14 Ağustos 2016, Pazar 12:15:52

DHMİ özelleşiyor mu?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda önceki gün kabul edilen tasarıyla, 100’den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini özelleştirme idaresine devretme ve bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.
  • kazananlar hak edip gelmiştir elbet bulundukları konuma. tek derdimiz yapılan iş üzerinden parakazanan firmanın alıdıgı ücreti göz önünde bulundurursak çalışana hakkını ver aracıya ne gerek var.
  • bu yazıları yazan zavallilar soyledıgınız hersey yalan 1. fetöcü lafi buyuk bır ıftıra bunu soyleyen mahlukat ıspatlamazsa ...2. bu iş ozelleşirse bız memuruz baska kuruma gıderız ama sızı kımse havaalanınada sokmaz3.sızdeki nato kafa nato mermer
  • Mervan, Ali, Hakan siz hiç DHMİ maaş bordrosu gördünüz mü? Yalanla başlayan bir duygu sömürüsü ile hareket etmenizi yakıştıramadım. Bu vaziyette bile nifak sokmak için iş arkadaşlarınızı ve ekmek yediğiniz kurumu aşağılayan ifadeleriniz ile zaten DHMİ'de olmamanız gerektiğini göstermiş oluyorsunuz.
  • akdeniz sırketınde calisan arkadaslar bu yazıları yazarken hıcmı vıjdanınız sızlamıyor soyledıgınız hersey yalan bırdefa maaş 4000 tl ayrıca yatıyor dedıgınız ınsanlar sız bu ısı yapmadan once az sayıyla bu ışı yapıyorlardı ayrıca sızın gıbı partıden ısmarlama kafadan ışe gırmedıler zamanında sınavla hem yazılı hem sozlu ayrıca ozel secmelerden gecerek bu ışe gırdıler ornek 99 gırışlıler jan. kom dan secmedır o yuzden agzınızdan cıkanı kulagınız duysun el ınsaf

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda önceki gün kabul edilen tasarıyla, 100’den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini özelleştirme idaresine devretme ve bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.

Tasarıya göre aralarında Atatürk Orman Çiftliği, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin de (DHMİ) bulunduğu kurumlar, varlıklarını özelleştirme idaresine devrederek, ihale yasasının kapsamı dışında özelleştirebilecek.

Ancak basında da yer alan bilgilerde özelleştirilebilecek kurumlar arasında gösterilen DHMİ'nin özelleştirilmesinin mümkün olmadığı öğrenildi.

AirportHaber'in Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre DHMİ'nin özel statüsü gereği bazı taahhütler üstlendiği ve bu taahhütlerden dolayı özelleştirilemeyeceği kaydedildi.

Seyrü seferin özelleştirilmesinin bazı sorunları da beraberinde getireceği ifade edilirken, seyrü seferin DHMİ'den ayrılmasının da mümkün olmadığı öğrenildi.

©AirportHaber
 

DHMİ özelleşiyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (87)

emre ~ 2 yıl önce
kazananlar hak edip gelmiştir elbet bulundukları konuma. tek derdimiz yapılan iş üzerinden parakazanan firmanın alıdıgı ücreti göz önünde bulundurursak çalışana hakkını ver aracıya ne gerek var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dogrular ~ 2 yıl önce
bu yazıları yazan zavallilar soyledıgınız hersey yalan 1. fetöcü lafi buyuk bır ıftıra bunu soyleyen mahlukat ıspatlamazsa ...2. bu iş ozelleşirse bız memuruz baska kuruma gıderız ama sızı kımse havaalanınada sokmaz3.sızdeki nato kafa nato mermer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 2 yıl önce
Mervan, Ali, Hakan siz hiç DHMİ maaş bordrosu gördünüz mü? Yalanla başlayan bir duygu sömürüsü ile hareket etmenizi yakıştıramadım. Bu vaziyette bile nifak sokmak için iş arkadaşlarınızı ve ekmek yediğiniz kurumu aşağılayan ifadeleriniz ile zaten DHMİ'de olmamanız gerektiğini göstermiş oluyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gercekler 24 ~ 2 yıl önce
akdeniz sırketınde calisan arkadaslar bu yazıları yazarken hıcmı vıjdanınız sızlamıyor soyledıgınız hersey yalan bırdefa maaş 4000 tl ayrıca yatıyor dedıgınız ınsanlar sız bu ısı yapmadan once az sayıyla bu ışı yapıyorlardı ayrıca sızın gıbı partıden ısmarlama kafadan ışe gırmedıler zamanında sınavla hem yazılı hem sozlu ayrıca ozel secmelerden gecerek bu ışe gırdıler ornek 99 gırışlıler jan. kom dan secmedır o yuzden agzınızdan cıkanı kulagınız duysun el ınsaf

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemal ~ 2 yıl önce
4 bin tl derken allahtan korkun biraz be yol yemek parasıyla 5-6 bin maaş alıp sömürüyor lar dhmi yi güvenlik memurlar .nedense bitane devlet büyüğü müdahele etmiyor ınş temizlik dhmi guvenliklerindede başlar fetocular dan oluşuyor yüzde sekseni ama olan 1600 maaşlı akdeniz guvenlikci arkadaşlara oluyor.
Halis ~ 2 yıl önce
99 da fethullah gulenin listesiyle girdiniz bunu sağır sultan bile biliyor. Soruları caldiniz dhmiciler

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000