03 Ekim 2011, Pazartesi 08:05:56

YAPIM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ...

"Havaalanı Yapım, İşletim ve Sertifikalandırma Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi...
  • dhmi nin elinde bu kadar yetki var para var neden ihtiyaç duyup ta buraları başkalarına peşkeş çakipte devlet yemesin sen ye zihniyeti ile kurumu dünya devi yaptılar tav ve ıc yi yazık bu devletin paralrına
Yeni düzenlemeyle havaalanları işletmecilerinin havaalanı arazisinin ihtiyaçları doğrultusunda daha gerçekçi değerlendirilmesi için 5'er yıllık periyotlar halinde gözden geçirilmek üzere 20 yılı kapsayacak şekilde hazırlanan ''Gelişim Master Planları''nı ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) tarafından yayımlanan Master Planlama dokümanında belirtilen usul ve esaslar dahilinde hazırlama zorunluluğu getirildi. 
 
Yönetmeliğin yayımı tarihinde işletilmekte olan veya yönetmeliğin yayımlanmasından önce yapımına başlanan havaalanlarında ise havaalanlarının işletmecilerinin, işlettikleri havaalanlarındaki gelişim sahalarını ''Havaalanı Genel Vaziyet Planı'' üzerinde işaretleyerek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne sunması yeterli olacak.
 
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilmekte olan havaalanlarının işletiminin, mevzuat çerçevesinde başka bir işletmeci kurum veya kuruluşa devredilmesi halinde, devredilecek havaalanı için devir tarihinden itibaren en geç bir yıl içinde bu yönetmelik hükümlerine göre devir alan kurum veya kuruluş tarafından kendi adına havaalanı işletme ruhsatı ve/veya havaalanı sertifikası alması zorunlu olacak.
 
Bu süre boyunca, söz konusu havaalanı, yönetmelik kapsamı itibarıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek kilit personelin denetimi, gözetimi ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında işletilmeye devam edilecek. 
 
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından sürekli olarak denetlenen havaalanında işletim sırasında oluşabilecek eksiklik ve aksaklıklardan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü sorumlu tutulacak. 
 
Havaalanı için, belirlenen süre içinde devir alan kuruluş tarafından işletme ruhsatına esas şartların oluşturulmaması ve işletme ruhsatı alınmaması halinde havaalanının işletimi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından geri alınacak.

(Habertürk)
YAPIM YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
dhmi nin elinde bu kadar yetki var para var neden ihtiyaç duyup ta buraları başkalarına peşkeş çakipte devlet yemesin sen ye zihniyeti ile kurumu dünya devi yaptılar tav ve ıc yi yazık bu devletin paralrına

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000