18 Ekim 2013, Cuma 11:32:24

DİĞER ŞİRKETLERE ÖYLE KENDİ PERSONELİNE BÖYLE!

AirportHaber yazarlarından Murat Herdem, bu hafta köşesinde apronda sorumsuzca dolaşan yayaların tehlikelere neden olabilecek durumlarını ele aldı.
  • kesinlikle katılıyorum Atatürk havalımanı 210 nolu park pozisyonundan S1 nolu park pozısyonunda bulunan kule görevliler uçak taxi yolundan yürüyerek karşıya geçiyorlar apronda giyilmesi zorunlu olan fosforlu yelek dahi yok ama yeleği boşverın uçak yolundan yaya geçiyorlar.. ama herhangi bir şirketın personeline ring aracı beklerken üzerinde yelek yok dıye ceza yazanda DHMİ
  • Her tuzum var diyene hiyarim diye atlama. O kendini biliyor bak hic sesi cikiyormu.
  • Sabiha Gökçen havalimanında büyük rahatsızlık var. Kendilerini apronun müdürü olarak görüyorlar sanırım. Ani hareketler ve yapılan hız, emniyeti düşürüyor. 1 yıl önce çok daha kötüydü bir nebze iyileşme var. Ayrıca emniyete ait araçlar, Sabiha Gökçen havalimanında yüksek süratle dolaşıyorlar. Uçağın motoru çalışmış taksi yapmış umurlarında değil. Havalimanı polislerinin bu konuda bilgilendirilmesi lazım.
  • Apronda ucaga giderken bir gun dhmi followme aracinin bir anda onume cikmasiyla direksonu cevirmem bir oldu az daha carpiyordum..pesinden gittim ve araci durdurdum ,kartini gostermesini ve onlara ceza kesecegimi soyledim,sasirdilar ne oluyor falan gibi .. kardesim siz bizim hata yapmamamizi ,suratli gitmememizi ,yanlis yerlere park yapmamaizi soyluyor fakat kendiniz apronda ,cok suratli arac kullaniyor ve kazalara sebebiyet veriyorsunuz dedim az once onumden gectiginizde az daha carpisiyorduk ,bunun sorumlusuda siz olacaktiniz size kim ceza kesecek iste bende size caza kesmeye geldim dedim ..benden ozur dilediler ama ,ayni hizla ve dikkatsizce araclarini surmeye devam ettiler... DHMI gorevlilerine dur diyecek bir merci yokmu acaba..?i

AirportHaber yazarlarından Murat Herdem, bu hafta köşesinde apronda sorumsuzca dolaşan yayaların tehlikelere neden olabilecek durumlarını ele aldı. DHMİ personelinin yaya olarak bulunmasının yasak olduğu yerlerde sorumsuzca dolaştığını ifade eden Herdem, DHMİ'nin kendi personeli olduğu için bu şahıslara dokunmadığını ifade etti.

DHMİ'nin yer hizmetleri şirketlerine en ufak ihmallerde göz açtırmadığını satırlarında açıklayan Herdem, söz konusu kendi personeli olunca sessiz kaldığını açıkladı.

Bu durumun tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine vurgu yapan deneyimli gazeteci, 'nerede ali kıran baş kesen DHMİ' diye sordu.

İşte apronda sorumsuzca dolaşan DHMİ personelinin durumu ve kurumun havalimanındaki farklı uygulamaları...

DİĞER ŞİRKETLERE ÖYLE KENDİ PERSONELİNE BÖYLE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

HAVAŞ ~ 4 yıl önce
kesinlikle katılıyorum Atatürk havalımanı 210 nolu park pozisyonundan S1 nolu park pozısyonunda bulunan kule görevliler uçak taxi yolundan yürüyerek karşıya geçiyorlar apronda giyilmesi zorunlu olan fosforlu yelek dahi yok ama yeleği boşverın uçak yolundan yaya geçiyorlar.. ama herhangi bir şirketın personeline ring aracı beklerken üzerinde yelek yok dıye ceza yazanda DHMİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Her tuzum var diyene hiyarim diye atlama. O kendini biliyor bak hic sesi cikiyormu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 4 yıl önce
Sabiha Gökçen havalimanında büyük rahatsızlık var. Kendilerini apronun müdürü olarak görüyorlar sanırım. Ani hareketler ve yapılan hız, emniyeti düşürüyor. 1 yıl önce çok daha kötüydü bir nebze iyileşme var. Ayrıca emniyete ait araçlar, Sabiha Gökçen havalimanında yüksek süratle dolaşıyorlar. Uçağın motoru çalışmış taksi yapmış umurlarında değil. Havalimanı polislerinin bu konuda bilgilendirilmesi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a.a ~ 4 yıl önce
Apronda ucaga giderken bir gun dhmi followme aracinin bir anda onume cikmasiyla direksonu cevirmem bir oldu az daha carpiyordum..pesinden gittim ve araci durdurdum ,kartini gostermesini ve onlara ceza kesecegimi soyledim,sasirdilar ne oluyor falan gibi .. kardesim siz bizim hata yapmamamizi ,suratli gitmememizi ,yanlis yerlere park yapmamaizi soyluyor fakat kendiniz apronda ,cok suratli arac kullaniyor ve kazalara sebebiyet veriyorsunuz dedim az once onumden gectiginizde az daha carpisiyorduk ,bunun sorumlusuda siz olacaktiniz size kim ceza kesecek iste bende size caza kesmeye geldim dedim ..benden ozur dilediler ama ,ayni hizla ve dikkatsizce araclarini surmeye devam ettiler... DHMI gorevlilerine dur diyecek bir merci yokmu acaba..?i

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000