17 Aralık 2016, Cumartesi 11:05:24

DHMİ tarihinde bir ilk!

DHMİ,2017 yılına ilişkin havalimanı ücret tarifesini yayınladı. İç hatlardaki tüm ücretlerde TL’ye dönen DHMİ, bazı kalemlerde indirime gitti.
  • Hayırlısı böyleymiş demekki
  • Pardon da, Yeni mi aklina geliyor bu kurumlarin? Veya 'neden kardesim?' Diyeni oladi mi kimsenin? Komik..
  • Bana gore devletin cok acele olarak ozellestirilmesi gereken tek kurumudur. Ozellesirse hem devletin gelirleri hemde hizmetin kalitesi tavan seviyede artacaktir. Bu sekilde sadece oldugu yerde saymaya devam eder bu ulkede havacilik filan gelismez.
  • DHMİ hakkında yazı yazanlara sorun.. DHMİ kapatılır ve DHMİ nin tecrübesi ve tecrübeli personeli yok edilirse havacılık hangi noktada kalır. Bunu hiç düşündülermi? Tüm kurumların birbirine gireceğini görür gibiyim. DHMİ nin tecrübesini ve başarısını yakalamak en az elli sene alacaktır. DHMİ nin de sorunları var; 1-Siyasilerin Müdahalesi, 2- ihale yasası 3- Personel İstihdam politikası..Bunlara rağmen DHMİ ye bravo...

DHMİ,2017 yılına ilişkin havalimanı ücret tarifesini yayınladı. İç hatlardaki tüm ücretlerde TL’ye dönen DHMİ, bazı kalemlerde indirime gitti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin yayınladığı 2017 yılı havalimanı ücret tarifesi açıklandı. Havacılık sektörünün merakla beklediği tarifede dış hatlarda euro ile ücretlendirme devam etti. Dış hat tarifesinde fiyatlar aynı kalırken iç hatlarda hem TL’ye geçildi hem de fiyatlarda indirime gidildi. DHMİ’nin yayınladığı fiyat listesi ile THY’nin de istediği gibi 2015 yılı tarifesine dönülmüş oldu.

Yeni tarifeye göre DHMİ, kira sözleşmelerine göre yapması gereken yüzde 50 oranındaki zamları da yapmama kararı alırken dış hatlarda ton başına konaklama 2,20 euro, yaklaşma 40, Aydınlatma ise 44 euro olarak belirlendi. İç hatlarda ise Atatürk Havalimanı, Bodrum, Antalya, Dalaman, İzmir, Adana, Trabzon, Erzurum ve Gaziantep gibi işlek havalimanlarında ton başına konaklama ücretleri 1.25 TL’den 1.15 TL’ye çekildi.

1-2 günlük  konaklama ücretleri ise ton başına 0,90 TL’den 0.80 TL’ye gerilerken aydınlatma ücretleri 52 TL’den 48 TL’ye indi. Yaklaşma ücretlerinde ise 6 ton ve üzerindeki hava araçlarının 20 TL’lik ücretleri 10 TL’ye düşüren DHMİ, 1-6 ton arasındaki hava araçlarının 5 TL’lik yaklaşa ücretlerini ise değiştirmeye gerek görmedi.

Heliportlar için uygulanan tarifede ise 2016 yılındaki ücretler korundu.

DHMİ'NİN ÜCRET TARİFESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Airporthaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, bir süre önce kaleme aldığı yazısında ücret tarifesinde indirim uygulaması gerektiği konusunda DHMİ’ye tavsiyede bulunmuştu.

İŞTE O YAZI... TIKLAYINIZ...

DHMİ tarihinde bir ilk!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Benim de tuhafıma gidiyordu Zaten ~ 2 yıl önce
Hayırlısı böyleymiş demekki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pardon? ~ 2 yıl önce
Pardon da, Yeni mi aklina geliyor bu kurumlarin? Veya 'neden kardesim?' Diyeni oladi mi kimsenin? Komik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ozellestirme ~ 2 yıl önce
Bana gore devletin cok acele olarak ozellestirilmesi gereken tek kurumudur. Ozellesirse hem devletin gelirleri hemde hizmetin kalitesi tavan seviyede artacaktir. Bu sekilde sadece oldugu yerde saymaya devam eder bu ulkede havacilik filan gelismez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Söyle Bakalım Alican. ~ 2 yıl önce
Bana özelleştirilen ve başarılı olan devletin zarara uğramadığı bir tane kurum söyle. Böyle hasetlikten özelleştirme diye kıvranma boşuna. Neyi başarısız bu kurumun.
akıl ~ 2 yıl önce
Özelleştirme çözüm değil.Profesyonel yönetim gerekli.Devletin kritik kurumlarını satmak ileride sorun yaşatır.Evet DHMİ,profesyonel yönetilmiyor.
Victor alpha ~ 2 yıl önce
DHMİ hakkında yazı yazanlara sorun.. DHMİ kapatılır ve DHMİ nin tecrübesi ve tecrübeli personeli yok edilirse havacılık hangi noktada kalır. Bunu hiç düşündülermi? Tüm kurumların birbirine gireceğini görür gibiyim. DHMİ nin tecrübesini ve başarısını yakalamak en az elli sene alacaktır. DHMİ nin de sorunları var; 1-Siyasilerin Müdahalesi, 2- ihale yasası 3- Personel İstihdam politikası..Bunlara rağmen DHMİ ye bravo...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000