13 Ağustos 2013, Salı 22:47:40

GAZİPAŞA'DA NDB ARIZASI

Gazipaşa Havalimanı'nda hava seyrüsefer cihazı NDB'nin arızalanması sonucu hava trafik hizmeti verilemiyor. Bu sebeple Gazipaşa Havalimanı'na yapılacak olan tüm uçuşlar iptal edildi.
  • offf bu ne yaaa! Bunun gibi cihazlarin mutlaka "backup" sistemi veya yedek parcalari her hava alaninda olmali. Böyle ön hazirlik yapmadikca bu gelecekte GZP'ye zarar getirebilir..
  • Bu Gazipaşa haberleri biraz zorlama gibi duruyor... Neden bu meydanı bu kadar gündemde tutmaya çalıştığınızı merak ediyorum... Sürekli olarak Gazipaşa'ya bu havayolu sefer yapacak, Gazipaşa'ye kimler geliyor... Madem bu kadar ahım şahım bir meydan, bir zahmet en azından bir VOR konulsun da NDB gayri faal olduğunda herkese rezil olunmasın...
  • Vizyon 2023...Ndb arızası ile meydan kapatılıyor, ne güzel...
  • :(

Airporthaber'in edindiği bilgilere göre; uçakların iniş kalkışı için faydalanılan hava seyrüsefer cihazı NDB'nin (Non Directional Beacon) arızalanması sebebiyle hava trafik hizmeti verlememeye başlandı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Gazipaşa Havalimanı'nı notamladı. Bu sebeple tüm gece uçuşların iptal edildiği öğrenildi.

Pegasus Havayolları'nın bu akşam saatlerinde yapacak olduğu Gazipaşa İstanbul uçuşu da aynı gerekçe ile iptal edilirken yolculara herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle yolcuların Gazipaşa Havalimanı'nda isyan ettikleri öğrenildi.

Uçuşların yarın sabahtan itibaren görerek gerçekleşeceği kaydedildi. Hava seyrüsefer cihazının ne zaman tamir edileceği kon usunda henüz bilr bilgi edinilemedi. 

©AirportHaber

GAZİPAŞA'DA NDB ARIZASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Sinirli Adam ~ 5 yıl önce
offf bu ne yaaa! Bunun gibi cihazlarin mutlaka "backup" sistemi veya yedek parcalari her hava alaninda olmali. Böyle ön hazirlik yapmadikca bu gelecekte GZP'ye zarar getirebilir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mr. E ~ 5 yıl önce
Bu Gazipaşa haberleri biraz zorlama gibi duruyor... Neden bu meydanı bu kadar gündemde tutmaya çalıştığınızı merak ediyorum... Sürekli olarak Gazipaşa'ya bu havayolu sefer yapacak, Gazipaşa'ye kimler geliyor... Madem bu kadar ahım şahım bir meydan, bir zahmet en azından bir VOR konulsun da NDB gayri faal olduğunda herkese rezil olunmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2023 ~ 5 yıl önce
Vizyon 2023...Ndb arızası ile meydan kapatılıyor, ne güzel...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Risk ~ 5 yıl önce
:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000