21 Mayıs 2011, Cumartesi 14:00:21

HAVACILIK SEKTÖRÜ DHMİ GECESİNDE BULUŞTU

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 78'nci yılını İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda gerçekleştirilen ve Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı etkinlikle kutladı.
  • muasır medeniyet seviyesini yakalamış hiçbir memlekette böyle manzaralar göremezsiniz. yıldönümü kutlaması ile seçim propagandası birbirine karışmış vaziyette. bir de aylardır bekleyen personele nispet yaparcasına ziyafet sofrası kurulmuş. ne diyelim, afiyet olsun.
  • Baş örtüsüne laf edenler, sizde bu geri kafalar olduğu müddetçe mutsuz olmaya mahkumsunuz. İnsanları kıyafetleriyle yargılamayı bıraktığınız gün gerçek birer birey olacaksınız. Önyargılarınızdan kurtulun. İnsanları sınıflandırmayın.
  • TÜM PERSONEL TAZMİNATLARIN AKİBETİNİN BİRAN ÖNCE BELİRLENMESİNİ BEKLİYOR.HERKES TAZMİNATLARA GÜVENEREK BORÇLANDI.TAZMİNATLARIN GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYAN SAYIN BAKIMIZ BİNALİ YILDIRM A VE SAYIN GENEL MÜDÜRÜMÜZ ORHAN BİRDAL A MİNNETTARIZ AMA SONUCA BAĞLANMASINDA DAHA DA ÇOK MİNNETTAR OLACAĞIZ.SAĞLIKLI VE BAŞARILI GÜNLER DİLİYORUM ONLARA.
  • Neden bu haberi yayımlayamıyorsunuz : http://www.birgun.net/workers_index.php?news_code=1305623984&year=2011&month=05&day=17
Havacılık sektörünü ve DHMİ çalışanlarını biraraya getiren 78'nci yıl kutlama etkinlikleri İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde gerçekleştirildi.
 
Kutlama programı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulaştırma Eski Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, DHMİ'nin yıl dönümünü kutlayacak pek çok hizmetinin bulunduğuna dikkat çekti. Yıldırım, 'Türk sivil havacılığı 2003'te başlayan serbestleşme sonrası adeta uçtu. Havayolu halkın yolu oldu. Artık uçakla seyahat etmek imtiyaz olmaktan çıktı, ihtiyaca dönüştüö dedi. İçinde bulunulan Adnan Menderes Havalimanı'nın da o günlerde bulunmadığını ancak şu anda Avrupa'nın en iyi havaalanlarından biri haline geldiğini söyleyen Yıldırım, 'Bu terminalden 2003'te 2. 5 milyon insan yolculuk yaparken bugün 7. 5 milyon insan yolculuk yapıyor. Bununla da kalmadı. Buradan Anadolu'ya gitmek için insanlar Ankara veya İstanbul'a gidip aktarma yapmak zorunda kalmıyor. Şimdi 20 Anadolu şehrine tarifeli sefer varö dedi.

İZMİR'E YENİ HAVAALANI
Avrupa'nın pek çok kentine de doğrudan seferlerin bulunduğunu aktaran Yıldırım, 'Gördüğünüz gibi DHMİ 78'nci yılını kutlayacak çok iş yaptı. Daha önce 25 havaalanımız faalken şu anda 46 tane havaalanımızda faaliyet var. İzmir'e bir kaç sene sonra artık bu havaalanı da yetmeyecek. İzmir'in kuzeyinde de bir havaalanı olacak. Bunun planlamasını da şimdiden DHMİ yapıyor. Böylece Körfez'in kuzeyi ve güneyinde havaalanı olacak. Özel küçük gövdeli uçaklar için de Çeşme Alaçatı'daki havaalanını da devreye sokacağız. O da ayrı bir projeö diye konuştu.

2023 HEDEFİ YERLİ UÇAK
Yıldırım, kutlama yemeğinde yaptığı konuşmada ise hiç uçağa binmeyen 10 milyondan fazla kişinin uçakla tanıştırıldığını, kriz döneminde yolcu sayısını artıran dört ülkeden birinin Türkiye olduğunu ifade ederek sektör istihdamının da 50 binden 110 bine çıktığını belirtti. Havacılık konusunda 2023 hedeflerini de anlatan Yıldırım, yerli uçak konusunda çalışmalar yaparak ilkini hayata geçirmiş olmayı, havacılık konusunda ihtisas organize sanayi bölgeleri oluşturmayı ve Türkiye'yi bölgenin havacılık merkezi haline getirmeyi istediklerini vurguladı.

2010'da 103 MİLYON YOLCU
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Orhan Birdal da, 2010 yılı sonunda 103 milyon yolcu trafiği yaşandığını ve hava sahasında toplam 1 milyon 213 bin uçağa hizmet verildiğini söyledi. Birdal, sözlerini şöyle sürdürdü: 'DHMİ mali açıdan da ülkemizin sayılı güçlü kuruluşlarından biri. DHMİ 2010 yılında elde edilen 746 milyon 303 bin TL kar ve ödemiş olduğu 149 milyon 248 bin TL kurumlar vergisi ile Türkiye genelinde 16, kamu kurumları arasında 7'nci sırayı alarak ülke ekonomisi içinde hakkettiğimiz yerini aldı.

Etkinlik, TRT saz ve ses sanatçılarının sahne almasıyla son buldu.

HAVACILIK SEKTÖRÜ DHMİ GECESİNDE BULUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
muasır medeniyet seviyesini yakalamış hiçbir memlekette böyle manzaralar göremezsiniz. yıldönümü kutlaması ile seçim propagandası birbirine karışmış vaziyette. bir de aylardır bekleyen personele nispet yaparcasına ziyafet sofrası kurulmuş. ne diyelim, afiyet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Baş örtüsüne laf edenler, sizde bu geri kafalar olduğu müddetçe mutsuz olmaya mahkumsunuz. İnsanları kıyafetleriyle yargılamayı bıraktığınız gün gerçek birer birey olacaksınız. Önyargılarınızdan kurtulun. İnsanları sınıflandırmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
TÜM PERSONEL TAZMİNATLARIN AKİBETİNİN BİRAN ÖNCE BELİRLENMESİNİ BEKLİYOR.HERKES TAZMİNATLARA GÜVENEREK BORÇLANDI.TAZMİNATLARIN GERÇEKLEŞMESİNİ SAĞLAYAN SAYIN BAKIMIZ BİNALİ YILDIRM A VE SAYIN GENEL MÜDÜRÜMÜZ ORHAN BİRDAL A MİNNETTARIZ AMA SONUCA BAĞLANMASINDA DAHA DA ÇOK MİNNETTAR OLACAĞIZ.SAĞLIKLI VE BAŞARILI GÜNLER DİLİYORUM ONLARA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Neden bu haberi yayımlayamıyorsunuz : http://www.birgun.net/workers_index.php?news_code=1305623984&year=2011&month=05&day=17

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000