14 Aralık 2012, Cuma 12:37:48

"TEK SORUNLU TURKUAZ HAVAYOLU"

Mecliste 2013 yılı bütçesi görüşmelerinde CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, son 2 yılda batan havayolu şirketleriyle ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a sorular sordu. Yıldırım ne cevap verdi.
  • Helede Müslüman adam işçinin alın terini daha kurumadan öder.
  • Adem ve havva otelinde de 4 aydır maas yok. Yani standart kayı grupta bozulmadı.
  • Havayolu batiran zengin havayolu sahipleri hayatlarina hicbirsey olmamis gibi devam ediyor... Bir zamanlar "katil muteahhitler" vardi , yaptiklari evler curuk cikar, binlerce insanin olumune neden olurlardi en ufak sarsintida... Yeni moda , havayolu batiran zengin isadamlari ... Bunlarin gorevi de , insanlarin yuvasini maddi olarak yikmak .. SİRA GELDİ SKY'a ... 4 ay oldu .. Maas odemeyeli ... Yuzlerce personel magdur ... Ama patronlar rahat ... Tuzlari kuru..
  • şunu kabul edelim artık kiralık ve eski uçaklarla charter yapma devri kapandı...kimse yaşlı uçak kullancak kadar zengin değil belki thy ari france gibi firmalar bakımlara katlanır ama mevsimlik uçan charter firmaları bu maliyetlerin altından kalkamıyor...bir de ne aklına sky 1o küsür uçağın var kırk telden hepsi, b734 b738 a320 derken işin zorlaşıyor...küçük filolar tek tip olmalı ki maliyetler düşsün, kaptanlar daha esnek kullanılsın...bunları en başta operasyonlara başlamadan önce planlama aşamasında bakmak lazım ama yok mağlesef...sonra da iki iş azaldımı böyle batar firmalarımız, akıl akıl akıl

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yürütülen 2013 bütçe görüşmeleri sırasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, son iki yıl içerisinde faaliyetlerini sürdüremez hale gelen havayolu şirketleriyle ilgili soru yöneltti.

Aksünger, şirketlerinin Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ve Eurocontrol'e olan borçlarının ödenmediğini belirtti.

CHP'li milletvekili işçilerin kıdem tazminatlarının da karşılanmadığını ifade ederek Bakan Yıldırım'a bu konu hakkındaki eylem planları olup olmadığını sordu.

Peki, Bakan Yıldırım ne cevap verdi?

İşte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın cevabı...

"TEK SORUNLU TURKUAZ HAVAYOLU"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Otorite görevini yap ~ 6 yıl önce
Helede Müslüman adam işçinin alın terini daha kurumadan öder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karakartal ~ 6 yıl önce
Adem ve havva otelinde de 4 aydır maas yok. Yani standart kayı grupta bozulmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zengin patronlara birseycik olmaz ~ 6 yıl önce
Havayolu batiran zengin havayolu sahipleri hayatlarina hicbirsey olmamis gibi devam ediyor... Bir zamanlar "katil muteahhitler" vardi , yaptiklari evler curuk cikar, binlerce insanin olumune neden olurlardi en ufak sarsintida... Yeni moda , havayolu batiran zengin isadamlari ... Bunlarin gorevi de , insanlarin yuvasini maddi olarak yikmak .. SİRA GELDİ SKY'a ... 4 ay oldu .. Maas odemeyeli ... Yuzlerce personel magdur ... Ama patronlar rahat ... Tuzlari kuru..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ENES ~ 6 yıl önce
şunu kabul edelim artık kiralık ve eski uçaklarla charter yapma devri kapandı...kimse yaşlı uçak kullancak kadar zengin değil belki thy ari france gibi firmalar bakımlara katlanır ama mevsimlik uçan charter firmaları bu maliyetlerin altından kalkamıyor...bir de ne aklına sky 1o küsür uçağın var kırk telden hepsi, b734 b738 a320 derken işin zorlaşıyor...küçük filolar tek tip olmalı ki maliyetler düşsün, kaptanlar daha esnek kullanılsın...bunları en başta operasyonlara başlamadan önce planlama aşamasında bakmak lazım ama yok mağlesef...sonra da iki iş azaldımı böyle batar firmalarımız, akıl akıl akıl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ENESE ~ 6 yıl önce
Kim demis kapandi diye. 2001 yilinda 2 kiralik ucakla charter ucuslara baslayan sky filosu 2010'da 17 kiralik ucagi gordu. Sonrasinda ichatlara giris, germansky ve adam&eve'nin zararlarini karsilamaktan bu hale geldi ve filodaki ucak sayisi 8'e dustu, daha da azalacak ama bu durum kiralik ucaklarla charter'in bittigini gostermez..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000