07 Aralık 2010, Salı 08:12:50

"MAKAM UÇAĞI" İDDİALARI MECLİSE TAŞINDI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün hizmetindeki uçak ve helikopterleri bazı bakan ve milletvekillerinin “makam uçağı” gibi kullandığı iddia edildi. İddialar TBMM gündemine taşındı.
  • THY pilotlarının Seyrüsefer Yardımcı Cihazlarının çalışma sistemine müdahalesi söz konus değildir. Pilotlar sadece cihazlardan sinyal alamadıklarını bildirirler. Çoğu zaman cihaz çalışır uçağın alıcılarında sorun olur. Çünkü defalarca başıma geldi. Ayrıca Doğu daki havaalanının birinde çalıştım. Zamanında uçuş kontrol yapıldı.
  • Kimseye birsey sormama gerek yok..Ben sana orda uctuğumu soyluyorum..Sen bana birseyler anlatmaya calısıyorsun..Oranın ıc yuzunu en ıyı ben bılırım.Şu anda da havayolunda ucuyorum.Senin yazını okuyan herkes sanki kontrollerı THY yapıyormus gıbı anlıyor.Anlatım bozukluğu olmadan yazarsan herkes sana evet haklısın ya da onemlı bir noktaya temas etmıssın dıyerek tesekkur eder..:)
  • THY'nin kontrol yetkisi olmadığını biliyoruz. NDB veya VOR cihazları herhangi bir arıza veya deyişim sonucunda aylarca DHMİ'nin uçakları kontrole gitmediği için THY'nin pilotları uyarıyor ona göre ayarları yapılıyor. İnanmıyorsan sor doğudaki hava alanlarına
  • Allah aşkına sizler neyin yorumunu yapıp mevcut iktidarı eleştiriyorsunuz ? Bu uçaklar dün bugün gelmedi.Belki 15 senedir var ve iktidara gelen tüm bakanlar ve vekiller bu uçaklarla uçmuşlardır.Makam arabası gibide kullanmışlardır.DYP-CHP-ANAP-AKP hepside. Anamla beraber olan KADI.Kimi kime şikayet edeyim.
MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergesinde DHMİ Genel Müdürlüğü’ne yeni alınan 2 adet helikopter ve 2 adet tam otomatik uçuş kontrol sistemi ile donatılmış yeni jet uçağının yolcu taşımaya müsait olup olmadığını sordu.

Bakan Yıldırım’a “DHMİ’nin hizmetine kamusal amaçlar için tahsis edilen uçak ve helikopter ile Ulaştırma Bakanı olarak uçmakta mısınız?” diye soran Kalaycı, DHMİ Genel Müdürü’nün de bu helikopter ve uçakları “hava taksi” gibi kullanıp kullanmadığının açıklanmasını istedi.

ÇELİK VE AKDAĞ
Uçak ve helikopterler belgelerine “Kontrol amaçlı uçuş, görevlendirme” diye yazıldığını da dile getiren Kalaycı, şu soruları sordu:
- DHMİ Genel Müdürlüğünde kaç adet helikopter ve uçak vardır? Bu helikopter ve uçaklar hangi hizmetlerde kullanılmak üzere alınmıştır? Hizmeti düzenleyen bir kanun, yönetmelik veya yönerge var mıdır?

- Bu uçak ve helikopterler ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önceki Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de uçmuş mudur?

- Bu isimlerden başka uçurulan Bakan, Başbakan veya milletvekili var mıdır? Son beş yılda kimler, hangi tarihlerde, hangi amaçla, nerelere uçurulmuştur?

- Bu helikopter ve uçaklar seçim ve referandum sürecinde Başbakan, Bakan veya milletvekili taşımak amacıyla kullanılmış mıdır? Bu araçların kullanım amaçları, uluslararası kuruluşların kontrolünde midir?"

(Gazeteport)
"MAKAM UÇAĞI" İDDİALARI MECLİSE TAŞINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
THY pilotlarının Seyrüsefer Yardımcı Cihazlarının çalışma sistemine müdahalesi söz konus değildir. Pilotlar sadece cihazlardan sinyal alamadıklarını bildirirler. Çoğu zaman cihaz çalışır uçağın alıcılarında sorun olur. Çünkü defalarca başıma geldi. Ayrıca Doğu daki havaalanının birinde çalıştım. Zamanında uçuş kontrol yapıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kimseye birsey sormama gerek yok..Ben sana orda uctuğumu soyluyorum..Sen bana birseyler anlatmaya calısıyorsun..Oranın ıc yuzunu en ıyı ben bılırım.Şu anda da havayolunda ucuyorum.Senin yazını okuyan herkes sanki kontrollerı THY yapıyormus gıbı anlıyor.Anlatım bozukluğu olmadan yazarsan herkes sana evet haklısın ya da onemlı bir noktaya temas etmıssın dıyerek tesekkur eder..:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY'nin kontrol yetkisi olmadığını biliyoruz. NDB veya VOR cihazları herhangi bir arıza veya deyişim sonucunda aylarca DHMİ'nin uçakları kontrole gitmediği için THY'nin pilotları uyarıyor ona göre ayarları yapılıyor. İnanmıyorsan sor doğudaki hava alanlarına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Allah aşkına sizler neyin yorumunu yapıp mevcut iktidarı eleştiriyorsunuz ? Bu uçaklar dün bugün gelmedi.Belki 15 senedir var ve iktidara gelen tüm bakanlar ve vekiller bu uçaklarla uçmuşlardır.Makam arabası gibide kullanmışlardır.DYP-CHP-ANAP-AKP hepside. Anamla beraber olan KADI.Kimi kime şikayet edeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000