15 Mart 2017, Çarşamba 14:44:39

Funda Ocak'tan ARFF memurlarına müjdeli haber

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, ARFF olarak bilinen Yangın Kurtarma ve Kaza Kırım personellerinin tekniker sınıfında sayılması için çalışma başlatıldığı müjdesini verdi.
  • Siyasi bi meslek ,hakınız asla yenmez,
  • Sevgili dostlar hayırlı uğurlu olsun...
  • çalış çabala teknisyen ünvanı ile çalışmaktayken bir üst okul bitir teknik bilimler gibi, teknikerlik ünvanı sınav ve diğer atama koşullarına bağla. diğer yandan pardon siz tekniker olmalıymışsınız. adalet tam olmalı.
  • aslında bu konu, ülkedeki itfaiyecilik bazında değerlendirilmesi gereken bir durum. yangına müdahale, arama-kurtarma, sivil savunma vs. işlerinin yürütülmesi için başka memleketlerde olan benzeri tek numaradan aranabilen ve merkez teşkilatı olan profesyonelleşmiş personeli bulunan bir kuruma ihtiyacımız var. Yerel belediyelerin bünyesinde b.başkalarının emmioğlularıyla yürütülecek işler değil bunlar. Aslında başbakanlık-AFAD halihazırda iyi bir çatı oluşturmuş durumda, ordan da yürünebilir. böyle bir yeniden düzenleme yapıldığında muhtemelen yardımcı hizmet sınıfında(yanlışsam düzeltiniz) bulunan bu meslek grubu daha makul şekilde tanımlanacaktır, dolayısıyla dhmi itfaiyesi de
DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, ARFF olarak bilinen Yangın Kurtarma ve Kaza Kırım personellerinin tekniker sınıfında sayılması için çalışma başlatıldığı müjdesini verdi.

Havalimanlarında acil olaylara müdahale ederek hayati bir görev yapan ARFF memurlarının uzun süredir beklediği kadro talebi gerçekleşiyor. Yangın Kurtarma ve Kaza Kırım personellerinin, tekniker sınıfında sayılması için yıllardır çaba gösteren ARFF’ciler, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’tan müjdeli haberi aldı.

ARFF günü dolayısıyla düzenlenen kutlama gecesinde konuşan Ocak, tekniker kadrosu için çalışmaların başlatıldığını ifade etti. Ocak’ın bu açıklaması ARFF’ciler arasında büyük sevinç yarattı.

Airporthaber.com

Funda Ocak'tan ARFF memurlarına müjdeli haber

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (132)

nisan ~ 12 ay önce
Siyasi bi meslek ,hakınız asla yenmez,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atcdal ~ 1 yıl önce
Sevgili dostlar hayırlı uğurlu olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik ~ 1 yıl önce
çalış çabala teknisyen ünvanı ile çalışmaktayken bir üst okul bitir teknik bilimler gibi, teknikerlik ünvanı sınav ve diğer atama koşullarına bağla. diğer yandan pardon siz tekniker olmalıymışsınız. adalet tam olmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
matrax ~ 1 yıl önce
aslında bu konu, ülkedeki itfaiyecilik bazında değerlendirilmesi gereken bir durum. yangına müdahale, arama-kurtarma, sivil savunma vs. işlerinin yürütülmesi için başka memleketlerde olan benzeri tek numaradan aranabilen ve merkez teşkilatı olan profesyonelleşmiş personeli bulunan bir kuruma ihtiyacımız var. Yerel belediyelerin bünyesinde b.başkalarının emmioğlularıyla yürütülecek işler değil bunlar. Aslında başbakanlık-AFAD halihazırda iyi bir çatı oluşturmuş durumda, ordan da yürünebilir. böyle bir yeniden düzenleme yapıldığında muhtemelen yardımcı hizmet sınıfında(yanlışsam düzeltiniz) bulunan bu meslek grubu daha makul şekilde tanımlanacaktır, dolayısıyla dhmi itfaiyesi de

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000