12 Şubat 2015, Perşembe 12:19:14

HATAY HAVALİMANI'NDA SAĞLIK SKANDALI İDDİASI!

Hatay Havalimanın’nda kalp krizi geçiren bir kişinin, müdahale edilmediği iddiasıyla hayatını kaybettiği bildirildi.
  • Gelismis taklidi yapan gelismemis bir ulkeyiz
  • Hatırlıyorumda 2 yıl önce niteliksiz müdür meydanı sel basmasına rağmen kapatmamış insanların hayatını hiçe sayarak Uçuş izni vermiş neyseki thy Özen gösterip seferleri iptal etmişti..bu sende ILS i aktif hale getirmemiş sis Dolayısı ile uçuşlar iptal olmuştu bu adam neden var böyle bir insan için can önemlimi acaba
  • Aynı olay geçen yaz AHL'de yaşandı doktor ingiliz vatandaşının kalp krizi geçirmesinden yaklaşık 20 dk belkide daha uzun süre sonra elleri cebinde geldi koş diye müdahale et diye onlarca insan bağırmasına rağmen hiç bir şekilde istifini bozmadı. Bunların doktorlukla alakası yok. ayrıca emniyet açıklama yapmış olayın havaalanı ile ilgisi yok diye bu çalışan sağlık şirketi ve doktor nerede görev yapıyor acaba? Hiç bir insana ülkemizin hiç bir şehrinde değer yok maalesef
  • atın bu adamı meslekten, bu şirketi de men edin sektörden... insan hayatının şakaya gelir yanı yok.. yapmıyorsan işini defol git..

Hatay Havalimanın’nda kalp krizi geçiren bir kişinin, müdahale edilmediği iddiasıyla hayatını kaybettiği bildirildi. Havalimanının güvenlik kameralarına yansıyan olaydan sonra havaalanının sağlık hizmetlerini yürüten firmanın sözleşmesi feshedildi.

20 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen olayda, İstanbul’a hasta ziyaretine gitmek için Hatay Havaalanına giden iki çocuk babası İhsan Üstok (67), güvenlik geçiş noktasında geçirdiği kalp krizi sonucu yere yığıldı. Havalalanının güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde yerde çırpınan Üstok’a ilk müdahaleyi havalimanı güvenlik personeli yaptı. Dakikalarca havaalanı doktorunun beklendiği olayda, doktorun havaalanı dışında olduğunun öğrenilmesi üzerine sağlık görevlilerine ve ambulansa bilgi verildi.

Yerde can çekişen Üstok, dakikalar sonra gelen sağlık görevlileri tarafından sedye ile ambulansa hastaneye götürüldü. Ambulansta yapılan kalp masajlarına cevap vermeyen Üstok, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

İfadesi alınan doktor, "Çocuğum ateşlendiği için eve gitmiştim" savunmasını yaptı. Bu olaydan sonra, havalanının sağlık hizmetlerini yürüten firmanın sözleşmesi feshedildi.

"NÖBETTE OLMASI GEREKEN DOKTOR NÖBETTE DEĞİLDİ"

İhsan Üstok’un kızı Aysun Üstok, olayın savcılık tarafından soruşturulup güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesinin ardından havaalanında nöbette bulunması gereken doktorun nöbette olmadığını öğrendiklerini söyledi.

Üstok, "Güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde yaklaşık 10 dakika boyunca babama herhangi bir şekilde müdahalede bulunmuyorlar. Babam kalp krizi geçirdikten 25 dakika sonra hastaneye getirilmiş. Hastane babamı ex olarak almış. Bizler babamızın son görüntülerini havaalanı yetkililerinden ister iken hoş olmayan bir üslup ile karşılandık. Havaalanında ki doktorun buradaki hastalara müdahale etmek için beklemediği söylendi bizlere” dedi.

İhsan Üstok'un eşi Sema Üstok ise tepkisini şöyle dile getirdi:

“Koskoca uluslararası bir havaalanında nöbetçi doktorun bulanmayışı ve orayı terk etmesi, terk ederken diğer doktorun gelmemesi bunlar Türkiye için çok acı şeyler. İnsan değeri bu kadarmış. Ne yapılması gerekiyorsa gerekenin yapılmasını istiyorum. Herkes cezasını bulsun. Sırtımı dayadığım koca dağı yıktılar. Hiçbir suç cezasız kalmasın.”
67 yaşında hayatını kaybeden İhsan Üstok’un 3 yaşındaki torunu Gunef Üstok ise, dedesinin resmini öpüp "Dedem uzaklara gitti" diyerek yürek burktu.

DHMİ HATAY HAVALİMANI MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

DHMİ Hatay Havalimanı Müdürü Metin Keskinöz, "Olay şirketten kaynaklı bir olay ve yargı süreci devam ediyor. Bu konunun havalimanını bağlayıcı bir durumu yok" açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı Kasım 2014 tarihinde, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) bağlı 42 havalimanında özel sektörün sunduğu sağlık hizmetlerinin, mahkeme kararıyla durdurulmasının ardından Sağlık Bakanlığınca verilmeye başlandığı bildirilmişti.(İha)

  

HATAY HAVALİMANI'NDA SAĞLIK SKANDALI İDDİASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

utopya ~ 3 yıl önce
Gelismis taklidi yapan gelismemis bir ulkeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hatırlıyorumda 2 yıl önce niteliksiz müdür meydanı sel basmasına rağmen kapatmamış insanların hayatını hiçe sayarak Uçuş izni vermiş neyseki thy Özen gösterip seferleri iptal etmişti..bu sende ILS i aktif hale getirmemiş sis Dolayısı ile uçuşlar iptal olmuştu bu adam neden var böyle bir insan için can önemlimi acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 yıl önce
Aynı olay geçen yaz AHL'de yaşandı doktor ingiliz vatandaşının kalp krizi geçirmesinden yaklaşık 20 dk belkide daha uzun süre sonra elleri cebinde geldi koş diye müdahale et diye onlarca insan bağırmasına rağmen hiç bir şekilde istifini bozmadı. Bunların doktorlukla alakası yok. ayrıca emniyet açıklama yapmış olayın havaalanı ile ilgisi yok diye bu çalışan sağlık şirketi ve doktor nerede görev yapıyor acaba? Hiç bir insana ülkemizin hiç bir şehrinde değer yok maalesef

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam ol ~ 3 yıl önce
atın bu adamı meslekten, bu şirketi de men edin sektörden... insan hayatının şakaya gelir yanı yok.. yapmıyorsan işini defol git..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000