03 Eylül 2014, Çarşamba 08:20:23

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARINDAN 'TAZMİNAT' ÇIKIŞI

Genç Memur-Sen Nevşehir Başkan Yardımcısı İsrafil Baran, Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanlarına ödenen Havacılık Tazminatının Meteoroloji çalışanlarının da hakkı olduğunu belirtti.
  • Ülkemizde Meteoroloji Genel Müdürlüğü' nün nasıl bir yapıda olup sadece yorum yapmak için yorum yapanlar sayesinde bu ülkede bazı düzenler zor değişir. Eski tabirle "laf olsun torba dolsun" tabirine bu arkadaşlar çok uyuyor. Meteorolojinin önemini, çalışma koşullarını, aldığı eğitim(cik)lerle kendi içerisinde ne çabalarla çalıştığını bilerek ve Meteoroloji çalışanının eurocontrol tazminatının eskiden aldığı gibi tekrardan alması için çaba göstermesini ki haklı bir tazminattır bu, hayıflayarak ya da küçümseyerek göz önünde bulundurulması cahilliğin göstergesidir.
  • Seyrüsefer ozerklesince ne yapacaksiniz acaba?
  • Yahu bende bunu anlamıyorum, kısa bir inceleme yaptım, meteoroloji mühendisi olmak için üniversite sınavında 357 ile 413 puan arası almak yeterli. Hava trafik kontrolorü olmak için ise Pilot olmak için ise 232ile 411 puan yeterli geliyor. Pilotaj için de Ücretini ödersen 271, Burslu okumak için 512 puan alacak kadar akıl gerekiyor iken, bu yarım akıllıların kendilerini pilot kadar kazanmayı hak edecek seviyede görmeleri anlaşılır gibi değil. Haddini bilmenin de erdem olduğunu bilmeyen bir toplumda yaşıyorsak, daha çok fırın ekmeğe ihtiyaç var demektir.
  • Android Uygulaması seni bu konuda geren nedir birde adın soy adın nedir öyle boş boş sallıyorsun fıkra vs demişsin de sen kendi fikrimce asalak yaşayan yani fıkra dahi olsa bir insan hücresindeki zekaya mantığa sahip olamayacak konunun ne olduğunu anlamayacak kadar boş tenekesin bir android uygulaması yazmışsın daha 0 1 mantığını anlayacak onu geçtim 1+1=? bunu çözecek beyin yok. Annen baban bu yazdıklarını görse bu olmamış bir daha yapalım çöpe atalım der.Bu dünyada ki hiç bir şeyinde seninle alakalı olamayacağı hem cümle kurgun hem konulara atlayıp saçma sapan yorumlar yazmandan belli. ALLAH sana önce insan olmayı nasip etsin sonrası gelir zaten

Baran yaptığı açıklamada, Meteoroloji çalışanlarına bir süre önce verilen sözler üzerine çalışanların uçak kaldırmama eylemlerinden vazgeçtiğini hatırlatarak, bu konuda verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini istedi.

Baran; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi, havacılığa katkılarından dolayı personel giderleri olarak Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı(Eurocontrol)’ndan para alıyor.Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin personel gideri olarak aldığı bu parayı havacılık tazminatı adı altında personeline öderken, meteoroloji çalışanlarına bu tazminat ödenmiyor.Geçtiğimiz aylarda meteoroloji çalışanları havacılık tazminatının ödenmesi için uçak kaldırmama eylemi yapacaktı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ‘tazminat ödenecek’ sözü üzerine bu eylemden vazgeçildi. Meteoroloji çalışanları verilen söz üzerine büyük bir heyecanla hakkı olan havacılık tazminatını almayı bekliyor.” şeklinde konuştu.

METEOROLOJİ ÇALIŞANLARINDAN 'TAZMİNAT' ÇIKIŞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

ZARiP/Erzincan ~ 4 yıl önce
Ülkemizde Meteoroloji Genel Müdürlüğü' nün nasıl bir yapıda olup sadece yorum yapmak için yorum yapanlar sayesinde bu ülkede bazı düzenler zor değişir. Eski tabirle "laf olsun torba dolsun" tabirine bu arkadaşlar çok uyuyor. Meteorolojinin önemini, çalışma koşullarını, aldığı eğitim(cik)lerle kendi içerisinde ne çabalarla çalıştığını bilerek ve Meteoroloji çalışanının eurocontrol tazminatının eskiden aldığı gibi tekrardan alması için çaba göstermesini ki haklı bir tazminattır bu, hayıflayarak ya da küçümseyerek göz önünde bulundurulması cahilliğin göstergesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Seyrüsefer ozerklesince ne yapacaksiniz acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hastasıyız dede ~ 4 yıl önce
Yahu bende bunu anlamıyorum, kısa bir inceleme yaptım, meteoroloji mühendisi olmak için üniversite sınavında 357 ile 413 puan arası almak yeterli. Hava trafik kontrolorü olmak için ise Pilot olmak için ise 232ile 411 puan yeterli geliyor. Pilotaj için de Ücretini ödersen 271, Burslu okumak için 512 puan alacak kadar akıl gerekiyor iken, bu yarım akıllıların kendilerini pilot kadar kazanmayı hak edecek seviyede görmeleri anlaşılır gibi değil. Haddini bilmenin de erdem olduğunu bilmeyen bir toplumda yaşıyorsak, daha çok fırın ekmeğe ihtiyaç var demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meteor ~ 4 yıl önce
Kim pilot kadar kazanmak istiyor? ya da pilot ne kadar kazanıyor? Ah arkadaşım kime ne demek istediğin anlaşılsa ona göre cevap versek...
Erdemsiz ~ 4 yıl önce
Sınav sistemindeki puan barajı o bölümün ne kadar çok talep görüp görmediği ile ilgilidir.O talep de günümüz şartlarında iş garantisi olup olmamasıyla doğrudan ilgilidir. Sınırlı sayıda eleman istihdam eden bir bölümün az talep edilmesi kadar doğal da bir şey yoktur.Benim lisede olduğum dönemlerde 'hiç bir şey kazanamzsak öğretmenliği yazar geçeriz' diye bir kılişe bile vardı mesela.Şimdi öğretmenliklerin puanları ne durumda? Erdem önce aklı kullanmakla başlıyor, tabi varsa:) Naçizane tavsiye; kısa değil uzun uzun araştırma yap ve hatta takviye al birilerinden, pek yetmeyecek gibi o uzun araştırmalar da:)
SAÇMA ~ 6 ay önce
Arkadaşım cahilce paylaşımını okuyarak ve ceavplayarak zaman kaybettiğim için üzülüyorum. Ancak okuyanlar belki bişeyler kapar. Öncelikle "Mühendis" sözü bugün her ne kadar değerini yitirse de, o puanını yazdığın üniversitelerden birisi İTÜ diğeri 19Mayıs. Yani eğitim olarak Türkiyenin sayılı belkide en iyi üniversiteleri. Bu adamların yaptğı meteorolojik çalışmalarla tuttuğu nöbetlerle vs sen uçuşlarını gerçekleştirebiliyorsun. Ara da sor bakalım hava şartları riskliyken meteoroloji onay vermediğindee havayolları nasıl yalvarıyormuş? İki dudaklarının arasında uçakların seferleri. Bunun dışında günümüzde THY herkesi plot diye almaya başladı. Sen üç sene önce yazmışssın cahilliğini buraya bugünde senin gibi boş konuşan çıkar elbet. Pilot olunca da aldığı maaşla emin ol tatmin edilecektir ha bugün ha yarın, o yüzden bırak da memur adam hakettiğini kazansın
umutsecgin ~ 4 yıl önce
Android Uygulaması seni bu konuda geren nedir birde adın soy adın nedir öyle boş boş sallıyorsun fıkra vs demişsin de sen kendi fikrimce asalak yaşayan yani fıkra dahi olsa bir insan hücresindeki zekaya mantığa sahip olamayacak konunun ne olduğunu anlamayacak kadar boş tenekesin bir android uygulaması yazmışsın daha 0 1 mantığını anlayacak onu geçtim 1+1=? bunu çözecek beyin yok. Annen baban bu yazdıklarını görse bu olmamış bir daha yapalım çöpe atalım der.Bu dünyada ki hiç bir şeyinde seninle alakalı olamayacağı hem cümle kurgun hem konulara atlayıp saçma sapan yorumlar yazmandan belli. ALLAH sana önce insan olmayı nasip etsin sonrası gelir zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000