04 Temmuz 2012, Çarşamba 13:40:03

MAHALLE SAKİNLERİ FİYATI AZ BULDU

Antalya'da havalimanı ek uçak bakım binaları yapılmak üzere kamulaştırılmak istenilen mahallenin sakinleri, belirlenen birim fiyatını düşük buldu.
  • Değerli arkadaşlar ben bu soz konusu mahallenin sakinlerindenim. Yillardir burada tarim yapilmakta ve seracilik faaliyeti sayesinde bir suru insan ekmek yemektedir. Dhmi nin hakli oldugu kanunen zaten ortadadir. Cunku biz buraya bir gun cikarilmaya razi olarak geldik. Fakat ulkemiz degisti bizimle ayni durumda olan insanlara devlet baba alternatif cozumler bularak halkci bir durus sergileyip o insanlari magdur etmedi. Bizleride magdur etmememli. Olaya daha farkli bir pencereden bakalim bu hava alani siniri son duzenlemeyle genisletilirse denize 3km olacak.hava alani genisletilecegine 20 yil sonrasini hesaba katsinlar ve sehrin batisina yeni bir pist yapilsin.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Her forsatta "Turkiye 20 sene evvelki Turkiye degil" diyorlar. Doğru. Arsalar da 20 sene evvelki fiyatında degil. Ne şaşırıyorsunuz? Sehirler gelisti, eskiden tarla olan yerler, simdi arsa oldu. Burada suçlu olan basiretsiz, öngörüsüz davranarak acelesi yok diyerek senelerce kamulaştirmaları öteleyen Ulaştırma Bakanlığıdır. Gün geldi iste. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bulun bakalım parayı. Devletin SPK lisansli gayrimenkul degerleme uzmanlarinin tespit ettigi bedeli begenmiyorsunuz simdi de. Aynı sorun Esenboğa havalimaninda da başınızda. Yetkililerin hesap vermesi gerek bu sorumsuzlukları için
  • Bütün bu yerler tapusuz olduğuna göre tüm vatandaşların hakkı olduğu bu yerlere devlet para ödemek yerine kullandığı yıl kadar kira parası talep etmelidir.Buraya para ödeyen kamu görevlileri hakkında haksız yere kamunun parasını çarçur etmekten dolayı dava açılmalıdır

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) uzmanlarından oluşan bilirkişi heyetinin hazırladığı rapor ile Yeşilköy Mahallesi sakinlerinin Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarına yaptırdığı tespitte arsa, cam ve plastik seraların metrekaresine biçilen değer arasında yaklaşık 5 kat fiyat farkı bulunuyor.

Antalya Havalimanı yakınındaki Muratpaşa ilçesi Yeşilköy Mahallesi'nde bir milyon 100 bin metrekarelik arazideki 350 hanede yaklaşık bin 200 kişi yaşıyor.

Mahalle sakinlerinin kamulaştırma iptali davasını takip eden avukat Necati Yılmaz, yaptığı açıklamada, ''Kamulaştırma, çok cüzi rakamlarla yapılmaya çalışılıyor. Verilecek para ile bu insanların başka bir yerde yeni ev, sera yapmaları mümkün değil'' dedi.

MAHALLE SAKİNLERİ FİYATI AZ BULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Gayabaşlı ~ 5 yıl önce
Değerli arkadaşlar ben bu soz konusu mahallenin sakinlerindenim. Yillardir burada tarim yapilmakta ve seracilik faaliyeti sayesinde bir suru insan ekmek yemektedir. Dhmi nin hakli oldugu kanunen zaten ortadadir. Cunku biz buraya bir gun cikarilmaya razi olarak geldik. Fakat ulkemiz degisti bizimle ayni durumda olan insanlara devlet baba alternatif cozumler bularak halkci bir durus sergileyip o insanlari magdur etmedi. Bizleride magdur etmememli. Olaya daha farkli bir pencereden bakalim bu hava alani siniri son duzenlemeyle genisletilirse denize 3km olacak.hava alani genisletilecegine 20 yil sonrasini hesaba katsinlar ve sehrin batisina yeni bir pist yapilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 6 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Her forsatta "Turkiye 20 sene evvelki Turkiye degil" diyorlar. Doğru. Arsalar da 20 sene evvelki fiyatında degil. Ne şaşırıyorsunuz? Sehirler gelisti, eskiden tarla olan yerler, simdi arsa oldu. Burada suçlu olan basiretsiz, öngörüsüz davranarak acelesi yok diyerek senelerce kamulaştirmaları öteleyen Ulaştırma Bakanlığıdır. Gün geldi iste. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bulun bakalım parayı. Devletin SPK lisansli gayrimenkul degerleme uzmanlarinin tespit ettigi bedeli begenmiyorsunuz simdi de. Aynı sorun Esenboğa havalimaninda da başınızda. Yetkililerin hesap vermesi gerek bu sorumsuzlukları için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğrusu ~ 6 yıl önce
Bütün bu yerler tapusuz olduğuna göre tüm vatandaşların hakkı olduğu bu yerlere devlet para ödemek yerine kullandığı yıl kadar kira parası talep etmelidir.Buraya para ödeyen kamu görevlileri hakkında haksız yere kamunun parasını çarçur etmekten dolayı dava açılmalıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000