16 Eylül 2017, Cumartesi 10:46:27

Funda Ocak'tan "Havacılık Tazminatı" açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ personeline ödenen havacılık tazminatının artırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.
  • Elin Alman havayolları uçağı Türkiye'den geçerken 22 Euro bazlı birim fiyattan geçecek.Türk Hava Yolları Almanya üzerinden geçerken 78. Euro birim bazlı ödeyecek.41 üye ülkeden trafik bakımından geçen sene 2.ciyiz maaşlarda sondan 6. Hak mı reva mı ülkenin paralarını elin gavurları yiyor.Ben yiyemiyorum sen ye der gibi.Ayrıca ortalama fiyat 58 Euro .Ülke olarak hadi 2. Sıradasın fiyat olarak sonlarda hadi nicelik önemli değil nitelik önemli desek ortalama kadar da değilmiyiz.Bence fazlasıyız.Kaldı ki oranları çok çok arttırsan vergi dilimi diye birşey var.Personel müthiş vergi verir.1. Grup 6.ayda %2000 ile ,2.grup 8. Ayda %1000 ile 3. Grup 12.ayda %35 e girer.hatta 3. Grubu da kaldırırım.2 ye dahil ederim.Personel maaşların 10000-20000 tl Arasında olur.İşte mantığındaki bu kadar basit.Çek altlarına bir araba personel sevinsin.Eğitimin kralını ver.Dinlenme tatil paketi yap.Güvenlik kral gibi üniforma giysin .Arff memuru en kral spor salonuna gitsin dinlenme tesislerini 1.Sınıf yap,Yemeğin kralını çıkart bedava yap.İnsanlara böyle değer verilir.Yanında olun personelin moral destek birliktelik güzel olur.Büyükşehirlerde ,sahil yörelerinde,yayla turizminin olduğu yerlerde sosyal tesis yap.Kim ne eğitim istiyorsa ver.İngilizce mi İngilizce en kralından eğitim ver güzellikle yap.İnsana değer insanın kalitesini arttırır.Kaliteli insanda kaliteli iş çıkarır.Bu kadar basit Ya.Hükümetimiz Cumhurbaşkanımız havacılığın merkezi olacağız diyorlar benimde inancım bu yöndedir.Havacılığın merkezi olmak için bu kurumun personeline sahip çıkması şarttır.
  • Ek ödemelerin iki kat artırılmasını konu alan bir haber.Bunun için personelin birbirine girmesine gerek yok.Büyük çoğunlukla en yüksek vergi dilimine yaz aylarında giren personelimizin büyük çoğunluğu şu an 409 lira olan ek ücretleri iki kat artacak Ve vergilendirme olacak.Vergi gideri çok olduğu için ortalama 220 tl artış olur.Geriye dönük 21 ay ile 4400 tl alınır.Artan aslında havacılık tazminatı değildir.2012 de ek ödemelerin mahkemece dhmi ye ödenmesi kararı verildi.Fakat bu ödemeler devletin kasasından gittiği için aynı yıl bu ödemeler nispetinde tutar ypk kararı ile havacılık tazminatından kesildi.Ypk şimdi ek ödemelerle havacılık tazminatından kesilen tutar kadar kısmı geri vererek yeni düzenleme yapacak.Yani havacılık tazminatı için yapacağı düzenleme aslında 2012 yılında mutabakata varılan oranlardır.Ek ödemelerimizi daha yeni aldık diyebiliriz.
  • Havacılık tazminatı ikiye ayrılmalı Havalimanı Terminal işletmeciliği tazminatı Ve Havaseyrüsefer tazminatı.O zaman kimse kimseye laf söz edemez.Eurocontrol Türkiye deki hss Hizmetleri için ödeme yapıyor.HSS hizmetlerinde görevli olan personel bu HSS tazminatını alır.Havalimanı işletmeciğinde görevli olan personelde kurum içerisinde oluşturulacak bir işletme gelirlerinden döner sermaye gibi kaynak ile Havalimanı işletmeciliği tazminatı alır.Böylece herkes hak ettiğini alır Ve birbirine köstek olup kişinin hakkını engellemez.
  • Dışişleri bakanlığımız Eurocontrol ün amaçlarını şu şekilde dile getirmiş. Avrupa’daki tüm havacılık katılımcılarının çalışmalarını koordine ederek, bir pan-Avrupa Hava Trafik Yönetim (ATM) sistemi geliştirmektir. Bu bağlamda örgütün ana faaliyet alanları, pan-Avrupa ATM ağının oluşturulması ve geliştirilmesi, Avrupa çapında sivil havacılık kurallarının hazırlanmasının ve düzenlenmesinin desteklenmesi, hava trafiğinin gelecekteki ihtiyaçlarının analiz edilmesi yoluyla bu ihtiyaçları karşılayacak tedbirler geliştirilmesi, Hava trafik hizmetlerindeki personelin eğitiminin sağlanması, Hava Seyrüseferleriyle ilgili çalışmalar ve deneyler yapılması, üye ülkelerin yaptıkları çalışma sonuçlarının analiz edilmesi, orta Avrupa bölgesinin hava trafik kontrol hizmetinin sağlanması ve üye devletler adına hava seyrüsefer ücretlerinin toplanmasıdır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ personeline ödenen havacılık tazminatının artırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında hükümet ve sendikalar kamu çalışanlarını ilgilendiren 4. Dönem Toplu Sözleşmesi'ni imzalamıştı. DHMİ Genel Müdür Ocak, 4. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda DHMİ personeline ödenen havacılık tazminatının artırılması için hazırlanan taslak metnin bakanlık tarafından YPK'ya gönderildiğini belirtti.

DHMİ Genel Müdürü Ocak konu ile ilgili şunları söyledi; "Bilindiği üzere; 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonucunda personelimize ödenen Havacılık Tazminatının arttırılması kararlaştırıldı. Ülkemiz, Kuruluşumuz ve Çalışanlarımızın lehine hükümler taşıyan bu toplu sözleşme kararlarının yürürlüğe girmesi için YPK kararı gerekiyor. Söz konusu kararın bir an önce çıkarılması için YPK’da görüşülecek olan taslak metin, Bakanlığımız tarafından ilgili mercilere iletildi. Ciddi bir çalışmanın ürünü olan ve çalışanlarımızın lehine düzenlemeler içeren bu metnin YPK 'ca onaylanacağı umut ve inancını taşıyoruz. Türk Sivil Havacılığını ulusal ve uluslararası ölçekte zirveye taşıyan mesai arkadaşlarımızın her derdi derdimiz, her sorunu sorunumuzdur. Bu anlayışla personelimizin özlük haklarıyla ilgili konuları ciddiyetle ele alıyor,çözüm bekleyen sorunları sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Aynı duyarlılıkla bu konuyu da takip edeceğiz ve inşallah çalışanlarımız lehine çıkacak olan kararların gereğini süratle yerine getireceğiz".

Funda Ocak'tan "Havacılık Tazminatı" açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (310)

Yap oran ları %2000 %1000 %500 bitsin gitsin ~ 5 saat önce
Elin Alman havayolları uçağı Türkiye'den geçerken 22 Euro bazlı birim fiyattan geçecek.Türk Hava Yolları Almanya üzerinden geçerken 78. Euro birim bazlı ödeyecek.41 üye ülkeden trafik bakımından geçen sene 2.ciyiz maaşlarda sondan 6. Hak mı reva mı ülkenin paralarını elin gavurları yiyor.Ben yiyemiyorum sen ye der gibi.Ayrıca ortalama fiyat 58 Euro .Ülke olarak hadi 2. Sıradasın fiyat olarak sonlarda hadi nicelik önemli değil nitelik önemli desek ortalama kadar da değilmiyiz.Bence fazlasıyız.Kaldı ki oranları çok çok arttırsan vergi dilimi diye birşey var.Personel müthiş vergi verir.1. Grup 6.ayda %2000 ile ,2.grup 8. Ayda %1000 ile 3. Grup 12.ayda %35 e girer.hatta 3. Grubu da kaldırırım.2 ye dahil ederim.Personel maaşların 10000-20000 tl Arasında olur.İşte mantığındaki bu kadar basit.Çek altlarına bir araba personel sevinsin.Eğitimin kralını ver.Dinlenme tatil paketi yap.Güvenlik kral gibi üniforma giysin .Arff memuru en kral spor salonuna gitsin dinlenme tesislerini 1.Sınıf yap,Yemeğin kralını çıkart bedava yap.İnsanlara böyle değer verilir.Yanında olun personelin moral destek birliktelik güzel olur.Büyükşehirlerde ,sahil yörelerinde,yayla turizminin olduğu yerlerde sosyal tesis yap.Kim ne eğitim istiyorsa ver.İngilizce mi İngilizce en kralından eğitim ver güzellikle yap.İnsana değer insanın kalitesini arttırır.Kaliteli insanda kaliteli iş çıkarır.Bu kadar basit Ya.Hükümetimiz Cumhurbaşkanımız havacılığın merkezi olacağız diyorlar benimde inancım bu yöndedir.Havacılığın merkezi olmak için bu kurumun personeline sahip çıkması şarttır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 2 saat önce
O kadar parayı düz memur olarak görülen kişilere verince diğer kamu çalışanları itiraz ediyor örneğin emniyet amiri bizzat bana dedi ki sen ne iş yapıyorsun ki benim iki katım kazanıyorsun ben polisim hayati tehlikem var emniyet amiriyim böyle iş olmaz dedi. Şu anki durumda bile göze batıyoruz. Bizi kanunsuz bir şekilde enflasyon farkı zammından çıkarmadılar mı? Tüm kamu çalışanları enflasyondan etkilenirken biz etkilenmedik sanırım çoluğumuzun çocuğumuzun hakkını vermediler. Polis diyor ki ben polisim yanımdaki dhmi güvenliğin amiri konumdayım ikimizde güvenlikten sorumluyuz o benden nasıl fazla alır. Diğer birimler içinde geçerli. Bu dediğiniz oranlar verilirse yine sıkıntı olacak. Bu işe kesin çözüm üretmek gerekiyor. Her konuda ingilizleri almanları ortaya atıyorlar ya NATS gibi bir yapılanmaya gidilsin o zaman sorunlar otomatik olarak çözülür. amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Aynı çukurda debelenip duruyoruz.
Bende isterem ~ 5 saat önce
Ek ödemelerin iki kat artırılmasını konu alan bir haber.Bunun için personelin birbirine girmesine gerek yok.Büyük çoğunlukla en yüksek vergi dilimine yaz aylarında giren personelimizin büyük çoğunluğu şu an 409 lira olan ek ücretleri iki kat artacak Ve vergilendirme olacak.Vergi gideri çok olduğu için ortalama 220 tl artış olur.Geriye dönük 21 ay ile 4400 tl alınır.Artan aslında havacılık tazminatı değildir.2012 de ek ödemelerin mahkemece dhmi ye ödenmesi kararı verildi.Fakat bu ödemeler devletin kasasından gittiği için aynı yıl bu ödemeler nispetinde tutar ypk kararı ile havacılık tazminatından kesildi.Ypk şimdi ek ödemelerle havacılık tazminatından kesilen tutar kadar kısmı geri vererek yeni düzenleme yapacak.Yani havacılık tazminatı için yapacağı düzenleme aslında 2012 yılında mutabakata varılan oranlardır.Ek ödemelerimizi daha yeni aldık diyebiliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2 Ayrı tazminat olmalı ~ 6 saat önce
Havacılık tazminatı ikiye ayrılmalı Havalimanı Terminal işletmeciliği tazminatı Ve Havaseyrüsefer tazminatı.O zaman kimse kimseye laf söz edemez.Eurocontrol Türkiye deki hss Hizmetleri için ödeme yapıyor.HSS hizmetlerinde görevli olan personel bu HSS tazminatını alır.Havalimanı işletmeciğinde görevli olan personelde kurum içerisinde oluşturulacak bir işletme gelirlerinden döner sermaye gibi kaynak ile Havalimanı işletmeciliği tazminatı alır.Böylece herkes hak ettiğini alır Ve birbirine köstek olup kişinin hakkını engellemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eurocontrol ün görevleri: ~ 7 saat önce
Dışişleri bakanlığımız Eurocontrol ün amaçlarını şu şekilde dile getirmiş. Avrupa’daki tüm havacılık katılımcılarının çalışmalarını koordine ederek, bir pan-Avrupa Hava Trafik Yönetim (ATM) sistemi geliştirmektir. Bu bağlamda örgütün ana faaliyet alanları, pan-Avrupa ATM ağının oluşturulması ve geliştirilmesi, Avrupa çapında sivil havacılık kurallarının hazırlanmasının ve düzenlenmesinin desteklenmesi, hava trafiğinin gelecekteki ihtiyaçlarının analiz edilmesi yoluyla bu ihtiyaçları karşılayacak tedbirler geliştirilmesi, Hava trafik hizmetlerindeki personelin eğitiminin sağlanması, Hava Seyrüseferleriyle ilgili çalışmalar ve deneyler yapılması, üye ülkelerin yaptıkları çalışma sonuçlarının analiz edilmesi, orta Avrupa bölgesinin hava trafik kontrol hizmetinin sağlanması ve üye devletler adına hava seyrüsefer ücretlerinin toplanmasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000