15 Aralık 2009, Salı 11:48:17

DHMİ'den ATC'leri rahatlatacak adımlar...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Eurocontrol ile ortak bir çalışma başlatılarak hava trafik kontrolörlerinin iş yükü azaltmaya yönelik çalışma başlattığını duyurdu.
  • işlerin iyi gidip gitmediğini özelleştirmeler başlayınca bol bol konuşabileceğiz. eleştiriye tahammülü olmayanlar bakalım o zaman manzarayı nasıl değerlendirecek?
  • bütün düsüncelerinizi okudum. hep olumsuz muhalif görüşler. yaa önce adam gibi konuşup fikirlerinizi kimseyi rencide etmeden yazmayı bilmiyormusunuz. DHMİ nin hizmet birimlerindeki her personel işini iyi bilir ve yapar. hava seyrüsefer hizmetlerinde büyük aksaklıklar olmuyorsa bunun nedeni her personelin işini layiki ile yaptıgındandır. ama rencide edici konuşmalar neden. neden yabancı kontrol isteniyor. neden slot u euro kontrol yapsın. nedendir bu kuyruk acısı. birde maaş azlıgından şikayet eden görevlilere sesleniyorum. türkiye standartları üzerinde maaş alıyorsunuz. begenmiyen başka bir işyerinde kendine iş arar bulursa calışır. ama ekmegini yediginiz kuruluşa camur atmayın. tuncay.
  • manda olmaktan kurtulmak için önce yanlışları görmek lazım. devlet imkanlarından şimdiye kadar adilce faydalanıldı mı? hava trafik personelinin ingiltere kursu dahil ölçme ve değerlendirme yapıldı mı? kursların çoğu avanta olarak görülmedi mi? rutin olarak değerlendirilebilecek bu çalışmalar büyütülüp gündem oluşturuluyor. havacılık teknolojisi halen yüzde yüz dışa bağımlıyken birkaç memur biraraya gelip çalışma yapmışlar ne büyük olay...
  • bu ülke zaten hep sizin gibi düşünen kendi insanını hor görenler yüzünden gelişemedi .oldu olacak en güzeli amerikan mandası olalım işler dahada güzel yürür

DHMİ tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Atatürk ve Antalya Havalimanları’na olan yoğun talep ve buna bağlı olarak hızla artan hava trafiğine uçuş emniyetinden taviz verilmeden kaliteli bir Hava Trafik Kontrol Hizmeti sağlanmasına yönelik olarak, mevcut Yaklaşma Kontrol Sektör yapılarının ele alınması ve bu sektörlerde görevli hava trafik kontrolörlerinin iş yükünün azaltılması amacıyla, Genel Müdürlüğümüzce, Eurocontrol ile koordineli olarak çalışmalar başlatılmıştır.

Çalışmalarda, mevcut Yaklaşma Kontrol Sektörlerinin kapasitelerinin ve kapasiteyi tahditleyen dar boğazların tespit edilmesi ve trafik artışının etkilerinin asgariye indirilmesi amaçlanmakta olup, bu sebeple ilave sektör açılması da dâhil olmak üzere Yaklaşma Kontrol Sektörlerinin yatay ve dikey limitlerinin yeniden belirlenmesine yönelik simülasyonlar yapılacaktır.

Çalışmaların ilk toplantısı, Genel Müdürlüğümüz Seyrüsefer Daire Başkanlığı, İstanbul Atatürk ve Antalya Havalimanları Personeli ve Eurocontrol Temsilcilerinin katılımı ile 09 Aralık 2009 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde yapılmış olup, bu ilk toplantıda yol haritası belirlenmiştir. Çalışmaların Haziran 2010 ayı içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir” denildi.

Kontrolör

DHMİ'den ATC'leri rahatlatacak adımlar...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
işlerin iyi gidip gitmediğini özelleştirmeler başlayınca bol bol konuşabileceğiz. eleştiriye tahammülü olmayanlar bakalım o zaman manzarayı nasıl değerlendirecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bütün düsüncelerinizi okudum. hep olumsuz muhalif görüşler. yaa önce adam gibi konuşup fikirlerinizi kimseyi rencide etmeden yazmayı bilmiyormusunuz. DHMİ nin hizmet birimlerindeki her personel işini iyi bilir ve yapar. hava seyrüsefer hizmetlerinde büyük aksaklıklar olmuyorsa bunun nedeni her personelin işini layiki ile yaptıgındandır. ama rencide edici konuşmalar neden. neden yabancı kontrol isteniyor. neden slot u euro kontrol yapsın. nedendir bu kuyruk acısı. birde maaş azlıgından şikayet eden görevlilere sesleniyorum. türkiye standartları üzerinde maaş alıyorsunuz. begenmiyen başka bir işyerinde kendine iş arar bulursa calışır. ama ekmegini yediginiz kuruluşa camur atmayın. tuncay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
manda olmaktan kurtulmak için önce yanlışları görmek lazım. devlet imkanlarından şimdiye kadar adilce faydalanıldı mı? hava trafik personelinin ingiltere kursu dahil ölçme ve değerlendirme yapıldı mı? kursların çoğu avanta olarak görülmedi mi? rutin olarak değerlendirilebilecek bu çalışmalar büyütülüp gündem oluşturuluyor. havacılık teknolojisi halen yüzde yüz dışa bağımlıyken birkaç memur biraraya gelip çalışma yapmışlar ne büyük olay...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu ülke zaten hep sizin gibi düşünen kendi insanını hor görenler yüzünden gelişemedi .oldu olacak en güzeli amerikan mandası olalım işler dahada güzel yürür

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000