02 Ekim 2016, Pazar 01:42:05

Ve DHMİ'nin 1 numarası Funda Ocak oldu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'ne Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak atandı. Fundan Ocak, bu kararla Türk sivil havacılık tarihine geçti.
  • Altta bir iki yorumda hantal yapı falan diye bahsedilmiş Orhan Beyin dönemi için. Gerçekten Allahtan tek dileğim bütün kurumlarımızın böyle hantal yapılara kavuşması. Havalimanı sayısı iki katına çıkmış, havacılık çağ atlamış, cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi şaibesiz yapılmış, her sene milyarlık ihaleler tereyağından kıl çeker gibi yapılmış en ufak bir dava vs olmamış, personellerin gelirleri artmış, ama hantal yapı :) Allah her kuruma öyle yöneticiler nasip etsin.
  • Genel Müdürlüğümüze, DHMİ Camiamıza, Ülkemize ve Milletimize güzel hizmetlere ve de hayırlara vesile olur inşallah. Yılmayan, yıkılmayan ve dünyada hak ettiği alan bir DHMİ düşlüyoruz.
  • bazı güzel gelişmeler de olmuyor değil. liyakatın halan var olduğunu bilmek umut verici. genel müdürümüz funda hanımı tebrik eder görevinde başarılar diliyorum.
  • YANDIK YAZAN KİŞİYE: Kur'an-ı Kerim'de, Sebe' Melikesi Belkıs'tan bahsedilirken herhangi bir olumsuz ifadeye yer verilmemiş olması, tarihte ve günümüzde başında kadın olduğu halde güçlü bir şekilde varlığını devam ettiren ülkelerin bulunması, Hz. Peygamber'in bu sözünün genel hüküm içermediğini göstermektedir. Bu bakımdan İslâm'da kadının, kamu görevi yapmasını yasaklayan açık, kesin ve bağlayıcı bir nas yoktur. Bu itibarla, gerekli fıtrî donanımı haiz, liyakatli kadınların devlet başkanlığı da dahil, her türlü yönetimde görev almasında dinî açıdan bir sakınca yoktur."

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'ne Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak atandı.

Dün Ulaştırma Bakanlığı'nın atama kararı ile DHMİ Genel Müdürlüğü'nden alınarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşavirliği görevine getirilen Serdar Hüseyin Yıldırım'ın yerine Funda Ocak getirildi.

Uzun yıllardır DHMİ Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ocak, bugün Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın atama kararı ile DHMİ'nin 1 numarası oldu.

Öte yandan bu kararla birlikte Funda Ocaki DHMİ tarihinin ilk kadın Genel Müdürü olarak Türk sivil havacılık tarihine adını yazdırdı.

FUNDA OCAK KİMDİR?
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Funda Ocak; DHMİ APK Daire Başkan Yardımcılığı (1985-1993), APK Başkanlığı (1993-1996), DHMİ Müşavirliği (1996-1998), Türkiye Kalkınma Bankası Kaynak Geliştirme Uzmanı (1998-1999) görevlerinde bulundu.

DHMİ'ye 1999'da yeniden dönen Ocak, 2007'ye kadar APK Daire Başkanlığı yaptı. 27 Aralık 2007 tarihinde ise Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandı. Evli ve bir çocuk annesi olan Funda Ocak İngilizce biliyor.

İşte Funda Ocak'ın atama kararı:

Ve DHMİ'nin 1 numarası Funda Ocak oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Hantal ~ 2 yıl önce
Altta bir iki yorumda hantal yapı falan diye bahsedilmiş Orhan Beyin dönemi için. Gerçekten Allahtan tek dileğim bütün kurumlarımızın böyle hantal yapılara kavuşması. Havalimanı sayısı iki katına çıkmış, havacılık çağ atlamış, cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi şaibesiz yapılmış, her sene milyarlık ihaleler tereyağından kıl çeker gibi yapılmış en ufak bir dava vs olmamış, personellerin gelirleri artmış, ama hantal yapı :) Allah her kuruma öyle yöneticiler nasip etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UMUT ~ 2 yıl önce
Genel Müdürlüğümüze, DHMİ Camiamıza, Ülkemize ve Milletimize güzel hizmetlere ve de hayırlara vesile olur inşallah. Yılmayan, yıkılmayan ve dünyada hak ettiği alan bir DHMİ düşlüyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmitaşra ~ 2 yıl önce
bazı güzel gelişmeler de olmuyor değil. liyakatın halan var olduğunu bilmek umut verici. genel müdürümüz funda hanımı tebrik eder görevinde başarılar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADB IŞIK ~ 2 yıl önce
YANDIK YAZAN KİŞİYE: Kur'an-ı Kerim'de, Sebe' Melikesi Belkıs'tan bahsedilirken herhangi bir olumsuz ifadeye yer verilmemiş olması, tarihte ve günümüzde başında kadın olduğu halde güçlü bir şekilde varlığını devam ettiren ülkelerin bulunması, Hz. Peygamber'in bu sözünün genel hüküm içermediğini göstermektedir. Bu bakımdan İslâm'da kadının, kamu görevi yapmasını yasaklayan açık, kesin ve bağlayıcı bir nas yoktur. Bu itibarla, gerekli fıtrî donanımı haiz, liyakatli kadınların devlet başkanlığı da dahil, her türlü yönetimde görev almasında dinî açıdan bir sakınca yoktur."

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000