31 Ekim 2012, Çarşamba 17:21:05

KOÇOĞLU'NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Ocak ayında sözleşmesi imzalanan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesini yap-işlet-devret yöntemiyle alan Koçoğlu grubuna bağlı Sky Line havacılıkın patronu Uğur Koçoğlu, “ Kredi bulduk ancak öz kaynaklarımızla yatırıma başlayacağız” dedi.
  • Fizibilitesi yeterince güçlü olmayan projelere zayıf firmalar giriyor. Yeterlilik şartına devlet dikkatli bakmıyor. Zaten dünyada yatırım iştahı yok. Türkiye emlak balonu patlamak üzere olan bir ülke olarak görülüyor. Bu durumda kimse bu projelere ve bu firmalara kredi vermez. Bir diğer sıkıntı da malum Ercan'da. Taşyapı havalimanı yapmaya kalkışmış. Tabii çok sorunlu bir iş olacak.
  • helel olsun uğur kardeş kim ne derse desin senin başaracağını biliyorum kim ne dese desin insanlar hep alışmış çok para kazanmaya az kazan ama devlet millet için yatırım yapıyorsun asıl sana helel olsun
  • Beceremeyeceğiniz işin altına neden imza attınız ? Diğer şirketler neden bu ihaleye girmedi ?
  • BU ARA HEP RÜZGAR SANA DOĞRU ESİYOR, BAKALIM NE KADAR SÜRECEK, KISKANÇLIKTAN DEĞİL DE KEŞKE DİĞERLERİNEDE BU PASTALARI EŞİT DAĞITSALAR.

Çukurova Bölgesel Havalimanı projesinini alan Koçoğlu gruba bağlı Sky Line Havacılık’ın sahibi Uğur Koçoğlu iddialı konuştu. DHMİ ile yer teslimi yapılabilmesi için gerekli olan krediyi bulmaları için verilen yasal sürecin dün sona ermesine rağmen Çukurova Bölgesel Havalimanı projesinden vazgeçmediklerini kaydeden Koçoğlu, “ Bankalarla kredi konusunda anlaştık. O açıdan hiçbir sorun yok. Ancak biz ilk etapta öz sermayemizle yatırıma başlayacağız. İlerleyen süreçte kredi imkanlarını değerlendireceğiz” dedi.

Havalimanının yapılacağı bölgeye halihazirda beton ve elektrik santrallerinin kurulduğunu, ulaşımın sağlanması için yollar açıldığın kaydeden Koçoğlu, " Hafriyat ve zemin işlerine başladık. Projelerimiz hazır. Bu iş için ayrı bir ofis ve havaalanı yapım ve işletiminde cok tecrübeli bir ekip kurduk. Bu işin devam etmesi değil, etmemesi sürpriz olur. Havaalanı icin gerek finans gerekse proje detaylarıyla yoğun bir şekilde uğrasırken bir de rakip firmaların bankalar dahil her mecrada negatif propaganda yapmasıyla boğuşuyoruz ancak projemizden vazgeçmiş değiliz” dedi.

KOÇOĞLU'NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

hatalı seçim ~ 6 yıl önce
Fizibilitesi yeterince güçlü olmayan projelere zayıf firmalar giriyor. Yeterlilik şartına devlet dikkatli bakmıyor. Zaten dünyada yatırım iştahı yok. Türkiye emlak balonu patlamak üzere olan bir ülke olarak görülüyor. Bu durumda kimse bu projelere ve bu firmalara kredi vermez. Bir diğer sıkıntı da malum Ercan'da. Taşyapı havalimanı yapmaya kalkışmış. Tabii çok sorunlu bir iş olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kardeş ~ 6 yıl önce
helel olsun uğur kardeş kim ne derse desin senin başaracağını biliyorum kim ne dese desin insanlar hep alışmış çok para kazanmaya az kazan ama devlet millet için yatırım yapıyorsun asıl sana helel olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Becerebilmek ~ 6 yıl önce
Beceremeyeceğiniz işin altına neden imza attınız ? Diğer şirketler neden bu ihaleye girmedi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YÜRÜ BE KOÇUM ~ 6 yıl önce
BU ARA HEP RÜZGAR SANA DOĞRU ESİYOR, BAKALIM NE KADAR SÜRECEK, KISKANÇLIKTAN DEĞİL DE KEŞKE DİĞERLERİNEDE BU PASTALARI EŞİT DAĞITSALAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000