09 Ocak 2012, Pazartesi 14:15:28

SİVAS'TA REKOR ARTIŞ...

Sivas Havaalanı 2011 sonu itibariyle yakaladığı artışla yolcu sayısını 225 bin 246 kişiye çıkardı...
  • Bu Tokatlı yazı yazan arkadaşlara çok gülüyorum..Hem havaalanımızı yerden yere vuruyorlar hem kullanıyorlar hem 3-4 tanıdık sima gördük diyorlar... hemde hala burdan uçuyorlar Tokattan ankarada var istanbulda gelmeyin... sizin dünyadaki sivaslı sayısından haberiniz yok sanırım... Binin Borajete pırpır uçun uğraşmayın bizle...
  • Bende bir K.Marasli olarak arkadasin dedine katiliyorum toplam yolcu saysi 2011 de 92000 ancak oteki abratan k.marasli arkadas bir yöndende hakli 2010´da 53000 kisi ucmus yani %72 Canakkale den sonra 3 en cok artis saglayan Havaalani potansiyeli yüksek bir Havaalani onun icin Narli ilcesine yeni bir Havalimani yapilmasi sart. Daha dogrusu o kadar tekstil fabrikalari var ki bir kargo üssü cok gerekli ekonomiyi güclendirmek icin Sn Binali Yildirim K´maras icin yapilan Ortak calistaya gec katildi geldigi gibide gitti.Ne yeni Havalimani hakkinda fikrini söyledi ne de baska ulasima araclari hakkinda.Bir bilgiyi verebilirm K.maras Imar komisyonu Narli da 2011 in sonunda bir araziyi Havalimani olarak isaretlemis.Baska bir bilgisi olan var mi?
  • Arkadaşım sana diyorum ki onlar yıl sonu toplam rakamları yani 92.000 sadece Aralık değil anlamak istemiyorsun galiba.
  • bu artışta yeni terminal binasınında payı çok. bu sene artışın devam edeceği açık. ilginize teşekkürler airporthaber.
DHMİ'nin 2011 yılı rakamlarını açıklayarak yolcu sayısındaki artışa dikkat çekmesi Sivas Havaalanı'nda da kendini gösterdi.

2010 yılını 107 bin 386 kişiyle kapatan Sivas, 2011 yılı sonunda bu rakamı 225 bin 246 kişiye çıkararak Yüzde 116 oranında bir artış gerçekleştirdi. Yakaladığı artış oranıyla istatikleri de alt üst eden meydan, yolcu sayısında kendi rekorunu da yenilemiş oldu.

1 yıl içinde yüzde 100'ün üzerine çıkan artışın hem şaşırtıcı hem de sevindirici olduğunu belirten yetkililer, Sivas Havaalanı'nın hakettiği rakamları yakalamaya başladığını ve bu sayının daha artacağını ümit ettiklerini açıkladı.
SİVAS'TA REKOR ARTIŞ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bu Tokatlı yazı yazan arkadaşlara çok gülüyorum..Hem havaalanımızı yerden yere vuruyorlar hem kullanıyorlar hem 3-4 tanıdık sima gördük diyorlar... hemde hala burdan uçuyorlar Tokattan ankarada var istanbulda gelmeyin... sizin dünyadaki sivaslı sayısından haberiniz yok sanırım... Binin Borajete pırpır uçun uğraşmayın bizle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bende bir K.Marasli olarak arkadasin dedine katiliyorum toplam yolcu saysi 2011 de 92000 ancak oteki abratan k.marasli arkadas bir yöndende hakli 2010´da 53000 kisi ucmus yani %72 Canakkale den sonra 3 en cok artis saglayan Havaalani potansiyeli yüksek bir Havaalani onun icin Narli ilcesine yeni bir Havalimani yapilmasi sart. Daha dogrusu o kadar tekstil fabrikalari var ki bir kargo üssü cok gerekli ekonomiyi güclendirmek icin Sn Binali Yildirim K´maras icin yapilan Ortak calistaya gec katildi geldigi gibide gitti.Ne yeni Havalimani hakkinda fikrini söyledi ne de baska ulasima araclari hakkinda.Bir bilgiyi verebilirm K.maras Imar komisyonu Narli da 2011 in sonunda bir araziyi Havalimani olarak isaretlemis.Baska bir bilgisi olan var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaşım sana diyorum ki onlar yıl sonu toplam rakamları yani 92.000 sadece Aralık değil anlamak istemiyorsun galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu artışta yeni terminal binasınında payı çok. bu sene artışın devam edeceği açık. ilginize teşekkürler airporthaber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000