04 Ekim 2016, Salı 13:02:13

DHMİ'de devir teslim töreni gerçekleştirildi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, görevini Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak'a devretti.
  • Liyakat ta liyakat almış gidiyor. (((Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Funda Ocak; DHMİ APK Daire Başkan Yardımcılığı (1985-1993), APK Başkanlığı (1993-1996), DHMİ Müşavirliği (1996-1998), Türkiye Kalkınma Bankası Kaynak Geliştirme Uzmanı (1998-1999) görevlerinde bulundu.))) DHMİ Ekonomi Bakanlığına bağlıda biz mi bilmiyoruz, APK ve Müşavirlik Merkez Valiliğinden öte bir şey de farkında mı değiliz. DHMİ de Direk Daire Bşk. Yrd. olarak göreve başlandığında o göreve layık liyakatlı kişilerin önüne araya kaynakmı olmuş olunuyor yoksa bunun adı liyakatmı oluyor. Bence LİYAKAT; Memur-Şef-Amir-Müdür Yrd.-Müdür-Başmüdür-Daire Bşk. Yrd- Daire Başkanı-Gen Müd Yrd-Gen Müd şeklinde olur ise LİYAKATLE oralara gelinmiş olur gibi geliyor. Ama yine de En LAYIKIMIZA müstehak olmak mutluluk verici.
  • Darısı masada oturan genel müdür yrd. i ile Selahaddin yiğit e en kısa zamanda inş.
  • Allah muvaffak etsin....
  • Diğer bir konu da; normalde senelerce aynı makamda görev yapan, bu kurumdan sorumlu bakanlığın en üst düzey bürokratının devir-teslim töreninde yer almaması, çok şey anlatıyor bence ikinci resim...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, görevini Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak'a devretti.

DHMİ Genel Müdürlüğünde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas, törende yaptığı konuşmada, 19 aydır birlikte çalıştıkları Yıldırım ile dostluğunun devam edeceğini ifade ederek, makamların geçici olduğunu söyledi.

Her şeyin başlangıcı ve sonu olduğu gibi makamların da başlangıcı ve sonunun olduğunu vurgulayan Atlas, "Geldiğimizi karşıladığımız normallikle gidişimizi de karşılıyoruz. Genel Müdürümüze bundan sonraki yaşamında başarı diliyorum." diye konuştu.

Funda Ocak ile yıllardır birlikte başarılı çalışmalar yaptıklarını bildiren Atlas, bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inandığını kaydetti.

Ocak da 19 aydır birlikte çalıştığı Yıldırım'a teşekkür ederek, "Biz onu uğurluyoruz ama kalbimizden uğurlamıyoruz. Her zaman kapımız ve kalbimiz açık. Bundan sonraki yaşamınızda ekibim adına size başarı diliyorum. Her şey için teşekkür ediyorum." dedi.

"DHMİ Genel Müdürlüğünde çalışmaktan şeref duydum"

Yıldırım ise görevde bulunduğu 19 ayın çok hızlı geçtiğini belirterek, görev yaptığı dönemde Türkiye'nin çok özel günlerden geçtiğini, iki seçim, büyük bir saldırı ve 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını anlattı.

DHMİ Genel Müdürlüğünde çalışmaktan şeref duyduğunu dile getiren Yıldırım, makamlara gelindiği zaman gidileceğinin de garanti olduğunu ancak zamanın belli olmadığını kaydetti.

Devletin çok önemli bir kurumu olan DHMİ'de görev yapmanın kendisi için bir şeref olduğunu belirten Yıldırım, "İnşallah hem DHMİ Genel Müdürlüğümüz hem de ülkemiz daha ileriye gidecektir, daha güzel günler görecektir ona inanıyoruz, öyle temenni ediyoruz. Zor günlerden geçtik ama bu milletimiz bunları aşmaya muktedirdir, aşacaktır." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Funda Ocak'a beraber çalıştıkları dönem için teşekkür ederek, başarı diledi.

Konuşmaların ardından Ocak, Yıldırım'a hizmetlerinden dolayı plaket verdi. Daha sonra Yıldırım, Genel Müdürlük görevini Ocak'a devretti.DHMİ'de devir teslim töreni gerçekleştirildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Katiyet ~ 2 yıl önce
Liyakat ta liyakat almış gidiyor. (((Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Funda Ocak; DHMİ APK Daire Başkan Yardımcılığı (1985-1993), APK Başkanlığı (1993-1996), DHMİ Müşavirliği (1996-1998), Türkiye Kalkınma Bankası Kaynak Geliştirme Uzmanı (1998-1999) görevlerinde bulundu.))) DHMİ Ekonomi Bakanlığına bağlıda biz mi bilmiyoruz, APK ve Müşavirlik Merkez Valiliğinden öte bir şey de farkında mı değiliz. DHMİ de Direk Daire Bşk. Yrd. olarak göreve başlandığında o göreve layık liyakatlı kişilerin önüne araya kaynakmı olmuş olunuyor yoksa bunun adı liyakatmı oluyor. Bence LİYAKAT; Memur-Şef-Amir-Müdür Yrd.-Müdür-Başmüdür-Daire Bşk. Yrd- Daire Başkanı-Gen Müd Yrd-Gen Müd şeklinde olur ise LİYAKATLE oralara gelinmiş olur gibi geliyor. Ama yine de En LAYIKIMIZA müstehak olmak mutluluk verici.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kibar feyzo ~ 2 yıl önce
Darısı masada oturan genel müdür yrd. i ile Selahaddin yiğit e en kısa zamanda inş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 2 yıl önce
Selahattin Yiğit ne yapmış ki size ne alaka ?
Ezgin ~ 2 yıl önce
Allah muvaffak etsin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AIRMAN ~ 2 yıl önce
Diğer bir konu da; normalde senelerce aynı makamda görev yapan, bu kurumdan sorumlu bakanlığın en üst düzey bürokratının devir-teslim töreninde yer almaması, çok şey anlatıyor bence ikinci resim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CentilMAN ~ 2 yıl önce
Bakanlıktan biri olmadan görev teslimi olamıyor mu sanki. Olunca noluyo, daha iyimi teslim ediliyor, yada ya bu teslim etmez yada şu teslim almazsa diyemi orada olunuyor. Olan bi şekilde oluyo, bazen 10 senede bazen 19 ayda bazende belki daha yakın ama gelen abbas mutlaka yolcu oluyooo

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000