07 Mart 2014, Cuma 11:11:37

SAGA HAVAYOLLARI’NDAN BUHARLAŞAN TEMİNAT AÇIKLAMASI

Kapanan Saga Havayolları avukatı aracılığıyla, eski Mali İşler Başkanı Erhan Altun’un, “ DHMİ’deki teminat buharlaştı” iddialarına cevap verdi.
  • Kimdir bu kel , yetenekli, yabancı dili süper denilen dispeç, çok sözü geçiyor.duydum ki eşinin sözünden de çıkmazmış.saygılıymış.imrendim.maşallah..:)
  • Çalışan personelının alın terı olan maaşlarını odemeyenlerın 2 yakası bır araya asla gelmeyecek..ama bunların hıcbırseyden haberlerı yok..
  • ödenmeden kurtulmak muz cumhuriyetinde bile mümkün değil. tek kuruş bırakmadan devlet sizi rahatmı bırakacak sanıyorsunuz tüm borçar ödeninceye kadar en üs mahkemeye kadar gidilecek zaman var 5 yıl yeterki peşini bırakma sahip çık davana....
  • Sayın musa ali oglu kolot ve birhan beyler hallederiz deginiz pazartesi olmadı cuma günü hallederiz olacak insanları kandırdınız ailerinde huzur bırakmadınız şimdiide beş kuruş maaşlara göz diktiniz şimdi cıkıp konuşunki vicdan azabı cekmeyin yoksa elemanların iki eli bogazınızda olacak hepimiz ahirete yolcuyuz biliyorsunuz degilmi allah var yukarda

Kapanan Saga Havayolları, avukatı aracılığıyla eski Mali İşler Başkanı Erhan Altun’un, “ DHMİ’deki teminat buharlaştı” iddialarına cevap verdi.

2013 Eylül ayında işletme ruhsatı iptal edilen Saga Havayolları, avukat Nermin Arzu Turgut aracılığıyla eski Mali İşler Başkanı Erhan Altun’un iddialarına cevap verdi.

Airporthaber’de yer alan, “ 1.5 milyon dolar buhar oldu” haberine ilişkin verilen cevapta, Saga Havayolları ruhsatının 30 Eylül 2013 tarihinde iptal edildiği hatırlatılarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde 1.5 milyon dolarlık teminatın Türk lirasına çevrildiği vurgulandı.

Sözkonusu paradan SHY-6A yönetmeliği gereği sadece çalışanlar ve onların maaş alacaklarının ödenebileceği ve mahkeme kararı kesinleşen çalışanların DHMİ’ye haciz talimatı gönderdiği vurgulanarak, “ Bahse konu teminatın haciz alacaklılarına dağıtımı DHMİ Hukuk Müşavirliği’nin yetkisinde olup, şirketin müdahalesi mümkün değildir. Şirket eski çalışanlarından birisinin ifadesine dayanarak yapılan bu haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Ortada buhar olmuş bir para yoktur. Bildiğimiz kadarıyla devletin ilgili kurumu ve avukatları haciz talimatları doğrultusunda ödemeler yapmıştır. Nakte çevrilen paranın nasıl ve ne şekilde dağıtıldığı tamamen DHMİ Hukuk Müşavirliği’nin yetkisi ve bilgisi dahilindedir” ifadeleri kullanıldı.

SAGA HAVAYOLLARI’NDAN BUHARLAŞAN TEMİNAT AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

kel dispeç?? ~ 4 yıl önce
Kimdir bu kel , yetenekli, yabancı dili süper denilen dispeç, çok sözü geçiyor.duydum ki eşinin sözünden de çıkmazmış.saygılıymış.imrendim.maşallah..:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?????? ~ 4 yıl önce
BIR DE IST MUDURU VARDI 4 SIRMALI EPILASYONCU FOTORAFLAR CEKIP HALA SAGA NIN YIKILMAYACAGINI SOYLEYEN YAZIK HAYALPEREST ARKADASIMIZA.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çalışan personelının alın terı olan maaşlarını odemeyenlerın 2 yakası bır araya asla gelmeyecek..ama bunların hıcbırseyden haberlerı yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sahip çık ~ 4 yıl önce
ödenmeden kurtulmak muz cumhuriyetinde bile mümkün değil. tek kuruş bırakmadan devlet sizi rahatmı bırakacak sanıyorsunuz tüm borçar ödeninceye kadar en üs mahkemeye kadar gidilecek zaman var 5 yıl yeterki peşini bırakma sahip çık davana....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sayın musa ali oglu kolot ve birhan beyler hallederiz deginiz pazartesi olmadı cuma günü hallederiz olacak insanları kandırdınız ailerinde huzur bırakmadınız şimdiide beş kuruş maaşlara göz diktiniz şimdi cıkıp konuşunki vicdan azabı cekmeyin yoksa elemanların iki eli bogazınızda olacak hepimiz ahirete yolcuyuz biliyorsunuz degilmi allah var yukarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000