25 Ekim 2013, Cuma 08:40:43

SABİHA GÖKÇEN'E İKİNCİ PİST GELİYOR

DHMİ Genel Müdürlüğü, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ikinci pist ve kule yapımı için bu yıl sonuna kadar ihaleye çıkacak.
  • geçmişi düşünüorumda kimler geldi kimler geçti...bu pist işini kimler planladı, kimler ne düşler kurdu, kimler artık yok....
  • Airman69, yaptığınız açıklama tam da plansızlığın, programsızlığın bir örneği. Yap boz, milli kaynakları heba et!
  • ZATEN AYNI ŞEYI SÖYLÜYORUM YENI TERMINAL BINASI GEREKECEK DIYE PROBLEM ŞU ANKI TERMINAL BİNASININGELECEKTE YAPACAKLARI YERE NEDEN YAPMADILAR. TERMINAL YAP 5 yıl sonra yenisini yap para bol planlama bumudur ???
  • Pist 3500x60 metre paralel operasyon yapilabilecek ve catiiia olacak sekilde insaa edilecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, tek pisti bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı'nın uluslararası niteliğinin sağlanması için ikinci pist yapımı çalışmalarını hızlandırdı.  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ikinci pist ve kule yapımı için alt ve üst yapı olmak üzere iki ayrı ihale yapılacak.

Altyapı ihalesinde pist yapımı, üst yapı ihalesinde teknik blok ve yeni kule yapımı ihale edilecek. Mevcut 3 bin metrelik tek piste paralel inşa edilecek yeni pist 3 bin 500 metre uzunluğunda, 45 metre genişliğinde olacak. Pistin genişliği banketlerle 60 metreye ulaşacak.

Yeni pist ve kule yapımı için ÇED Raporu sürecinin kasım ayı sonunda tamamlanması beklenirken, alt yapı ihalesinin aralık ayında gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Kamulaştırma bedeli DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecek bu proje kapsamında Sabiha Gökçen Havalimanı'nda şu anda kullanılan kontrol kulesinin yerine yenisi yapılacak. Yeni kule, dünyanın en uzun kulelerinden biri olacak ve İstanbul'un siluetinde kolayca fark edilebilecek.

SABİHA GÖKÇEN'E İKİNCİ PİST GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

ahh ahhh ~ 4 yıl önce
geçmişi düşünüorumda kimler geldi kimler geçti...bu pist işini kimler planladı, kimler ne düşler kurdu, kimler artık yok....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Airman69, yaptığınız açıklama tam da plansızlığın, programsızlığın bir örneği. Yap boz, milli kaynakları heba et!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
69 ~ 5 yıl önce
ZATEN AYNI ŞEYI SÖYLÜYORUM YENI TERMINAL BINASI GEREKECEK DIYE PROBLEM ŞU ANKI TERMINAL BİNASININGELECEKTE YAPACAKLARI YERE NEDEN YAPMADILAR. TERMINAL YAP 5 yıl sonra yenisini yap para bol planlama bumudur ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilgi ~ 5 yıl önce
Pist 3500x60 metre paralel operasyon yapilabilecek ve catiiia olacak sekilde insaa edilecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000