09 Ağustos 2009, Pazar 09:32:56

Havalimanı özelleştirmeleri başlıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Samsun Çarşamba, Sinop ve Tokat Havalimanları’nı tek bir pakette özelleştirmek üzere düğmeye bastı.
  • meydan müdürü zihniyetiyle bir yere varılamaz. eğer amaca uygun bir proje isteniyorsa işletmecilikten anlayan ve güncel bilgilerle donanmış kişiler bu makamlara gelmeli. yoksa daha eskimemiş büro mobilyalarını yenilemek ve ortalığa boya vs. ile rötuş verip göz boyamakla meydan pazarlanmaz. emekliye ayrılma vakti gelmiş de geçen idareciler gençlerin geleceğini karartıyor. ne yazık ki yakın geçmişte yaşananlar (erzurumdaki skandal) çabuk unutuluyor.
  • düğmeye basıldı da henüz ortaya çıkan birşey yok. bu tür haberlerle planlanan ama açıklanmayan bazı gelişmelere uygun ortam mı hazırlanıyor acaba. üç havaalanının ne olacağı çok da önemli değil, asıl smarttan sonra ne olacak onu bir söyleyiversinler...
  • "MD ye" say bakalım (ülkenin krizsel ortamının başladığı yıllardan beri,mesala 2004 den beri)kaç tane ODTÜ lü var,veya tasvir etttiğin niteliklerde kaç kişi var.şu son girenler hariç olmak üzere ARC leri KPSS ye soksan kaç ı geçer nor alır.kaç tanesi KPDS den dil tazminatı alır.900 kişi olduğunuzu düşünürsek sonuç düşündürücü. havalarda uçama gazı vermişler sanada kursta salmışlar milletin üstüne. zaten kamu kurumlarının çalışanlarnın &80 i rahatı seven tipler.kimseyi kandırma!!!
  • öncelikle özelleştirmeyi doğru bulduğumu belirmek istiyorum.nedenleri buraya yazmayla bitmez.öbür yandan kuruma atandığımdan beri(3 yıl) tazminatlar da tazminatlar tartışması,ayrılma,özelleştirme,promosyonlar vb. konulardan dolayı gerek yönetme gerekse kendi mesai arkadaşına hakarete varan yazışmalar-konuşmalar beni bu kurumdan soğutmaya yetti.Haksızlığın konuşlması gerekse asıl konuşulacak konu dhmi personelinin bir bütün olarak dışlandığı hükümet tarafından verilen ve d.h.m.i hariç diye çıkarılan zamlar konusudur.İlgimizi ve becerilerimizi bu yönde kullansaydık belki de herkesi tatmin edecek bir miktar maddi çıkarlar sağlayabilirdik.Yönetime hakaret yerine destek vererek daha çok şey kazanılacağı kanısındayım.Saygılar...

Gerçekleştirilecek ihaleyle sadece terminaller değil 3 havalimanının işletmesi tek bir şirket veya gruba verilecek. DHMİ sadece hava trafik kontrol hizmeti gerçekleştirecek.

Bu ihaleyi Nevşehir Kapadokya Havalimanı izleyecek. Yapılacak iki ihale, gelecekteki çalışmaların da bir denemesi olacak.

Genel Müdür Orhan Birdal’ın hedefi uzun vadede DHMİ’yi terminal işletmeciliğinden çıkartmak ve bir havalimanı denetim mekanizması haline getirmek. Vizyoner yapıyla geçilecek yeni sistemle DHMİ hava trafiğindeki büyümenin altyapısını kural koyucu olarak oluşturacak.

Havalimanı özelleştirmeleri başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
meydan müdürü zihniyetiyle bir yere varılamaz. eğer amaca uygun bir proje isteniyorsa işletmecilikten anlayan ve güncel bilgilerle donanmış kişiler bu makamlara gelmeli. yoksa daha eskimemiş büro mobilyalarını yenilemek ve ortalığa boya vs. ile rötuş verip göz boyamakla meydan pazarlanmaz. emekliye ayrılma vakti gelmiş de geçen idareciler gençlerin geleceğini karartıyor. ne yazık ki yakın geçmişte yaşananlar (erzurumdaki skandal) çabuk unutuluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
düğmeye basıldı da henüz ortaya çıkan birşey yok. bu tür haberlerle planlanan ama açıklanmayan bazı gelişmelere uygun ortam mı hazırlanıyor acaba. üç havaalanının ne olacağı çok da önemli değil, asıl smarttan sonra ne olacak onu bir söyleyiversinler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
"MD ye" say bakalım (ülkenin krizsel ortamının başladığı yıllardan beri,mesala 2004 den beri)kaç tane ODTÜ lü var,veya tasvir etttiğin niteliklerde kaç kişi var.şu son girenler hariç olmak üzere ARC leri KPSS ye soksan kaç ı geçer nor alır.kaç tanesi KPDS den dil tazminatı alır.900 kişi olduğunuzu düşünürsek sonuç düşündürücü. havalarda uçama gazı vermişler sanada kursta salmışlar milletin üstüne. zaten kamu kurumlarının çalışanlarnın &80 i rahatı seven tipler.kimseyi kandırma!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
öncelikle özelleştirmeyi doğru bulduğumu belirmek istiyorum.nedenleri buraya yazmayla bitmez.öbür yandan kuruma atandığımdan beri(3 yıl) tazminatlar da tazminatlar tartışması,ayrılma,özelleştirme,promosyonlar vb. konulardan dolayı gerek yönetme gerekse kendi mesai arkadaşına hakarete varan yazışmalar-konuşmalar beni bu kurumdan soğutmaya yetti.Haksızlığın konuşlması gerekse asıl konuşulacak konu dhmi personelinin bir bütün olarak dışlandığı hükümet tarafından verilen ve d.h.m.i hariç diye çıkarılan zamlar konusudur.İlgimizi ve becerilerimizi bu yönde kullansaydık belki de herkesi tatmin edecek bir miktar maddi çıkarlar sağlayabilirdik.Yönetime hakaret yerine destek vererek daha çok şey kazanılacağı kanısındayım.Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000