyla gelen yardımlar ve tıbbi malzeme akışının durmaması. Ayrıca bu zor şartlara rağmen Başbakan, Bakan ve diğer erkana VIP hizmeti verdik. Havayoluyla depremzedelere gelen yardımlar aksamadıysa, DHMİ çalışanlarının özverisi inkar edilemeyecek kadar büyük” diye konuştu.

(Milliyet)

YENİ KULE GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

KASTAMONU ~ 3 yıl önce
HABER UZUN SÜRE ÖNCE YAZILMASINA RAĞMEN YENİ DİKKATİMİ ÇEKTİ. YÜCEL BEY İKİ YIL HAVALİMANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ YAPTI.GERÇEKTEN KONUSUNA HAKİM,MEVZUATI İYİ BİLEN ÇOK DÜRÜST,PERSONELİNİ HİÇ BİR KURUMA EZDİRMEYEN,DİK DURUŞUNDAN ÖDÜN VERMEYEN,HER GİTTİĞİ HAVALİMANINDA İYİ İZLENİM BIRAKAN BİR MÜDÜRÜMÜZ.KENDİSİNİ RAHMETLİ MUHSİN YAZICIOĞLU İLE YAKINEN GÖRÜŞTÜĞÜNÜ BİLİYORUM.YAPI OLARAK RAHMETLİYE ÇOK BENZİYOR. HER ZAMAN GARİBANIN VE HAKLININ YANINDA OLAN BİR İNSAN.TEK HATASI ANİ SERT ÇIKIŞLARI.BELKİ YALAKALIK YAPTIĞIMI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.BUNU YAZARKEN YANIMDA EN AZ ON BİR KİŞİ VARDI HEPİMİZ AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ.EN AZ ON TANE HAVALİMANI NIN AÇILIŞINDA GÖREV YAPTI RAPOR ETTİĞİ PERSONEL BİLE KENDİSİ İLE İLGİLİ AYNI YORUMU YAPAR.bütün çalışamlardan ALLAH razı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Çalışan bütün personellerden Allah razı olsun. tabii bu arada yüklenici firmada sağlam iş yapmış.İçinde Allah korkusu varmış.Van da sanırım kendi binasında işletme yapan tek kurum.Herkese kolay gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Van Meydanına geçici görev ile görevlendirilen Esenboğa Meydan Müdürlerinden Sn.Yücel KARADAVUT'un fedakar çalışmaları sonucu çalışma hayatında ömrü boyunca onur ile bahsedeceği güzel bir sayfa açmış oldu. Bu aynı zaman da Havacılık Camiasına da İşletmecilik adına güzel bir örnek teşkil etmiştir. Bu konusuna hakim vatanperver kardeşim için başarılarının daim olmasını diliyorum. Aynı sözleri Sn.İbrahim HAMZA bey için de söylemek isterdim. Ancak hayatı boyunca işten daha çok laf ürettiği için aynı sözleri söyleyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Yücel Beyi orada görevlendiren DHMİ yönetimini kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Van İlindeki Deprem nedeni ile günlük 12-14 olan hava trafiği bazen olmuştur ki günde 35-40 trafik..Bunu başta Havaalanı Müdürü Engin Bey, Havaalanı Müdür Yardımcısı Hüseyin bey ve tüm personeli ile Esenboğadan geçici görevlendirme ile gelen Nöbetçi Meydan Müdürleri İbrahim HAMZA ve Yücel KARADAVUT Bey ve diğer tüm brimlere geçici görevle gelen personellerimizin özverili, fedakar ve işlerine hakim olmalarının avantajı ile hizmeti aksatmadan gurur kaynağımız olmuşlardır.Engin ve Hüseyin bey ile tüm Van personeli ailelerini dahi ihmal etmek zorunda kalmış, il dışına göndermişler ve aileden uzak, sıcak bir yuvadan uzak gece gündüz konteynırlarda yatarak D.H.M.İ. en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyorlar.Allah yardımcıları olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000