20 Ekim 2010, Çarşamba 14:13:40

DHMİ'DEN "ETEK ALTI" AÇIKLAMASI

Bugün havacılık camiasına bomba gibi düşen "kalem kamerayla etek altı çekime dava" haberiyle ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi de konuya ilişkin resmi bir açıklama yaptı.
  • tüm yorumları okudum.gerçektende SABAH gaztesi ucuz gazete.genşleri suçlasın kurumları yıpratsın aferin
  • her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanmayın
  • yargı kararı olmadan birini suçlamak acaba ne kadar doğru. Sabah gazetesini kınıyorum
  • bu memlekette neler oluyor ya? ne oldu bu ülkeye?

Özellikle 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü olmasından dolayı büyük tepki toplayan ve olaya adı karışan kişinin hava trafik kontrolörü olduğu iddiası ortalığı karıştırdı.

AirportHaber, sapkın bir şekilde Bakırköy Osmaninye'deki Halk Pazarı'na gelenlerin eteklerinin altından kaleme yerleştirilmiş gizli kamerayla görüntü aldığı gerekçesiyle hakkında işlem başlatılan Ö.Ç.G'nin hava trafik kontrolörü olmadığını ortaya duyurmuştu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü de Sabah Gazetesi'ne gönderdiği yazılı açıklamayla AirportHaber'i doğruladı.

İşte DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal'ın imzasıyla yapılan o açıklama:

"Sn. Osman ASİLTÜRK       20.10.2010
Sabah Gazetesi

Sn. ASİLTÜRK


20.10.2010 Tarihinde gazetenizin İstanbul ekinde yayınlanan “Kalem Kamerayla Etek Altı Çekime Dava...” başlıklı yazınızda adı geçen Ömür Çağlar Gökçe’nin Atatürk Havalimanında hava trafik kontrolörü olarak çalıştığı yazılmıştır.

Adı geçen şahsın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Hava Trafik Kontrolörlüğü ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
  
Söz konusu kişinin Çelebi Hava Servisinde Trafik memuru olarak çalıştığı; 27.07.2010 tarihinde işten ayrıldığı, Çelebi Hava Servisinin 27.07.2010 ATA.PER.2010/563 sayılı yazısı ile Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliğine yazılan yazıda da açıkça belirtilmiştir.
 
Kurumları bağlayabilecek bu tür haberlerin titizlikle incelenerek belgelere dayalı olarak haber yapılması, konu ile ilgisi olmayan Kurum, Kuruluş ve Meslek gruplarının kamuoyundaki saygınlığının zedelenmesine sebebiyet verecek yaklaşımlardan kaçınılmasının basın meslek ve toplumsal etik ilkeleri açısından gerekli olduğu düşüncesiyle, konu ile ilgili yazınızın aynı sayfa ve sütunda aynı puntolarla düzeltilmesini önemle  rica ederim.

Orhan BİRDAL
Genel Müdür ve
Yönetim Kurulu Başkanı
"

DHMİ'DEN "ETEK ALTI" AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
tüm yorumları okudum.gerçektende SABAH gaztesi ucuz gazete.genşleri suçlasın kurumları yıpratsın aferin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yargı kararı olmadan birini suçlamak acaba ne kadar doğru. Sabah gazetesini kınıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu memlekette neler oluyor ya? ne oldu bu ülkeye?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000