08 Ekim 2017, Pazar 01:44:40

Funca Ocak'tan onbin DHMİ çalışanına gece yarısı müjdesi

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak'tan binlerce DHMİ çalışanına müjde geldi. Ocak, YPK'ya gönderilen taslak metnin onaylandığını duyurdu.
  • Ben kızıma iş verilmsini istiyorum 11494 sicil nolu antalya havalimanin da kor.güv.görevlisiyim kızım üniversite mezunu kızıma benim kurumda iş istiyorum
  • Arkadaşlar 3 ay önce emekli oldum bende bu tazminattan faydalanacakmıyım? ?
  • Ya arkadaşlar camianıza uzak biriyim ama burada birbirinize yönelik yaptığınız yorumlar dikkatimi çekti. Ne kadar saygısızca şeyler yazmışsınız. Her grup ötekini aşağılama derdine düşmüş. Para değerli ama bu kadar değil. Nezaket, saygı, tevazu vs vs ????
  • Funda OCAK hanıma teşekkür ederiz.

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, yaklaşık 3 hafta evvel 4. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda DHMİ personeline ödenen havacılık tazminatının artırılması için hazırlanan taslak metnin bakanlık tarafından YPK'ya gönderildiğini belirtmişti.

Taslak metnin hazırlanması ve YPK'ya gönderilme süreci dahil süreci bizzat takip eden DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, binlerce DHMİ çalışanının beklediği müjdeyi sosyal medya hesabından verdi.

Ocak, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile DHMİ çalışanlarına ödenen havacılık tazminatının artırılmasını içeren taslak metnin YPK tarafından onaylandığını açıkladı.

DHMİ Genel Müdürü Ocak yaptığı açıklama şunları söyledi; "Bilindiği üzere; 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonucunda personelimize ödenen Havacılık Tazminatının arttırılması kararlaştırılmıştı. Söz konusu kararın bir an önce çıkarılması için YPK’da görüşülecek olan taslak metin, Bakanlığımız tarafından ilgili mercilere iletilmişti. Havacılık tazminatına ilişkin YPK kararı, 08.10. 2017 tarihi itibarıyla imzalanmış bulunuyor. Kıymetli mesai arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Kuruluşumuzun ilgili birimleri, kararın olumlu çıkacağını varsayarak, talimatımız gereği gerekli hazırlıkları zaten tamamlamışlardı. Karar doğrultusunda geriye kalan tüm işlemler süratle yerine getirilecektir. Kararın bu kadar kısa sürede çıkmasında büyük payı bulunan UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan'a  şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Yoğun mesaisine rağmen sektörün her sorunuyla yakından ilgilenen çok kıymetli Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bu konuda da camiamızı yalnız bırakmadı, kendisine minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.

Yine, karara esas teşkil eden toplu sözleşme aşamasında emeği bulunan tüm sendika yetkililerine, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kararı görüşüp karara bağlayan YPK üyesi Sayın Bakanlarımıza ve kıymetli ekiplerine  de içten teşekkürü borç biliyorum."


©AirportHaber

Funca Ocak'tan onbin DHMİ çalışanına gece yarısı müjdesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (203)

Kadir tatar ~ 8 ay önce
Ben kızıma iş verilmsini istiyorum 11494 sicil nolu antalya havalimanin da kor.güv.görevlisiyim kızım üniversite mezunu kızıma benim kurumda iş istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpss ~ 8 ay önce
Kpss 95
ARFF ~ 8 ay önce
Arkadaşlar 3 ay önce emekli oldum bende bu tazminattan faydalanacakmıyım? ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müdür ~ 8 ay önce
Evet
Uçucu ~ 8 ay önce
Ya arkadaşlar camianıza uzak biriyim ama burada birbirinize yönelik yaptığınız yorumlar dikkatimi çekti. Ne kadar saygısızca şeyler yazmışsınız. Her grup ötekini aşağılama derdine düşmüş. Para değerli ama bu kadar değil. Nezaket, saygı, tevazu vs vs ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saygılar :) ~ 8 ay önce
Funda OCAK hanıma teşekkür ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000