09 Kasım 2017, Perşembe 13:32:16

Funda Ocak ACI raporunu açıkladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, twitter hesabından, Avrupa Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI EUROPE), 3. çeyrek hava trafik raporu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
  • Sen Bir Harikasın Genelmüdürüm
  • İşin trafik anlamında reklamını çok iyi yapıyorsunuz sayın Genel Müdürüm ancak bu işin temel mimarı olan kontrolörlere önem vermiyorsunuz. Camiadaki tüm kontrolörler mutsuz...
  • İlginç olan şey ise AHL de SAW da kapasite sorunları olan havaalanları ve zaten her ikisi de yıllardır maksimum kapasite ile çalışıyorlar sözde. Bu %19 luk artış neyin nesi. Madem kapasite vardı geçen yıllarda niye kullanılmadı. Bu işte bir gariplik olsa gerek. Artış hava trafiğinde değil de araç trafiğinde olmasın !
  • Avrupa’nın en yoğun ve en fazla 2. Trafiğini oradakilerin yarısı imkanlarla atıp orda çalışan trAfikçinin 10da bir maaşını almak muhteşem bir duygu... Eurocontrol çatısında olup easa lisansı almayan tek ülke Türkiye... Yiyorsa lisansları easa yapın da trafikçi tutabiliyor musunuz memlekette görün...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, twitter hesabından, Avrupa Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI EUROPE), 3. çeyrek hava trafik raporu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Ocak'ın açıklamaları:

Avrupa Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI EUROPE), 3. çeyrek hava trafik raporunu yayımladı. İstanbul’daki havalimanları Kategori 1’de (yıllık 25 milyondan fazla yolcu ağırlayan Havalimanı) 19,3% bir artış ile 2. ve 3. Sırada yer aldı.

Buna göre İstanbul Atatürk, 3. çeyrekte Kategori 1’de 11,7% bir artış ile 2. Sırada yer aldı. İstanbul Sabiha Gökçen, 3. Çeyrekte Kategori 1’de 7,8% bir artış ile 3. Sırada bulunuyor.

Kategori 2’de (yıllık 10-25 milyon arası yolcu ağırlayan Havalimanı) sıralamaya Türkiye havalimanları damga vurdu. Kategori 2’de 90,3% artış ile Antalya ve Ankara (ESB) rakiplerini açık ara geride bıraktı. Buna göre 3. Çeyrekte Kategori 2’de zirveye %56,5 artışla Antalya Havalimanımız yerleşti. Hemen arkasından Kategori 2’de %33,8 artış ile Ankara (ESB) takip etti.

Türk sivil havacılığının yazdığı bu muhteşem uluslararası başarı destanının gururu hepimizin. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve ilgili tüm kuruluşlara  çok teşekkürler.

 

Funda Ocak ACI raporunu açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

hasan ~ 7 ay önce
Sen Bir Harikasın Genelmüdürüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 7 ay önce
İşin trafik anlamında reklamını çok iyi yapıyorsunuz sayın Genel Müdürüm ancak bu işin temel mimarı olan kontrolörlere önem vermiyorsunuz. Camiadaki tüm kontrolörler mutsuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlginç gerçekten ~ 7 ay önce
İlginç olan şey ise AHL de SAW da kapasite sorunları olan havaalanları ve zaten her ikisi de yıllardır maksimum kapasite ile çalışıyorlar sözde. Bu %19 luk artış neyin nesi. Madem kapasite vardı geçen yıllarda niye kullanılmadı. Bu işte bir gariplik olsa gerek. Artış hava trafiğinde değil de araç trafiğinde olmasın !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 7 ay önce
Avrupa’nın en yoğun ve en fazla 2. Trafiğini oradakilerin yarısı imkanlarla atıp orda çalışan trAfikçinin 10da bir maaşını almak muhteşem bir duygu... Eurocontrol çatısında olup easa lisansı almayan tek ülke Türkiye... Yiyorsa lisansları easa yapın da trafikçi tutabiliyor musunuz memlekette görün...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000