24 Şubat 2012, Cuma 17:10:47

HAVAALANI HAVALİMANI OLDU!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, havalimanı/havaalanı karışıklığına son verdi. DHMİ bünyesindeki 31 havalanının ismi havalimanı olarak değiştirildi...
  • ülkede bu kadar cahil insan olduğunu görmek üzücü. eğer bi yorumları tek bir kişi yazmıyorsa. şu konuda bile eleştirecek birşeyler buluyosunuzya gerçekten müthiş. türkiyenin en büyük problemi bu. iş yapmaya gelince adam ararsın bulamazsın bi yere getirecek, bir sorumluluk verecek, ama arkadan hepsi o işin kompetanı kesilir en iyi onlar bilir. koysan göreve iki günde eline yüzüne bulaştırır. kalifiye eleman sıkıntısının kaynağı da bu zaten. insanlar uzmanlaşmadığı, bilmediği alanlarda bol keseden sallarlar, ama işin aslı öyle değil işte. biraz insanlara saygı gösterin.
  • Bu ne hiz; biraz daha bekleselermis. Turkiye'de sektor patlayali seneler oldu daha yeni farkettiler farki.. Pes!..
  • O halde Antalya'da bulunan THK'nın kullandığı Karain Havaalanı da; Karain International Airport veya Karain Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilsin.
  • Komutan beni güldürme yaaa :))) Aç da biraz kitap-mevzuat oku. EĞİTİM ŞART!!!
Konula ilgili sıkıntılar olduğunu ve bu karışıklığa son verebilmek adına böyle bir aldıklarını açıklayan DHMİ, gelişmeyi basın açıklamasıyla duyurdu.

DHMİ tarafından yapılan açıklamada:

Kuruluşumuz işletiminde bulunan 43 havaalanının 12 tanesi havalimanı, 31 tanesi ise havaalanı olarak isimlendirilmekte ve bu durum isim karışıklığına neden olmaktaydı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu, 18.02.2012 tarihli toplantısında almış olduğu kararla havalimanı/havaalanı karışıklığına bir son verdi. DHMİ Genel Müdürlüğü işletimindeki tüm havaalanlarının teşkilat yapılarında değişiklik yapılmaksızın, bundan sonra 31 havaalanının ismi “Havalimanı (Airport)”  olarak değiştirildi. (Örnek: Kars Havalimanı, Çanakkale Havalimanı)

Alınan karar doğrultusunda terminal içi ve terminal dışı tüm kullanımlarda “Havaalanı” ibaresinin kaldırılıp yerine “Havalimanı” yazılması için gerekli tüm çalışmalar başlatıldı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
HAVAALANI HAVALİMANI OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 6 yıl önce
ülkede bu kadar cahil insan olduğunu görmek üzücü. eğer bi yorumları tek bir kişi yazmıyorsa. şu konuda bile eleştirecek birşeyler buluyosunuzya gerçekten müthiş. türkiyenin en büyük problemi bu. iş yapmaya gelince adam ararsın bulamazsın bi yere getirecek, bir sorumluluk verecek, ama arkadan hepsi o işin kompetanı kesilir en iyi onlar bilir. koysan göreve iki günde eline yüzüne bulaştırır. kalifiye eleman sıkıntısının kaynağı da bu zaten. insanlar uzmanlaşmadığı, bilmediği alanlarda bol keseden sallarlar, ama işin aslı öyle değil işte. biraz insanlara saygı gösterin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu ne hiz; biraz daha bekleselermis. Turkiye'de sektor patlayali seneler oldu daha yeni farkettiler farki.. Pes!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O halde Antalya'da bulunan THK'nın kullandığı Karain Havaalanı da; Karain International Airport veya Karain Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Komutan beni güldürme yaaa :))) Aç da biraz kitap-mevzuat oku. EĞİTİM ŞART!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000