19 Ekim 2012, Cuma 15:04:00

DHMİ'DEN KONTROLÖRLERE...

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı…
  • PEKİ! HERKESİN GÖRMEZDEN GELDİĞİ ASKER HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ ? ONLARINDA KUTLU OLSUN:(
  • 10.11.46 bu isi bisey yarisina dokmek hos olmuyorda keske bir kisim pilot arkadasimiz kontrolorlere not vermek yerine kurallari uygulasa sagdan turlu dediginde soldan girmese freyzi duzgun kullansa istanbulda frankfurtta londrada kedi olanlar ankarada trabzonda vanda karsta elazigda aslan kesilip kurallari uygulayan trafikcileri sorgulamayip kurallari uygulasa olmami dhmi yi gel birlikte elestirelim ama saygiyi unutmayalim keske adini sirketini yazabilseydin
  • Sanırım rüyasında gördüklerini anlatmış Sayın Birdal. Türkiye deki kontrolörlerin büyük kısmı Avrupa dakilerle kıyaslanamaz bile. Amerika ve Avustralya dakilere yaklaşamazlar bile. Afrika ülkeleriyle kıyaslanmalarında ise bir beis görmüyorum. İstisnalar tabi ki var bu arada. Kontrolörlerimizin çok acil bir eğitim ve güncellenmeye ihtiyaçları var. Bu meslek gelişmiş ülkelerde nasıl yapılıyor, acilen oralara bir heyet gönderilip durumun incelenmesi gerekiyor. Lafla olsaydı keşke ama olmuyor işte. Kimse kızmasın, kimse kimseyi kandırmasın, bunlar gerçekler. Kokpit ekiplerine bir anket yapılsın, kontrolölerimizin durumu ortaya çok net çıkacaktır.
  • sayın genel müdürümüze teşekkürlerimizi iletir, çalışmalarında başarılar dileriz...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, ‘Ülkemizdeki güvenli uçuşun en önemli teminatı, görevlerini büyük bir beceri ve dikkatle yerine getiren hava trafik kontrolörlerimizdir.’ dedi.

20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Genel Müdür Orhan Birdal, Dünya genelinde ve ülkemizde hava trafiğindeki yoğun artışın, ‘etkin ve güvenli hava trafiği akışını’ sektörün birinci önceliği haline getirdiğini belirtti.

Çağdaş Havalimanı işletmeciliğinde olduğu gibi hava trafik yönetiminde de dünya standartlarını yakalayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin,  sektördeki büyük dönüşümün öncülüğünü yapan kuruluşlar arasında yer aldığını kaydeden Birdal, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“DHMİ’yi, başarıdan başarıya taşıyarak bir dünya markası haline getiren en büyük etken, kurumumuzun ‘entelektüel sermayesi’ ve çok iyi yetişmiş ‘insan kaynakları ordusu’ dur. Elbette başarı ekip işidir, elde ettiğimiz parlak sonuçlarda aralarında hava trafik kontrolörlerimizin de bulunduğu mesai arkadaşlarımızın emeği, alın teri, en belirleyici unsurdur.

HAVA TRAFİK SİSTEMLERİNDE 2023 VİZYONU

Hava trafik yönetim sistemlerini teknolojik alt yapı bakımından sürekli olarak geliştirmek, artan yolcu yoğunluğuna paralel olarak hava trafik kapasitesini sürekli artırmak, ileri trafik akış yönetimi sistemlerinin geliştirilmesi için sürdürülen çalışmalara hız vermek, bundan sonra da öncelikli hedeflerimiz arasında yer alacaktır.

Hava Trafik Kontrolörleri için otomatik karar destek araçlarına daha çok yatırım yapılmasını önemsiyoruz.  Optimum iniş-kalkış ve yer hareketlerini düzenleyen ileri sistemlere şu anda verdiğimiz önemi, kurumsal politika haline getirme çabasındayız. Haberleşme, seyrüsefer ve izleme alanında yeni teknolojilerin kullanılması, hava trafik yönetiminin gelişiminde önemli rol oynayacaktır.

HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİMİZLE ÖVÜNÜYORUZ

Türk Hava Trafik Kontrolörleri; eğitim, bilgi, beceri olarak Dünya ve Avrupa’daki meslektaşlarıyla yarışacak seviyedeler. Hatta inisiyatif kullanma, görev bilinci ve iş ahlakı bakımından onlardan çok daha iyiler.

Dünyada en saygın meslekler arasında yer alan hava trafik kontrolörlüğünü, ülkemizde de daha itibarlı hale getirmek için son yıllarda yoğun çabalar gösterdik ve başarılı sonuçlar aldık. Sosyal ve ekonomik haklarında çok ciddi iyileşmeler sağladık.

24 saat trafiğe açık havalimanlarında; hava trafik hizmetini bayram, deprem, afet, kar kış demeden yılın 365 günü 24 saat kesintisiz olarak devam ettiren hava trafik kontrolörlerimizle ve onların başarılarında büyük katkısı olan bütün insan kaynaklarımızla gurur duyduğumuzu bu özel gün dolayısıyla bir kere daha belirtmek istiyorum…Bu duygularla, kurumumuzda ve sektörde görev yapan Trafik Kontrolörlerinin bu mutlu gününü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

DHMİ'DEN KONTROLÖRLERE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

ASKER ATC ~ 6 yıl önce
PEKİ! HERKESİN GÖRMEZDEN GELDİĞİ ASKER HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ ? ONLARINDA KUTLU OLSUN:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atco ~ 6 yıl önce
10.11.46 bu isi bisey yarisina dokmek hos olmuyorda keske bir kisim pilot arkadasimiz kontrolorlere not vermek yerine kurallari uygulasa sagdan turlu dediginde soldan girmese freyzi duzgun kullansa istanbulda frankfurtta londrada kedi olanlar ankarada trabzonda vanda karsta elazigda aslan kesilip kurallari uygulayan trafikcileri sorgulamayip kurallari uygulasa olmami dhmi yi gel birlikte elestirelim ama saygiyi unutmayalim keske adini sirketini yazabilseydin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Sanırım rüyasında gördüklerini anlatmış Sayın Birdal. Türkiye deki kontrolörlerin büyük kısmı Avrupa dakilerle kıyaslanamaz bile. Amerika ve Avustralya dakilere yaklaşamazlar bile. Afrika ülkeleriyle kıyaslanmalarında ise bir beis görmüyorum. İstisnalar tabi ki var bu arada. Kontrolörlerimizin çok acil bir eğitim ve güncellenmeye ihtiyaçları var. Bu meslek gelişmiş ülkelerde nasıl yapılıyor, acilen oralara bir heyet gönderilip durumun incelenmesi gerekiyor. Lafla olsaydı keşke ama olmuyor işte. Kimse kızmasın, kimse kimseyi kandırmasın, bunlar gerçekler. Kokpit ekiplerine bir anket yapılsın, kontrolölerimizin durumu ortaya çok net çıkacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atco ~ 6 yıl önce
sayın genel müdürümüze teşekkürlerimizi iletir, çalışmalarında başarılar dileriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000