02 Kasım 2013, Cumartesi 12:18:30

ORHAN BİRDAL: "3. HAVALİMANINDA SIKINTI YOK"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı için yeni şirket kurulduğunu belirterek, "Süreçte bir sıkıntı yok. 3. havalimanında her şey yolunda gidiyor" dedi.
  • Daha bitmedi oraya kadar Marmaray yapın
  • Röportajı yapan gazeteci tarihler konusunda biraz şaşırmış, çünkü 1. etapla tamamının bitişini aynı tarih olarak anlamış, orada bir yanlışlık var, diğer etaplar ihtiyaca göre inşaatına başlanılacak yerler. Türkiyenin bugüne kadar yaptığı en büyük ihale, Türkiyenin son yıllardaki en başarılı Bakanı ve Genel Müdürüne nasip oldu diye bazı arkadaşlar rahatsız oluyor olabilir , gayet normaldir bu, meyve veren ağaç taşlanır, herkes keşke onlar kadar çalışsa da eleştirilse. Allah bu ülke için taş üstüne taş koyanlardan, böyle gece gündüz çalışan devlet adamlarımızdan razı olsun. Bu iş siyaset meselesi değil, ülkeye ve millete hizmet etme meselesi.
  • Yorumların Tamamını Okudum. Demokratik ve Medeni Toplumlarda Eleştirilere Evet. Ama Maakesef 21. Yüzyılın Türkiye'sinde, Öyleki Son 10 Yılda Ulaştırma Başta Olmak Üzere Her Sektörde Tüm Istatistikleri Allak Bullak Etmiş Bir Dünya Türkiye'sinde Allah Aşkına At Gözlüğünüzü Çıkartın ve Objektif Bir Gözle Etrafınıza Bakın. Nereden Nereye. Havalimanlarımızın Son Derece Modern, ve Yolcu Uçak Sayılarında ki Olağanüstü Artışlar Size Hiçbirşey Anlatmiyormu. Bir Kerede Olsun Alkışlayın. Biliyorum Aklı Fikri İdeolojik Düşünenler Bu Yigitligi Yapamaz. Eleştirilere Evet Ama Görmezlikten Gelmeye Hayır. Yolun Açık Olsun Sayın Birdal.... Yolun Açık Olsun DHMİ.....(TAHABEY)
  • Hayırlı olsun!

Birdal, yaptığı açıklamada, havalimanı ihalesini kazanan firmaların, yeni bir şirket kurduklarını söyledi. Birdal, "İhaleyi kazanan firmalarla imzalanan sözleşmeye göre, yeni şirket kurulduktan sonra 1 ay içinde uygulama sözleşmesi yani ana sözleşme imzalanacak. Sözleşme imzalandıktan sonra da yer teslimi yapılacak" diye konuştu.

Yer teslimiyle ilgili takvim vermenin doğru olmayacağını dile getiren Birdal, "Çünkü yeri pürüzsüz teslim etmemiz lazım. Söz konusu yerle ilgili devam eden çalışmalar var. Çalışmalar tamamlandıktan sonra yer teslimini yapacağız" dedi.

Yeni havalimanın yapılacağı bölgedeki madencilere yönelik çalışmanın, Maden İşleri Genel Müdürlüğünce yürütüldüğünü ifade eden Orhan Birdal, "Süreçte bir sıkıntı yok. 3. havalimanında her şey yolunda gidiyor" diye konuştu. 

Havalimanının proje çalışmalarının devam ettiğini anlatan Birdal, projeyle ilgili firmayla karşılıklı görüşmelerin sürdüğünü, hazırlanan projenin DHMİ Genel Müdürlüğüne onay için sunulacağını kaydetti.

3. havalimanı tamamlandığında, yıllık 150 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak. Yapım aşamasında taşeronlar dahil toplamda 5 bin kişi çalışacak.

90 milyon yolcu kapasiteli birinci etabın 42 ayda bitirilerek hizmete açılması, projenin tamamının ise 2018 sonunda tamamlanması hedefleniyor.

ORHAN BİRDAL: "3. HAVALİMANINDA SIKINTI YOK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Daha bitmedi oraya kadar Marmaray yapın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gazeteci hatası ~ 5 yıl önce
Röportajı yapan gazeteci tarihler konusunda biraz şaşırmış, çünkü 1. etapla tamamının bitişini aynı tarih olarak anlamış, orada bir yanlışlık var, diğer etaplar ihtiyaca göre inşaatına başlanılacak yerler. Türkiyenin bugüne kadar yaptığı en büyük ihale, Türkiyenin son yıllardaki en başarılı Bakanı ve Genel Müdürüne nasip oldu diye bazı arkadaşlar rahatsız oluyor olabilir , gayet normaldir bu, meyve veren ağaç taşlanır, herkes keşke onlar kadar çalışsa da eleştirilse. Allah bu ülke için taş üstüne taş koyanlardan, böyle gece gündüz çalışan devlet adamlarımızdan razı olsun. Bu iş siyaset meselesi değil, ülkeye ve millete hizmet etme meselesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Yorumların Tamamını Okudum. Demokratik ve Medeni Toplumlarda Eleştirilere Evet. Ama Maakesef 21. Yüzyılın Türkiye'sinde, Öyleki Son 10 Yılda Ulaştırma Başta Olmak Üzere Her Sektörde Tüm Istatistikleri Allak Bullak Etmiş Bir Dünya Türkiye'sinde Allah Aşkına At Gözlüğünüzü Çıkartın ve Objektif Bir Gözle Etrafınıza Bakın. Nereden Nereye. Havalimanlarımızın Son Derece Modern, ve Yolcu Uçak Sayılarında ki Olağanüstü Artışlar Size Hiçbirşey Anlatmiyormu. Bir Kerede Olsun Alkışlayın. Biliyorum Aklı Fikri İdeolojik Düşünenler Bu Yigitligi Yapamaz. Eleştirilere Evet Ama Görmezlikten Gelmeye Hayır. Yolun Açık Olsun Sayın Birdal.... Yolun Açık Olsun DHMİ.....(TAHABEY)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hayırlı olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000