07 Şubat 2009, Cumartesi 15:03:32

DHMİ’den 75. yaşına özel film

Türkiye’de 40 havaalanının işletmeciliğini yürüten Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), kuruluşunun 75’nci yıl dönümü nedeniyle bir tanıtım filmi hazırladı.

DHMİ’nin resmi internet sitesinde yayınlanan filmde, kurumun çalışmalarına ve önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği projeler anlatılıyor.

75 yaşını dolduran Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 75’nci yılı nedeniyle bir tanıtım filmi hazırladı. Çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verilen DHMİ’nin 7 dakikalık tanıtım filminde, “Devlet Hava Meydanları İşletmesi, 75 yıldır yerde hizmetin, gökte güvenin sembolüdür” ifadelerine yer veriliyor.

Türkiye’de 12’si havalimanı, 28’i de havaalanı olmak üzere toplam 40 hava meydanını işleten Devlet Hava Meydanları İşletmesi, havalimanlarının işletilmesi ile hava seyrüsefer hizmetlerinin düzenli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesinden sorumlu bir kurum. Sivil havacılık faaliyetlerinin gereği olan tesis ve sistemlerin kurulması ve işletilmesi ile görevli olan DHMİ’nin çalışma alanlarını ise, hava taşımacılığı, havaalanlarının işletilmesi, meydan yer hizmetlerinin yapılması, hava trafik kontrol hizmetlerinin ifası, seyrüsefer sistemleri oluşturuyor.

Türkiye’nin 53 bin 794 km’lik kontrollü uçuş yolu ağını denetiminde tutan dhmi kapsamında, 24 saat görev yapan, 2 adet saha kontrol merkezi, 16 adet yaklaşma kontrol merkezi, 36 adet meydan kontrol kulesi, 2 adet uçuş bilgi merkezi, 249 adet seyrüsefer yardımcı cihazı ile 24 adet radar bulunuyor.

DHMİ’den 75. yaşına özel film

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000