29 Aralık 2011, Perşembe 17:25:45

ESENBOĞA'DA YANGIN TATBİKATI

Esenboğa Havalimanı'nda, uçak yangınını söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikatı, Esenboğa Havalimanı'nda bulunan kurum ve kuruluş yöneticileri ile personel ve vatandaşlar izledi...
  • o tayyareyi yaka yaka bi hal oldunuz bir de değişik bi şey bulun da eğlenin(!)
  • İniş yapan uçakların pilotları da yolcuları da görünce korkmuşlardır haberleri yoksa.
  • hava trafik kontrolör adayı olmasın o
Tatbikat için belirlenen alanda, 1982 yılında düşen ve tatbikatlarda kullanmak üzere bekletilen uçak, ilk olarak itfaiye görevlileri tarafından ateşe verildi. Uçak benzini kullanılarak çıkarılan yangının başlamasının ardından beş dakika içerisinde havalimanı itfaiye ekibi olay yerine gelerek yangına müdahale etti.
 
Uçağın, su ve kimyasal ilaçlı köpük kullanılarak söndürülmesi sırasında olay yerine ambulanslar geldi. Görevli doktor ve hemşireler, yanan uçak içindeki temsili yaralıları kurtararak ambulansa aldı. Ambulanslar daha sonra yaralılarla birlikte olay yerinden ayrıldı.
 
Uçağın tamamen söndürülmesinin ardından DHMİ Esenboğa Havalimanı Başmüdürü Yılmaz Keleş, itfaiye müdürü ve diğer yetkililerle incelemelerde bulunarak bilgi aldı.
 
Gerçekleştirilen yangın tatbikatını, Esenboğa Havalimanı'nda bulunan kurum ve kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra DHMİ Esenboğa Havalimanı'nda eğitim gören hava kontrol memur adayları, personel ve kargo işleri için havalimanına gelen vatandaşlar izledi. (Zaman)
ESENBOĞA'DA YANGIN TATBİKATI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
o tayyareyi yaka yaka bi hal oldunuz bir de değişik bi şey bulun da eğlenin(!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İniş yapan uçakların pilotları da yolcuları da görünce korkmuşlardır haberleri yoksa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hava trafik kontrolör adayı olmasın o

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000