26 Mayıs 2009, Salı 15:16:22

İşte Gazipaşa'ya inen ilk uçak

Gazipaşa Havaalanı'na ilk uçak iniş yaptı...
  • bu uçak, oraya gerçekleştirilen ilk sefer falan değil, uçuş kontrol uçağı.. oraya hiç inmedende cihazları kontrol edebilirdi. resmi bir hüviyeti yok yani bu olayın..
  • Biri ordaki acemilere "su tagı" denen şeyi ve ne zaman/nasıl yapılması gerektiğini öğretmemiş anlaşılan. İtfaiye araçları kenarda kös kös bekleyeceğine "su tagı" yapmalıydı...
  • gazipaşa hava alnının pisti denize kadar uzatılmalıdır. mevcut karayolu pistin altından alt geçit olarak düzenlenebilir...
  • nihayet sonunda oldu kimse bir yere mal etmesin kazanan insanlar olsun

Ankara'dan kalkan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğüne ait uçuş kontrol uçağı önce seyrüsefer cihazlarının ayarlanması için Gazipaşa Havaalanının üzerinde tur attı. Cihazların ayarlanmasından sonra havaalanına iniş gerçekleşti.

Kaptan pilot ve DHMİ Uçuş Kontrol Şube Müdürü Nazım Seçkin'in kullandığı uçakta bulunan 5 kişinin inişi sırasında havaalanına gelen vatandaşlar uçağı alkışlarla karşıladı. Karşılamada Kaymakam İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç de bulundu.

Kaptan pilot Nazım Seçkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, uçuşun havaalanındaki seyrüsefer cihazlarının ayarlanması amacıyla yapılan kalibrasyon uçuşu olduğunu belirtti.

Seçkin, "Bizim uçakta zorlanmadık ama farklı uçaklar için aynı olmayabilir. Burası çok rahat bir meydan değil. Buraya yolcu taşıyacak uçakların inme konusu şirketlerin ve pilotlarının vereceği bir karardır. Bu her yerde böyledir" dedi.

Ve Gazipaşa'ya ilk uçak indi!

Ve Gazipaşa'ya ilk uçak indi!

İşte Gazipaşa'ya inen ilk uçak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 9 yıl önce
bu uçak, oraya gerçekleştirilen ilk sefer falan değil, uçuş kontrol uçağı.. oraya hiç inmedende cihazları kontrol edebilirdi. resmi bir hüviyeti yok yani bu olayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Biri ordaki acemilere "su tagı" denen şeyi ve ne zaman/nasıl yapılması gerektiğini öğretmemiş anlaşılan. İtfaiye araçları kenarda kös kös bekleyeceğine "su tagı" yapmalıydı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
gazipaşa hava alnının pisti denize kadar uzatılmalıdır. mevcut karayolu pistin altından alt geçit olarak düzenlenebilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
nihayet sonunda oldu kimse bir yere mal etmesin kazanan insanlar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000