11 Şubat 2010, Perşembe 09:08:38

DHMİ'nin 'Stratejik Planı' onaylandı

DHMİ Genel Müdürlüğünün 2010-2014 yıllarını kapsayan Stratejik Planı onaylandı.
  • Ne onaylandı anlamış değilim varsa birisi yardımcı olursa sevinirim. Günde 900 trafik yapan bir havaalanında olan eksikleri görüpte önlem almıyorsanız bırakın da özel sektör yapsın bu işi. Gelişmiş kaç ülkede devlet havaalanı işletiyor? Bir uçak alma hayalim vardı dediler nerde uçacaksın? Nerde uçacağım? Herkes kendi kuralını uyguluyor birisi uçağın kalkış saatine 5 dk kala yolcu alıyor birisi bakım yapılmamış uçağı uçuruyor birisi havalimanunu yüzlerce eksikle açıyor. Eeee hani uluslararası standarları uyum du nerde? Bunların düzeltilmesi için ne kadar büyük bir felaketle karşılaşmamız gerekiyor? Yaz yaz nereye kadar. Eğitim şart gerisi palavra...
  • kağıt üstünde yine iddialı laflar edilmiş. personelin bile bu ilkelerin ayrıntıları hakkında bilgisi yokken olmayan vizyon ve misyon laflarıyla yalnızca balon şişiriliyor. plan proje bol da personelin -özellikle teknik- eğitim eksikleri başta olmak üzere yapılanma da dahil değişecek ne var, bir açıklasınlar.
  • hava trafik kontrolörlerinin hali ortada.mesleğin saygınlığı ayaklar altında.maaşlar yerlerde.havaalanlarında rötarlar dünyada rekorlar kırıyor.hava sahası için 20 yıldır hiç bir çalışma yapılmamış.tüm yaz izmir bodrum ILS radar vs gayrı faal.istanbul 36 ILS out of order.ve bu arkadaşlar hala misyon vizyon hikayeleri anlatmış.tam bir memur zihniyeti.bol laf sıfır iş sıfır verimlilik

DHMİ Genel Müdürlüğünün 2010-2014 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Planı; Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığınca içerik ve şekil yönünden uygun görülerek onaylanmış ve yürürlüğe girdi.

DHMİ tarafından konuya ilişkin şu açıklama yayınlandı:

DHMİ Genel Müdürlüğünün 2010-2014 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Planı; Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığınca içerik ve şekil yönünden uygun görülerek onaylanmış ve yürürlüğe girmiştir.Yapılan çalışma ile; DHMİ’nin misyon ve vizyonu yenilendi..

Yeni Misyon ve Vizyonumuzda;

Kuruluşumuzun Geleceğe Bakışı

a. Misyon
Havacılık sektöründe uluslararası standartlarda, kaliteli, güvenli, konforlu, insana ve çevreye duyarlı ileri teknoloji ürünü alt yapı ve sistemlere ve yetişmiş insan gücüne dayalı hava seyrüsefer ve havaalanı işletme hizmetleri sunmaktır.

b. Vizyon
Hava trafik yönetimi ve havaalanı işletmeciliği alanında, küresel boyutta rekabet gücüne haiz dünyanın öncü Kuruluşlarından biri olmaktır.

Temel İlke ve Değerler

•Kalite,
•Mesleki uzmanlık,
•İleri teknoloji ve bilişim teknolojileri kullanımı,
•Şeffaflık,
•Güvenirlilik,
•Konfor,
•Emniyet,
•Çevreye ve insana duyarlılık,
•Gelişime açıklık.

DHMİ'nin 'Stratejik Planı' onaylandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne onaylandı anlamış değilim varsa birisi yardımcı olursa sevinirim. Günde 900 trafik yapan bir havaalanında olan eksikleri görüpte önlem almıyorsanız bırakın da özel sektör yapsın bu işi. Gelişmiş kaç ülkede devlet havaalanı işletiyor? Bir uçak alma hayalim vardı dediler nerde uçacaksın? Nerde uçacağım? Herkes kendi kuralını uyguluyor birisi uçağın kalkış saatine 5 dk kala yolcu alıyor birisi bakım yapılmamış uçağı uçuruyor birisi havalimanunu yüzlerce eksikle açıyor. Eeee hani uluslararası standarları uyum du nerde? Bunların düzeltilmesi için ne kadar büyük bir felaketle karşılaşmamız gerekiyor? Yaz yaz nereye kadar. Eğitim şart gerisi palavra...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kağıt üstünde yine iddialı laflar edilmiş. personelin bile bu ilkelerin ayrıntıları hakkında bilgisi yokken olmayan vizyon ve misyon laflarıyla yalnızca balon şişiriliyor. plan proje bol da personelin -özellikle teknik- eğitim eksikleri başta olmak üzere yapılanma da dahil değişecek ne var, bir açıklasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hava trafik kontrolörlerinin hali ortada.mesleğin saygınlığı ayaklar altında.maaşlar yerlerde.havaalanlarında rötarlar dünyada rekorlar kırıyor.hava sahası için 20 yıldır hiç bir çalışma yapılmamış.tüm yaz izmir bodrum ILS radar vs gayrı faal.istanbul 36 ILS out of order.ve bu arkadaşlar hala misyon vizyon hikayeleri anlatmış.tam bir memur zihniyeti.bol laf sıfır iş sıfır verimlilik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000