25 Mayıs 2015, Pazartesi 12:12:24

DHMİ’de önemli bir isim görevden alındı

DHMİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Karpuzcu, müfettiş raporuyla görevinden alındı.
  • DHMİ tam da adının öteki açılımına uyar bir kurum maalesef. Liyakat şu bu yok, 20 senedir tayinde ne terfide bir adalet düsturu, etiği görmedim. Kuruma 2000 yılı öncesi doluşturulmuş adamların niteliksizlikleri hadsizlikleriyle atbaşı gidiyor, amircilik müdürcülük oynayan cühela taşrada hayattan bezdiriyor. Oysa bir yönetici, kişiliği, eğitimi, sektörel bilgisi, yabancı diliyle (havacılık ta madem müdürcülük oynayacak), donanımıyla personelce sorgulanamaz liyakat düzeyinde olmalı, hem kurumunu icabında hem ülkesini en iyi şekilde temsil edebilecek insanlardan seçilmeli. işin siyasetinde de değilim her gelen adamını atasın tamam, ama lütfen donanımlı kimseler lütfen, biz de insanız arkadaş... Airporthaber madem sektöre hizmet etmek istiyorsunuz kardeşim, bürokrasinin hali ortada, gidin şu meydan amirleriyle söyleşiler mülakatlar yapın, yazın sonra, kimmiş, nasıl da dolu özgeçmişleri varmış felan di mi.. hem havacılığa gönül vermiş, sektörde kariyer hedefleyen gençlerimize de ilham ;)
  • yeni hukümette yeni bakanınız gelecek.işe yaramayan herkesin değişeceğini bilmiş olun.DHMİ ye adam gibi bir adam göreve hazır.yalakalar bakalım ne yapacak.
  • Eğer personel sabah gelirken eli boş geliyor ama akşam çıkarken elleri dolu çıkıyorsa bunu sorgulamak lazım. Çok ciddi bir durum var ortada. Havalimanı yönetimi bu konuya dikkat etmeli.
  • dhmi personelinin içbarışı için eski kafa yöneticilerin değişmesi gerekli. yoksa sürekli bazı birim personelleri kayrılırken diğer birim personellerinin kıyılması devam edecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde bir daire başkanı görevinden alındı.

Uzun süredir DHMİ’de çeşitli kademelerde hizmet veren ve son olarak Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak görev yapan Mustafa Karpuzcu, Cuma günü görevinden alındı.

Karpuzcu’nun görevinden alınmasının müfettiş raporu doğrultusunda olduğu belirtilirken raporun içeriğine ilişkin bilgi edinilemedi.


Öte yandan Mustafa Karpuzcu'nun yardımcısı Mustafa Karaduman da müfettiş raporu ile görevden alınacağını hissettiği için görevinden istifa ettiği kaydedildi.

©Airporthaber.com

DHMİ’de önemli bir isim görevden alındı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

lütfen ~ 3 yıl önce
DHMİ tam da adının öteki açılımına uyar bir kurum maalesef. Liyakat şu bu yok, 20 senedir tayinde ne terfide bir adalet düsturu, etiği görmedim. Kuruma 2000 yılı öncesi doluşturulmuş adamların niteliksizlikleri hadsizlikleriyle atbaşı gidiyor, amircilik müdürcülük oynayan cühela taşrada hayattan bezdiriyor. Oysa bir yönetici, kişiliği, eğitimi, sektörel bilgisi, yabancı diliyle (havacılık ta madem müdürcülük oynayacak), donanımıyla personelce sorgulanamaz liyakat düzeyinde olmalı, hem kurumunu icabında hem ülkesini en iyi şekilde temsil edebilecek insanlardan seçilmeli. işin siyasetinde de değilim her gelen adamını atasın tamam, ama lütfen donanımlı kimseler lütfen, biz de insanız arkadaş... Airporthaber madem sektöre hizmet etmek istiyorsunuz kardeşim, bürokrasinin hali ortada, gidin şu meydan amirleriyle söyleşiler mülakatlar yapın, yazın sonra, kimmiş, nasıl da dolu özgeçmişleri varmış felan di mi.. hem havacılığa gönül vermiş, sektörde kariyer hedefleyen gençlerimize de ilham ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ismet ~ 3 yıl önce
yeni hukümette yeni bakanınız gelecek.işe yaramayan herkesin değişeceğini bilmiş olun.DHMİ ye adam gibi bir adam göreve hazır.yalakalar bakalım ne yapacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ELİ DOLU ~ 3 yıl önce
Eğer personel sabah gelirken eli boş geliyor ama akşam çıkarken elleri dolu çıkıyorsa bunu sorgulamak lazım. Çok ciddi bir durum var ortada. Havalimanı yönetimi bu konuya dikkat etmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dhmi personeli ~ 3 yıl önce
dhmi personelinin içbarışı için eski kafa yöneticilerin değişmesi gerekli. yoksa sürekli bazı birim personelleri kayrılırken diğer birim personellerinin kıyılması devam edecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000