23 Şubat 2015, Pazartesi 15:25:28

DHMİ'DE SICAK GELİŞME!

DHMİ’de Orhan Birdal’dan boşalan genel müdürlük koltuğuna vekaleten yardımcısı Funda Ocak getirildi.
  • hepside aynı bunların hepsi hükümet ağızlı.. bir telefonla adamlar olmazları olduruyor...adamcılık kayırma hat safhada....kim güçlüyse onu ardınna geçen her pisliğine işe yaramazlığına rağmen haklı,haklıysa maalesef suçlu.....dhmi de haklı çalışkan yok...yalaka,akraba adamcılık var...hepsi gitsin...
  • ak saclı yanındayız daha dogrusu tokatlılar yola devam hızmete devam
  • Para sizin olsun dunyaliklar sizin olsun inanıyorsanız obur tarafta hesabınız ona gore olsun.inanmıyorsanız Allah size rahmetiyle muamele etsin.
  • Öncelikle işini hakkıyla yapanları hariç tutarak; Bu kurumda çalışan güvenlik,arff,tekniker ve aim kadroları;dışarıda sizden on kat daha nitelikli insanlar iş bulmak için yırtınırken,burada maaş görgüsüzlüğü yapmanız ve hiç utanmadan daha fazlasını istemeniz kurumun ne kadar yozlaştığının en önemli göstergesi zaten... Kendini ATC ile kıyaslayan hadsizler mi dersiniz;Adam thy de çalışsa lan pilot 20 bin alıyo o zaman bana da 15 bin versinler diyecak kadar laçkalaşmışlar.Yoksa genel müdüre atıp tutanlar mı? O adam sayesinde hiç hakkınız olmadığı halde havacılık tazminatı alıyorsunuz. Özetle devlete kapak atma mantalitesiyle yaşıyan ve hiç utanmadan yüzsüzce,seviyesiz muhabbetler eden bu zumreyi Allah islah etsin.

DHMİ’de Orhan Birdal’dan boşalan genel müdürlük koltuğuna vekaleten yardımcısı Funda Ocak getirildi.

DHMİ’de Orhan Birdal’dan sonra genel müdürlük koltuğuna kimin oturacağı merakla beklenirken o koltuğu vekaleten atanan isim belli oldu.

DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından vekaleten DHMİ Genel Müdürlüğü görevine atandı.

İlk olarak 1995'te Antalya Havalimanı ihalesini yöneten Ocak, bugüne kadar Atatürk, Esenboğa, Bodrum, Dalaman ve İzmir Adnan Menderes gibi milyarlarca dolarlık havalimanı projelerinin ihalesini yönetti.

Daha önceki ihalelerde Araştırma Planlama Kurulu (APK) Daire Başkanı olan Ocak, 3'üncü Havalimanı ihalesine ilk kez Genel Müdür Yardımcısı sıfatıyla ihale komisyonunun başındaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde Funda Ocak'ı "3 milyar dolarlık kadın" diyerek övmüştü.

FUNDA OCAK KİMDİR?
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Funda Ocak; DHMİ APK Daire Başkan Yardımcılığı (1985-1993), APK Başkanlığı (1993-1996), DHMİ Müşavirliği (1996-1998), Türkiye Kalkınma Bankası Kaynak Geliştirme Uzmanı (1998-1999) görevlerinde bulundu.

DHMİ'ye 1999'da yeniden dönen Ocak, 2007'ye kadar APK Daire Başkanlığı yaptı. 27 Aralık 2007 tarihinde ise Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atandı. Evli ve bir çocuk annesi olan Funda Ocak İngilizce biliyor.

BİRDAL REKORU KIRAMADI
Bu arada Orhan Birdal ile ilgili ilginç bir detay da ortaya çıktı. Birdal, DHMİ tarihinin en uzun süre görev yapan genel müdürü olma rekorunu kıramadı.  2000-2007 tarihleri arasında 2 bin 739 gün genel müdürlük yapan Mahmut Tekin rekoru elinde tutarken Birdal, 2 bin 669 gün görev yapabildi. Böylece Birdal DHMİ tarihinin en uzun görev yapan genel müdürü ünvanını 70 gün ile kaçırmış oldu.

©AirportHaber

DHMİ'DE SICAK GELİŞME!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (95)

allah var ~ 3 yıl önce
hepside aynı bunların hepsi hükümet ağızlı.. bir telefonla adamlar olmazları olduruyor...adamcılık kayırma hat safhada....kim güçlüyse onu ardınna geçen her pisliğine işe yaramazlığına rağmen haklı,haklıysa maalesef suçlu.....dhmi de haklı çalışkan yok...yalaka,akraba adamcılık var...hepsi gitsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erenler sehrı tokat ~ 3 yıl önce
ak saclı yanındayız daha dogrusu tokatlılar yola devam hızmete devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olum var. ~ 3 yıl önce
Para sizin olsun dunyaliklar sizin olsun inanıyorsanız obur tarafta hesabınız ona gore olsun.inanmıyorsanız Allah size rahmetiyle muamele etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam ~ 3 yıl önce
Öncelikle işini hakkıyla yapanları hariç tutarak; Bu kurumda çalışan güvenlik,arff,tekniker ve aim kadroları;dışarıda sizden on kat daha nitelikli insanlar iş bulmak için yırtınırken,burada maaş görgüsüzlüğü yapmanız ve hiç utanmadan daha fazlasını istemeniz kurumun ne kadar yozlaştığının en önemli göstergesi zaten... Kendini ATC ile kıyaslayan hadsizler mi dersiniz;Adam thy de çalışsa lan pilot 20 bin alıyo o zaman bana da 15 bin versinler diyecak kadar laçkalaşmışlar.Yoksa genel müdüre atıp tutanlar mı? O adam sayesinde hiç hakkınız olmadığı halde havacılık tazminatı alıyorsunuz. Özetle devlete kapak atma mantalitesiyle yaşıyan ve hiç utanmadan yüzsüzce,seviyesiz muhabbetler eden bu zumreyi Allah islah etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000