06 Mart 2018, Salı 09:51:28

Yeni bir sendika kuruldu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde (DHMİ) görev yapan koruma ve güvenlik görevlileri yeni bir sendika kurdu.
  • Kurucular bir yerlere getirilir üyelere kol saati hediye edilir
  • Ahaaa da ARFF geliyor az sonra. tıkayın kulakları...
  • Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan koruma güvenlik görevlileri yıllardır kurumun personel rejimini yönetenlerinin uyguladığı sistematik bir şekilde Mobbing politikasına maruz kalmaktadırlar. Bu politikanın somut 2 göstergesi yükselme sınavlarında devamlı suretle dışında tutulma, katılmanın engellenmesi, ikincisi ise Kılık Kıyafet yönetmeliğinde serbest olmasına rağmen yine genel müdürlüğümüzün emriyle bıyık bırakmanın engellenmesidir. Bunun dışında yine uzun yıllar boyunca dörtlü nöbet sisteminde çalıştırılmama, sadece son yıllardır dörtlü sistem vardiyada çalışılmaktadırlar. Havalimanlarının işletmelerinin kurum tarafından işletilmesi süresince yolculara ve havacılık sektörünün çalışanlarına kontrol noktalarında ağır şartlarda yıllarca hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir bu çalışma şartları sonucunda uyku bozuklukları kronik kalp rahatsızlıkları ve bunu takip eden uzun süreli tedavi gerektiren bir takım hastalıklara yakalanarak hayatını kaybedenler olmuştur. Geçerli Sağlık raporları olmasına rağmen mevcut görevlerine devam etmeleri için özellikle Personel Daire Başkanlığınca birebir baskı uygulanmıştır. Ancak bu konularda ciddi bir çalışma halen yapılmamaktadır. Ülkemizde havalimanlarının güvenliğinin stratejik yapısı düşünüldüğünde teşkilatın yeniden gözden geçirilerek kalıcı bir yapının oluşturulması bir an önce gereklidir. Ülkemizin ve kurumumuzun yetişmiş insan gücü vardır bu konuda yeter ki bir çalışma başlatılarak bu irade ortaya koyulsun. Kalıcı bir çözüm üretilmesi yapılacak profesyonel bir çalışma ile desteklenerek sonuca ulaştırılabilir. Çalışmaların bir an önce başlatılması personel kaynaklarının etkin kullanılması ve kurumumuza ülkemize daha faydalı bir şekilde personelin üretken haline getirilmesini sağlayacaktır. Biz destek vermeye hazırız bu çalışmaların yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz. Yener KARDEŞ Genel Başkan
  • Tüm güvenlik personellerine hayırlı olsun rabbim utandırmasın.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde (DHMİ) görev yapan koruma ve güvenlik görevlileri yeni bir sendika kurdu.

Sendikanın Çalışma ve Sosyal Bakanlığı tarafından kabul edilerek yeni kurulan sendikalar arasında yer aldığı açıklandı.

7 kurucu üyesi ile işlemlerin tamamlandığı ve sendikanın Ulaştırma ve havacılık kamu personelleri sendikası adını aldığı öğrenildi. Sendikanın kısa bir süre içerisinde üyelik işlemlerine başlayacağı kaydedildi.
 

Yeni bir sendika kuruldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Davut ~ 3 gün önce
Kurucular bir yerlere getirilir üyelere kol saati hediye edilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyvah ~ 3 ay önce
Ahaaa da ARFF geliyor az sonra. tıkayın kulakları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi Güvenlik ~ 4 ay önce
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan koruma güvenlik görevlileri yıllardır kurumun personel rejimini yönetenlerinin uyguladığı sistematik bir şekilde Mobbing politikasına maruz kalmaktadırlar. Bu politikanın somut 2 göstergesi yükselme sınavlarında devamlı suretle dışında tutulma, katılmanın engellenmesi, ikincisi ise Kılık Kıyafet yönetmeliğinde serbest olmasına rağmen yine genel müdürlüğümüzün emriyle bıyık bırakmanın engellenmesidir. Bunun dışında yine uzun yıllar boyunca dörtlü nöbet sisteminde çalıştırılmama, sadece son yıllardır dörtlü sistem vardiyada çalışılmaktadırlar. Havalimanlarının işletmelerinin kurum tarafından işletilmesi süresince yolculara ve havacılık sektörünün çalışanlarına kontrol noktalarında ağır şartlarda yıllarca hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir bu çalışma şartları sonucunda uyku bozuklukları kronik kalp rahatsızlıkları ve bunu takip eden uzun süreli tedavi gerektiren bir takım hastalıklara yakalanarak hayatını kaybedenler olmuştur. Geçerli Sağlık raporları olmasına rağmen mevcut görevlerine devam etmeleri için özellikle Personel Daire Başkanlığınca birebir baskı uygulanmıştır. Ancak bu konularda ciddi bir çalışma halen yapılmamaktadır. Ülkemizde havalimanlarının güvenliğinin stratejik yapısı düşünüldüğünde teşkilatın yeniden gözden geçirilerek kalıcı bir yapının oluşturulması bir an önce gereklidir. Ülkemizin ve kurumumuzun yetişmiş insan gücü vardır bu konuda yeter ki bir çalışma başlatılarak bu irade ortaya koyulsun. Kalıcı bir çözüm üretilmesi yapılacak profesyonel bir çalışma ile desteklenerek sonuca ulaştırılabilir. Çalışmaların bir an önce başlatılması personel kaynaklarının etkin kullanılması ve kurumumuza ülkemize daha faydalı bir şekilde personelin üretken haline getirilmesini sağlayacaktır. Biz destek vermeye hazırız bu çalışmaların yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz. Yener KARDEŞ Genel Başkan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY OPET personeli ~ 4 ay önce
Tüm güvenlik personellerine hayırlı olsun rabbim utandırmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000