24 Ekim 2011, Pazartesi 10:35:56

VAN’DA KONTROLÖRLER KULEYE ÇIKAMIYOR

Van’da yaşanan deprem sonrası Ferit Melen Havaalanı kulesinde hasar meydana geldi. Kule görevlileri, İtfaiye kulesinden güç koşullarda hizmet vermeye çalışıyor...
  • Maaşallah çok verimli çalıştınız...Koşup bari yıkılan hapishane duvarınıda örseydiniz...
  • Sağ sol penaltı gol ....Üç buçukçu kontrolörlere helal olsun...
  • Artık günümüz teknolojisinde remote twr uygulaması çok kolay yapılmakta her meydan için twr hizmeti ankara da kurulan smart binasından yapılabilir.Van da kule ye gerek yok
  • Başta Van'da şu sıralar görev yapan ve Türkiye'nin her köşesinde, havaalanlarında görev yapan, bu kıymetli mesleği özveriyle icra eden kontrolör arkadaşlarımıza sonsuz sevgi ve saygılar... Bu camiada bizler uzun bir halkanın parçalarıyız; operasyoncu, kontrolör, pilot, hostes, teknisyen, vs... Aklı başında olan, sorunsuz insanlar bunun zaten farkındalar. Hiç kimse bilmese de biz pilotlar sizin değerinizin farkındayız, lütfen saçma sapan yorumlara alınganlık göstermeyin, hatta kulak asmayın!
Van Ferit Melen Havaalanı’ndan deprem bölgesine hava ulaşımının sağlanması için olağanüstü gayret gösteriliyor. Dünden bu yana çok sayıda uçağın iniş kalkış yaptığı Ferit Melen Havaalanı’ndaki kule depremde hasar olduğu için kullanılamıyor.

Kuledeki şişmeden dolayı hava trafik kontrolörlerinin kuleye çıkmak istememesi üzerine hava trafik hizmeti için başka çözüm bulundu.
 
Kontrolörler Van itfaiyesine ait yangın kulesinden zor koşullarda hizmet vermeye çalışıyor. DHMİ yetkilileri hizmetin aksamaması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydederken bazı uçakların Van’a gitmek için halen izin beklediği bildirildi.
 
©Airporthaber.com
VAN’DA KONTROLÖRLER KULEYE ÇIKAMIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
Maaşallah çok verimli çalıştınız...Koşup bari yıkılan hapishane duvarınıda örseydiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sağ sol penaltı gol ....Üç buçukçu kontrolörlere helal olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Artık günümüz teknolojisinde remote twr uygulaması çok kolay yapılmakta her meydan için twr hizmeti ankara da kurulan smart binasından yapılabilir.Van da kule ye gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Başta Van'da şu sıralar görev yapan ve Türkiye'nin her köşesinde, havaalanlarında görev yapan, bu kıymetli mesleği özveriyle icra eden kontrolör arkadaşlarımıza sonsuz sevgi ve saygılar... Bu camiada bizler uzun bir halkanın parçalarıyız; operasyoncu, kontrolör, pilot, hostes, teknisyen, vs... Aklı başında olan, sorunsuz insanlar bunun zaten farkındalar. Hiç kimse bilmese de biz pilotlar sizin değerinizin farkındayız, lütfen saçma sapan yorumlara alınganlık göstermeyin, hatta kulak asmayın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000