15 Temmuz 2012, Pazar 11:38:02

TAZMİNATLAR DAĞITILDI KIYAMET KOPACAK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde çalışan 7 bini aşkın personel için yarın büyük gün. Aylardır beklenen tazminatlar bu gece yarısı personelin hesabına yatırıldı. Ama asıl gürültü personelin hesaplara bakması ile yaşanacak.
  • ne bekleniyordu ne çıktı bırakın bu avrupadaki ülkeler böyle ayağını burası türkiye hava sahası bizde türküz avrupa birliği taklitlerimiz gibi bunuda başka ülkelerden taklit ettik ama oda adı adalet olanlarca adaletli yapılamadı aynı bölümde çalışan elektronikçi bu kadar farklı aldı peki bir malzeme memuru ile şefi neden farklı aldı müdür yardımcıları neden farklı işletme memuru ve şefi neden farklı önceleri apron arff mağduriyetine güvenlik eklendi kimse bu maaşı beğenmeyen gitsin safsatası yapmasın benzer iş yok diyen eğitimli kuleciler bakın askeri kuleciler (astsubay) 24/24 ve aykta esas duruşta ne şartlarda kaça çalışıyor yönetim sadece hss yönetimi olduğunu diğerlerinin üvey evlat olduğu anlaşıldı....şimdi ben şunu düşünüyorum hükümetim ve genel müdürüm gözünde bazı arkadaşlarım benden daha değerli ve onların işleri benimkinden önemli desenize salla başı yapacak çokları....
  • Yorumunuz
  • işyerinden airporthaber açılmıypr engellemişler iş barışı böyle sağlanacak galiba
  • hem işletme hemde seyrüsefer işi yaptıkları halde neden 1.grupta olduklarını izah etsinler? haksızlığı başka yerde aramayın. adalet deniliyorsa önce kulede çalışan trafikçi ortak gruba alınsın.

Yaklaşık iki senedir dört gözle beklenen tazminatlar geçen hafta DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal'ın "Hayırlı olsun YPK imzaladı" mesajı ile uzun süren bekleyiş yerini "kim ne kadar alacak" sorusuna bırakmıştı.

Tazminatlardan en fazla pay baş kontrolörlere düştü. Başkontrolörleri kontrolörler, teknisyenler, AIM memurları ve asistan kontrolörler takip etti.

Başkontrolörlerin eline ortalama 24 bin tl geçerken asistan kontrolörlerin eline de 17 bin liraya yakın tazminat geçti.

Tazminatın en talihsizleri ise üçüncü gurup olarak tabir edilen grup oldu. Üçüncü grup aldığı avanslarla yetinmek zorunda kaldı. Airporthaber'e gelen bilgilere göre üçüncü grupların eline fazladan 40 TL geçti.

Bu gece saat 02.45 sularında hesaplara geçen tazminatlarla birlikte başkontrolörleri yüzde 532-542 aralığında tazminat zammı alırken, kontrolörler yüzde 512-522, teknisyenler 472-482, AIM memurları 462-472, asistan kontrolörler ise 432-442 bandında tazminat zammı aldılar.

Tazminatların dağıtılması ile birlikte personel arasında kutuplaşmaların olacağı kaydedilirken, DHMİ kaynakları uluslararası ülkelerde bu iş nasıl yapılıyorsa ona göre düzenleme yapıldığını ifade edildi.

TAZMİNATLAR DAĞITILDI KIYAMET KOPACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (224)

mağdur ~ 6 yıl önce
ne bekleniyordu ne çıktı bırakın bu avrupadaki ülkeler böyle ayağını burası türkiye hava sahası bizde türküz avrupa birliği taklitlerimiz gibi bunuda başka ülkelerden taklit ettik ama oda adı adalet olanlarca adaletli yapılamadı aynı bölümde çalışan elektronikçi bu kadar farklı aldı peki bir malzeme memuru ile şefi neden farklı aldı müdür yardımcıları neden farklı işletme memuru ve şefi neden farklı önceleri apron arff mağduriyetine güvenlik eklendi kimse bu maaşı beğenmeyen gitsin safsatası yapmasın benzer iş yok diyen eğitimli kuleciler bakın askeri kuleciler (astsubay) 24/24 ve aykta esas duruşta ne şartlarda kaça çalışıyor yönetim sadece hss yönetimi olduğunu diğerlerinin üvey evlat olduğu anlaşıldı....şimdi ben şunu düşünüyorum hükümetim ve genel müdürüm gözünde bazı arkadaşlarım benden daha değerli ve onların işleri benimkinden önemli desenize salla başı yapacak çokları....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç kimse yaptığı işi bizden başkası yapamaz gözüyle bakmasın Tav da 3 dil bilen zehir gibi çocuklar 1.050 tl maaşla çalışıyorlar. Yani yeriniz doldurulamaz değil vazgeçilmez değilsiniz Tazminat oranlarında yapılan dağıtım adaletsizdir. ~ 6 yıl önce
Yorumunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
işyerinden airporthaber açılmıypr engellemişler iş barışı böyle sağlanacak galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kulecilerden bi açıklama bekliyoruz ~ 6 yıl önce
hem işletme hemde seyrüsefer işi yaptıkları halde neden 1.grupta olduklarını izah etsinler? haksızlığı başka yerde aramayın. adalet deniliyorsa önce kulede çalışan trafikçi ortak gruba alınsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000